Отговори
# 210
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 063
А мен ме впечатлява фактът, че семейният седмичен пазар на ХРАНА от супермаркета вече струва колкото чифт маркови маратонки.
Ми то и едно зареждане на колата с бензин стана толкова Rolling Eyes

# 211
  • Мнения: 1 166
Инфлацията е най-висока при горивата и при хранителните стоки. Лошото е, че тепърва ще се усеща ефектът от невъзможността да се изнесе реколта от този сезон от Украйна…Всички очакват още по-голяма инфлация при хранителните стоки за следващите месеци…

# 212
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
При нас за трима възрастни и две дребни кучета седмичният пазар е към 300 -350лв. Това в заедно с препаратите за почистване, не мога ги сметна отделно. Всеки ден се готви, малко свихме храненето навън, че преди му бях отпуснала края. Егати и цените, и чудото…

# 213
  • София
  • Мнения: 480
На човека все не му е достатъчно, колкото и да получава. Все иска ново, лъскаво, модерно. И колкото повече има, толкова повече некадърен да свърши каквото и да е вкъщи, по колата или където и да е, става

# 214
  • Мнения: 14 843
Не виждам връзка между двете.
Обаче до ей тука ми е дошло от прошляци самоуки 'майстори', дето о*ират нещо с чалъмите си, само и само да не дават пари за ново.

# 215
  • Мнения: 4 170
А мен ме впечатлява фактът, че семейният седмичен пазар на ХРАНА от супермаркета вече струва колкото чифт маркови маратонки.

Не знам къде ще стигнем, но положението е страшно.
Преди няколко дни изчислих, че един среден сандвич, купен навън = 7 лв., който се изяжда за 20 мин., е по-скъп от едни джапанки = 5 лв., които можеш да носиш поне две лета.
Или тениска, или потник или нещо за дома като леген например...

# 216
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
На човека все не му е достатъчно, колкото и да получава. Все иска ново, лъскаво, модерно. И колкото повече има, толкова повече некадърен да свърши каквото и да е вкъщи, по колата или където и да е, става
За себе си говориш,нали ? Няма как да знаеш как е при всички човеци по цялото земно кълбо.

# 217
  • Мнения: 4 170
На човека все не му е достатъчно, колкото и да получава. Все иска ново, лъскаво, модерно.
Да, иска едни такива луксове като мляко, месо, сирене, кашкавал.
Те станаха по-скъпи от дрехи и техника, като имаш предвид, че изчезват веднага, щом ги изядеш.

# 218
  • Мнения: 1 166
Това е естветвеият ход на “развитие” - храните, особено качествените и истинските, да стават пропорционално по-скъпи спрямо други стоки. Себестойността на джапанките, идващи от Китай/Виетнам/Камбоджа е 20-30 стотинки. Себестойността на сандвича е 3-4 лв. Помислете за материалите, от които са направени двете неща, както и за заплатата на всички хора, работещи по цялата верига на двата продукта.

И на мен в Германия в началото ми беше много странно как е възможно месото да е 2 пъти по-евтино от зеленчуците и 4 пъти по-евтино от черешите местно производство 😃 Нужно ли е да казвам, че с цената за кг череши можеш да си купиш евтино зимно яке? Доживяхме и в България месото да стане по-евтино от краставиците😂

С настигането на Западна Европа по доходи (не че ще стане в близките 50 години, но все пак пълзим в тази посока) очаквайте една стандартна подстрижка в непретенциозен фризьорски салон да ви струва колкото (поне) 8 чифта джапанки

Последна редакция: сб, 30 юли 2022, 20:07 от GerKa99

# 219
  • София
  • Мнения: 38 477
Как да го кажа? Стига глупости.
Сиренето е скочило точно двойно за последните месеци. Всички видове бяло сирене.

# 220
  • Мнения: 558
На човека все не му е достатъчно, колкото и да получава. Все иска ново, лъскаво, модерно. И колкото повече има, толкова повече некадърен да свърши каквото и да е вкъщи, по колата или където и да е, става
Е, да, проява на голяма алчност е да искаш да си покриваш разходите и да имаш спестявания за непредвидени ситуации. И е толкова позорно да не успяваш да го правиш със средната работна заплата.

# 221
  • София
  • Мнения: 38 477
Майка ми един път ми каза, че цената за кило сирене е добра за цена за час работа. Та по тази формула 16#8#21=2688 лв за месец би трябвало да е една нормална заплата в момента. Би трябвало...

# 222
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 063
Майка ми един път ми каза, че цената за кило сирене е добра за цена за час работа.
Ааааа, на мен това ми излиза скъпо Smiley Откъде идва идеята?

# 223
  • София
  • Мнения: 38 477
Не знам. Но говоря за моята работа - с език, преподаване, преводи.

# 224
  • Мнения: 519
Е аз получавам 2200-2400 лв, с кредит съм около 400 лв, нямам деца, животни, транспортни разходи, не плащам наем. Достатъчни са ми, заделям си всеки месец. НО тази заплата я вадя толкова трудно всеки месец с последици за здравето и психиката, че се ориентирам към по-малка заплата, но по-спокойна работа. Около 1800 лв.

Общи условия

Активация на акаунт