Класовото разделение и виртуалното пространство.

  • 11 662
  • 374
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 13 512
Крайно време е в Правила-та да се уточни кой къде да пише, че да не предизвиква дразнения и конфронтации от по-чувствителните потребители.  Whistling

таксата ни за нет удря всички, ама няма да я кажа
za 4096 ADSL ,nali?  Определено биеш всички ....
Неееее, Монда, неееее, НЕДЕЙ ме пита! Ще ми проличи класовата принадлежност!!!    newsm25
А,щото малко снимки пусна и ти- то къща,килими, детски стаи, жилищен блок...айде,молим...

# 331
  • София
  • Мнения: 4 423
Despina , тъжно ми стана, недей така.. Confused
Това че си купила китайски играчки не значи нищо, въпроса е да не си купуваш липсата на присъствието и обичтта си към децата със скъпи играчки - примери имам много в живота си.
Познавам много майки, които затрупват с дрехи и глезотии рожбите си, но по цял ден и нощ ги няма за да купонясват, плащат скъпи детегледатчки пак по същата причина ( не слагам под общ знаменател всички, които могат да си позволят такива неща).
Може би си успяла да им дадеш, това, което някои не могат Hug

# 332
  • Мнения: 2 768
Знам, че темата се измести в друга посока, ама аз да си кажа.
Има и се усеща класово деление из форума.
По принцип не ме впечатляват къщи, коли и други лъскави неща, но мен лично ме заболя за мене си миналата година, когато имаше теми за подаръците за децата за Коледа и Нова година. Май и там се вихреше варианта, аз имам а пък ти нямаш, пукни се.
В този момент най-силно усетих как не съм въобще от класата на повечето народ от форума, защото купих на децата си китайски играчки за малко пари и не можех да им купя красотите, които бяха накупували другите и особено в такива количества.
Не завиждам и не злобея за това че някой купил нещо на детето си ( е може би само малко, ако искам да съм честна) Embarassed Embarassed Embarassed, но ме доядя на себе си., защото аз не можех да си позволя да купя такива неща на моите деца.(комплекси, имам си ги, какво да се прави) Embarassed


Ееее, Дес, недей така! Имам наблюдения от доста коледни тържества в частна ДГ , ами повечето подаръци са евтини и китайски играчки!  Хич не се терзай, то кой какво пише тук не е 100% истина!  Wink

# 333
  • Мнения: 25 839
Не завиждам и не злобея за това че някой купил нещо на детето си ( е може би само малко, ако искам да съм честна) Embarassed Embarassed Embarassed, но ме доядя на себе си., защото аз не можех да си позволя да купя такива неща на моите деца.(комплекси, имам си ги, какво да се прави) Embarassed
Сигурна ли си, че твоите деца са били по-малко щастливи от тези със скъпите играчки? Аз не съм убедена в това! Лични наблюдения мои...  Thinking
А в края на краищата, подаръците са заради децата, а не заради самите нас.

# 334
  • Мнения: 2 768
А,щото малко снимки пусна и ти- то къща,килими, детски стаи, жилищен блок...айде,молим...

утювам да са срамувам в ъгъла....

# 335
  • Мнения: 6 167
аз изобщо не знам от коя класа съм newsm78

# 336
  • Мнения: 6 206
Какво толкова сте писали 17 страници?
Аз пък не усещам разделение, знам няколко форумки дето са много, много състоятелни, но не се перчат. Общо взето на повечето не им светя и не ми пука.
Що, мюриель, ти усещаш ли го разделението?
И какво ти пука?

# 337
  • Мнения: 13 512
аз изобщо не знам от коя класа съм newsm78

Shopping.My way. Says it all. Don't blame you.

# 338
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
аз изобщо не знам от коя класа съм newsm78

Shopping.My way. Says it all. Don't blame you.
Simple Smile


Каспър, ами пробвала се е Мюриел за най-гореща тема Simple Smile
Четох и аз по наклонен диагонал 14-15 страници...
Ами различно мислят хората, ама май по-скоро темата е "парадирате ли с материлно благосъстояние?" + "моля недейте така"..и отговара "ми кат, ни харесва..."...Simple Smile

# 339
  • Мнения: 2 212
По-естетично ми е напр. от това да гледам нечии крака с обувки на аватар  Grinning

Без да искам се разпознах  Mr. Green Ама сега да не кажеш, че се изхвърлям с тоя аватар, вече година сигурно както с едни и същи гуменки съм си...бедност  Tired

# 340
  • Мнения: 4 773
Не съм усетила разделение бедни/богати. Дори през ум не ми е минало,че има такова. Смешно ще е и много жалко.

# 341
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Аз и без това докато успея да се включа и всички вече са си легнали, а темите са до болка изчерпани  Laughing така че за най-голямо мое разочарование не успявам да се включа навреме в горещите теми и да разбера в коя класа ще се класирам.  Thinking  Laughing

# 342
  • Мнения: 4 629
Лелееееееееееее каква дълга тема. Да си кажа и аз -  не съм забелязала на делене на бедни и богати, имащи и нямащи  newsm

# 343
  • Мнения: 6 472
Аз и без това докато успея да се включа и всички вече са си легнали, а темите са до болка изчерпани  Laughing така че за най-голямо мое разочарование не успявам да се включа навреме в горещите теми и да разбера в коя класа ще се класирам.  Thinking  Laughing

И аз от закъснелите Laughing Може да свохримираме класа на неможещите да следят горещите теми и закъсняващи с отговорите, от където и идва и подобаваща дискриминация към нашите мнения Joy
 Има разделение, както навсякъде и всичко в природата Crossing Arms Туй е положението Минке, както викаше една моя колежка Mr. Green Разделението не е на база финансово и социално благосъстояние, защото тук всеки може да си съчини милиони, но пак си има нещо Grinning

# 344
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Е, хайде сега, и аз си показвах къщата, ама тя си е пролетарска Laughing
 Не се дразня от такива теми. Видях разкошни къщи, направени не само с пари, но и с много вкус. Точно състоятелните потребителки не съм забелязала да парадират с каквото и да е. Но много се издразних , когато една потребителка обясняваше как е изключително трудно да си гледаш детето (едно на брой) с 1500лв и да не можеш да му купиш обувки за 100лв. Лично тя май се имаше за буржоазка, защото говореше за деление на буржоазия и пролетариат, ама закъде в буржоазията с тия 1500лв не разбрах newsm78  Темата беше нещо като " Колко пари са нужни, за да родиш дете"
Няма да забравя и за темата, в която една потребителка се вайкаше, че се е изучила, а някакви си пикли разполагали с коли и пари и...не помня вече. Намека беше, че не им е чиста работата.
Аз преди години имах приятелка с магазин за дрехи втора употреба , и взех на дъщеря ми от там чудна рокличка. Отишла тя в градината и госпожите й казали:- "Ау, много хубава рокля имаш" А тя се похвалила - "Ми дааа, мама ми я купи от Втора употреба" Laughing След 2 години я преместихме в друга градина и там една госпожа, без да знае за нас, ми разказваше случката като виц. Laughing
Това последното беше за дечицата с китайските играчки - само възрастните отдаваме значение на цената.

Общи условия

Активация на акаунт