Класовото разделение и виртуалното пространство.

  • 11 642
  • 374
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 063
Заинатих се на себе си, че ще дочета тая тема, която хич не ми е интересна. И въобще не ме интересуват всякакви подразделения - социални, класови, форумски (стари - нови потребители). 
Ако трябва да бъда откровена, но хайде да не съм чак толкова крайна в това изказване, абе някак си не ме интерсуват форумките нито във виртуалния, нито в реалния им живот. Всеки изгражда профил за себе си чрез постингите си, така добиваме представа едни за други.
Всъщност доколкото успявам зад клавиатурните пръсти се опитвам да видя човека чрез думите му. То така се раждат персонажите в киносценариите - действията им се изграждат от репликите. Та така, това е критерият ми някои потребители да са ми приятни, други симпатични, а някои изобщо не мога да запомня.
Ще допълня - търся човека като душевност, емоция, визия за живот, искреност в мнението му, интереси. Имам много силна интуиция за хората, на която се доверявам и която почти никога не ме лъже.

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 19:13 от Ив

# 361
  • Мнения: 3 050
Аз усещам друго разделение - млади(новаци)/стари, София/провинция, но и те не ми влияят много тук, а за реалния живот и дума не може да стане.
и аз имам такова чувство понякога. но то не ми влияе Flutter

# 362
  • Мнения: 495
има деление на комплексари и хора, които са в мир със себе си и околните

# 363
  • Мнения: 6 998
Е, не е много драстично, все пак повечето имаме домашен компютър, което е признак на някакво благополучие.
 Peace
Ние вече имаме 3, единият е лаптоп..И пак трябва да карам с 5 лева на седмица Mr. Green Ние сме най-бедното семейство с 3 компютъра Laughing Иначе не знам. Правили са ми впечетление изказвания на някои потребители, но чак да устея някакво класово разграничение - май не Rolling Eyes  newsm78

# 364
  • Мнения: 6 417
Наличието за компютър хич не е критерий за благосъстояние.  Rolling Eyes

# 365
  • Мнения: 3 050
Наличието за компютър хич не е критерий за благосъстояние.  Rolling Eyes
и аз така мисля-че то има и хора които просто не им е първото желание да стоят на компа, а си купуват много други скъпи неща-просто до приоритети и желания. преди може и да е било знак за богатство, но сега....хич не може да се каже Thinking

# 366
  • Мнения: 5 622
има деление на комплексари и хора, които са в мир със себе си и околните


  Wink  Peace

# 367
  • Мнения: 254
Според мен има разделение на хора които имат проблеми и такива които нямат проблеми и се 4удят как да ги открият. Ако тази тема я пуснеш в някой от подфорумите за проблемно забременяване, за прживели загуба или деца с хроницни заболявания просто ще ти се изсмеят.  На мен ми прави лошо впе4атление когато хората занимават останалите със себе си, било то да парадират с полужение и благосастояние или пък да се оплакват 4е са бедни.  Възхищажам се на хора които дават последните си пари за стимулации и ле4ение на стерилитет, на тези които споделят как нямат достат4но средства но ще дадат вси4ката оби4 на децата си и на тези които всяко ве4ер се молят децатаим да бъдат здрави. За мен не е повод за възхишение това 4е някой си е купил мезонет, кола или безкрайно скъпа детска коли4ка, но се радвам ако това ги прави щастливи.

# 368
  • София
  • Мнения: 1 244
А според мен всичко е в умовете ви.

# 369
  • Мнения: 3 576
Наличието за компютър хич не е критерий за благосъстояние.  Rolling Eyes
Напротив!
Знаеш ли, че няколко милиарда човека по света дори не са се докосвали до компютър!

Преди време имаше едно много готино линкче, за това че трябва да сме щастливи, че имаме ток, вода, храна и подслон, а това че въобще имаме комп ни прави един доста малък процент от общото население на планетата.

# 370
  • Мнения: 2 768
Наличието за компютър хич не е критерий за благосъстояние.  Rolling Eyes
Напротив!
Знаеш ли, че няколко милиарда човека по света дори не са се докосвали до компютър!

Преди време имаше едно много готино линкче, за това че трябва да сме щастливи, че имаме ток, вода, храна и подслон, а това че въобще имаме комп ни прави един доста малък процент от общото население на планетата.

В този ред на мисли - смешно е да се "изживяват" като бедняци хора с 2 апартамента, вила, кола и прочие "благинки". Около мен има доста такива. Има кола, че и 2, ама нямал пари за бензин! Или огромен апартамент, на половина не обитаем, ама не може да го отоплява или да му плати данъка... Друго разбирам аз под БЕДНОСТ!

# 371
  • Мнения: 6 472

В този ред на мисли - смешно е да се "изживяват" като бедняци хора с 2 апартамента, вила, кола и прочие "благинки". Около мен има доста такива. Има кола, че и 2, ама нямал пари за бензин! Или огромен апартамент, на половина не обитаем, ама не може да го отоплява или да му плати данъка... Друго разбирам аз под БЕДНОСТ!

Еми хайде аз пък съм от тях Mr. Green Имаме два апартамента (та даже и половина), имаме две коли та даже и вила имаме. Не съм се вживяла в ролята на бедна изобщо, обаче последните месеци зорлем връзваме двата края. И на двамата ни се налага да бачкаме на по две места и по случая по- рано от 3 не мога да си легна и по- късно от 6,30 не ставама. От страни много розово изглежда в чуждата градинка. Много е дълго и не виждам смисъл да ти обяснявам защо понягока нещата  само привидно са розови и точно как се стекоха обстоятелствата, та се "забавляваме" така от две години. Още веднъж повтарям - не се изживявам хич като бедна но се вписвам в описаната от теб картинка Rolling Eyes
И в този ред на мисли  държа да отбележа, че класи ще има винаги, но пречки в общуването се появяват само когато някой избива комплекси, а друг прекалено наднича в паничката на другарчето.

# 372
  • Мнения: 3
Пречки в общуването възникват най-вече , когато се сблъскваш със стадото и стадната мисъл.

# 373
  • Мнения: 2 768
Luluto, определено не си като тези, които описвам, защото те реват, че са бедни, но нищо не правят по въпроса. Всеки има трудни моменти, надявам се при вас нещата скоро да се оправят! Важното е, че се борите! И не сте се примирили.

# 374
  • Мнения: 116
Бедността е състояние на духа, но определено през лятото имах чувството, че само аз не съм ходила на Албена "ОЛ ИНКЛУЗИВ", но пък колко от форумките са виждали хремава змия Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт