косопад след раждане

  • 3 119
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • в Низината
  • Мнения: 705
синът ми е вече на година и един месец и косата още ми капе!!! Cry

# 31
  • Мнения: 686
Точно днес си говорехме за косопад и една колежка сподели че си купила от аптека някакъв шампоан със съдържанение на плацента и незнам какво още. Мога да питам как се казва (шампоанът). Бил много ефикасен.

# 32
  • по света
  • Мнения: 1 587
Абсолютно нормално е.При първото раждане започна около 3 месец, а сега още не е, но скоро ще ме споходи Hug

# 33
  • Мнения: 153
знам че е нормално ,но не изчаках да ми окапе цялата коса:naughty: а веднага взех мерки- ползвах подхранващи ампули и проблема се реши бързо за 3-4 дни спря,че в къщи беше ад с моя косопад

# 34
  • София
  • Мнения: 7 104
Въпрос към тези които са имали този проблем.При мен чак към 7-8-я месец се появи косопад и още не е преминал  Close Пихте ли някакви витамини или сам изчезна.Аз отскоро пия Nutricap,но засега няма ефект  Confused

# 35
  • Мнения: 5 622
При мен се появи към 6-я месец(тъкмо си мислех, че съм се отървала  Close) и ме държа общо около година и половина  Confused

# 36
  • София
  • Мнения: 7 104
При мен се появи към 6-я месец(тъкмо си мислех, че съм се отървала  Close) и ме държа общо около година и половина  Confused

Малии,много бе   #Crazy направо ме отчая  Tired

# 37
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами не помня точно кога се започна но може би към 3-4 месец след раждането и ме държа до около 7-9 месец май. Абе по памет между 6-8 месеца -  но за този период косата ми стана на половина. Нищо не пиех, спря да пада от само-себе си май, просто спрях да я мисля и не помня точно кога и колко намаля. Но забелязах драстично намаляване на косопада след като започнах маската на Деса с Тривитаминол. И забелязах, че косата ми се е сгъстила. Знам, че чесъна също много помага, но много мирише, ако не те притеснява миризмата. Изстискваш сока на няколко скилидки чесън и търкаш в корените на косата. Поне 1 седмично е хубаво да я мажеш. Или добавяш от сока към друга маска. Можеш да си купиш и Дуфастон (заместителя на Прогестрона) или Цитросепт- (слагат се по няколко капки в шампоана струва някъде към 12 лева, по памет). Те са срещу косопад и много майки се похвалиха от тях. Но не очаквай косата ти да спре да пада както когато си била бременна. Но ще намали драстично косопадането.

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 23:54 от Tinka79

# 38
  • София
  • Мнения: 7 104
Ще питам за Цитросепт,щом като има добри отзиви.И аз знам,че чесъна много помага,но и мноого мирише,дори след като спреш да се мажеш  Sick Мой познат се маза един единствен път и почти цяла седмица аромата се носеше след него   ooooh!
Тинка,мерси за инфото   bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 7 104
А каква е маската на Деса с Тривитаминол?В търсачката нищо не излезе.

# 40
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ще питам за Цитросепт,щом като има добри отзиви.И аз знам,че чесъна много помага,но и мноого мирише,дори след като спреш да се мажеш  Sick Мой познат се маза един единствен път и почти цяла седмица аромата се носеше след него   ooooh!
Тинка,мерси за инфото   bouquet

За нищо! И аз веднъж се престраших да се намажа с чесъна и не повторих, после косата ми миришеше след всяко къпане, трябваха и повече от 2 седмици за да се размирише (близо 4-6 миенета на косата). За щастие мирише само като е мокра и дъжд не ме хвана на улицата през този период, че щях да си умра от срам из улиците.

А каква е маската на Деса с Тривитаминол?В търсачката нищо не излезе.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137275.0
Тази е 6 тема вече. "Тайната на дългата и гъста коса"

# 41
  • София
  • Мнения: 7 104
Ясно, и него ще го пробвам  Wink
 Hug

# 42
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз съм много доволна от това чудо. Косата ми се сгъсти и спря да цъфти дори и след като си направих руси кичури. От цъфтежа от дете не можех да се отърва, до сега. След раждането косат ми беше толкова рядка че я къдрех всяка вечер с ролки за да не си личи че имам 5 косъма на кръст, бях се отчаяла вече, когато прочетох за маската от друга тема изчетох всички 3 теми (изтекоха ми очите трябваше ми цял един ден да прочета всички отзиви по темата) и започнах да я правя. Правя я вече 4 месеца и има страхотен ефект. Още от 1 път забелязах, че косата ми е по пухкава и като че ли по обемна така си и остана сега ми расте нова косица и най хубавото е че не цъфти. На други мами се забелязва много бърз растеж. Но аз и на това съм доволна. Гледам да я прави 2 пъти седмично и не се отказвам. Деси каза, че при нея и трябвало 1 година за да забележи, че косата и е с по плътен косъм и расте като луда. Наскоро дори се снима във Турци за реклама на шампоан. А косата и преди маската е била рядка и къса.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 104
Ехаа,страхотни новини ми съобщаваш  Party Моята коса по принцип е гъста и засега не се оплаквам от недостатъчен обем,но това с липсата на цъфтеж е супер!А мацката е била много упорита,щом е постигнала такъв невероятен ефект и дори се е снимала в реклама...браво  smile3501

Браво и на теб,желая ти винаги да имаш тази лъскава,гъста и нецъфтяща грива  Hug

# 44
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Десетина дни след като спрях кърменето, започна от раз /на 8-я месец след раждането/. В продължение на 3-4 месеца беше нещо страшно, какво ли не пих тогава. След това постепенно нещата се пооправиха, но бая се бях проскубала. И до сега, две години и половина след раждането, не мога да си възвърна стария вид на косата.

Общи условия

Активация на акаунт