АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 9)☀

  • 24 620
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 5 615
Знам, че всички се притесняваме, но наистина е нормално по време на бременност да има засилено течение, дори и с чиста микробиология. Но ви разбирам за тревогите, аз също много се страхувам от преждевременно раждане, въпреки че реално нямам индикации или история. Веднъж да влезем в 9м 🙏

# 721
  • Мнения: 151
Момичета и при мене е така, постоянно съм с ежедневна превръзка.Микробиологията ми е отрицателна, а като кихам ако не се стисна чак препиквам😃😃

# 722
  • Мнения: 3 321
Минах си ЖК, бебка е добре. 540гр е.
Баба ми е починала тази сутрин. Беше на 89г с тежка дименция и почти 5м на легло вече. Отърва се жената.
Баткото има РД днес. И просто не знам какво да правя. Реших, че ще го празнуваме, защото така и така всичко е готово, а не искам и той да се разстройва.
Малката вчера ми я върнаха след ясла и казаха днес да не я водя, че кашляла и била хремава. Да, обаче детето е напълно здраво. От вчера чакам да чуя кашлица и няма. И хрема няма. Явно си разчистиха групата да могат да си тръгнат по рано днес. Колкото деца взеха с нея всички родители ги предупредиха, че били кашляли и ако утре били така ще им се обадят да си ги вземат.

# 723
  • София
  • Мнения: 371
BGN 5.86  19%OFF | Waterproof Multi Function Portable Multifunction Diaper Changing Bag Pad Baby Mom Clean Hand Folding Mat Infant Care Products
https://a.aliexpress.com/_mtrNnVM

Аз пуснах това, незнам дали то е било 😬
Дами, в темите назад някоя от Вас беше споделила линк в Алито към  чанта или несесер не си спомням точно. Имаше подложка за повиване и нещо, като органакзер. Дали ще се познае по описанието?

# 724
  • Мнения: 918
bоlibon, съболезнования за баба ти. Моята баба също беше с деменция…това е нещо, което не може да се опише. Да почива в мир!

И аз имам такова леко овлажняване, не мога да преценя дали е само от утрогестана или има нещо друго.

# 725
  • Мнения: 543
bolibon, от мен също съболезнования за загубата на баба ти.

# 726
  • Мнения: 85
Съболезнования !! Браво , че намираш положителното в цялата работа , защото сега с хормоните не де знае как можем да приемем дадена новина , макар че при мене вече май се поотпуснаха и станах малко непокист , а иначе съм много чувствителна .
Да ти е жив и здрав рожденника !
Относно отменяне на празници аз не съм съгласна … нито един човек преди да си отиде не иска да си отменяш поводите .. е даа .. не тряжва да забравяш , че си в траур , но ти няма да играеш хоро и да скачаш до небето …
Не знам … аз на моята сеатба за жалост дядо ми почина и през третия месец беше планирана сватбата и реших да не я отменям и роднините ми дойдоха само на ритуала и то с 300 зора …
Да ти кажа не съжалявам .. аз знам , че дядо ми е присъствал без да го боли и да се мъчи , така и при теб твоето бабче също ще дойде да уважи рожденника Simple Smile


Минах си ЖК, бебка е добре. 540гр е.
Баба ми е починала тази сутрин. Беше на 89г с тежка дименция и почти 5м на легло вече. Отърва се жената.
Баткото има РД днес. И просто не знам какво да правя. Реших, че ще го празнуваме, защото така и така всичко е готово, а не искам и той да се разстройва.
Малката вчера ми я върнаха след ясла и казаха днес да не я водя, че кашляла и била хремава. Да, обаче детето е напълно здраво. От вчера чакам да чуя кашлица и няма. И хрема няма. Явно си разчистиха групата да могат да си тръгнат по рано днес. Колкото деца взеха с нея всички родители ги предупредиха, че били кашляли и ако утре били така ще им се обадят да си ги вземат.

# 727
  • Мнения: 2 417
bolibon, съболезнования! Бог да я прости!

Минах при АГ набързо преди празниците. Диваненцата са станали близо 700гр без малко. Днес влизам в 25г.с Simple Smile
Д-Димера ми продължава да расте Sad  . Хематоложката каза, че и още ще скочи, освен че ми включиха натаспин пак ( преди бях на аспирин, но кървих два пъти)...В групата за гените мутации пък казват, че трябва да се вземат мерки да се понижи, а хематолога казва, че той показва, че се разпадат тромби...което мен ме притеснява. Хубаво е че НМХ действа...ами, ако остане някой тромб ... или мини тробчета тръгнат към плацентите....оф....

# 728
  • Мнения: 1 214
bolibon моите искрени съболезнования!
А рожденика нека бъде жив и здрав, много ученолюбив и жизнерадостен!
Момичета и аз се притеснявам от изтичане на околоплодни води , но при мен днес отново потече нещо силно - този път без да кихам и едва стигнах тоалетната преди превръзката да пропусне Sad Като казвам силно имам предвид до 15- 20 мл рязко изтичане някъде , колкото да ми пропусне ежедневната.
Прави ми впечатление обаче,че и двата пъти ми се случва след баня сутрин и си казвам ,че може и да се отпускат мускулите от топлата вода и да изтича ,каквото е имало от през нощта.Все пак писах на доктора и ще чакам отговор към неделя(обикновено тогава отговаря).Със сигурност повечето от нас (надявам се и всички) просто параноясваме ,защото статистически се случва рядко и надали тука всички сме с такъв проблем, ама пусто притеснение - толкова е рано още! Изобщо има ли начин за задържане на този етап ако започнат да изтичат?
JoyJoy мисля , че щом си на хмх и сега ще включат натаспин няма да имаш проблеми с тромби.Браво на порастналите юначета!

# 729
  • Мнения: 918
Орехче, говори ми за притеснения…след разходката ми до спешното и диагноза “заплашващ аборт”, само нещо да ме заболи по различен начин и вече наострям всички сетива!
 
Аз вчера гледах в google, как изглеждат 25седмични бебета, от любопитство искам да си го представя  колко са големи, а то едни снимки…с едни маркучета, кувиози. За какво ми беше, ще почна пак кошмари да сънувам.

# 730
  • Мнения: 466
bolibon, съболезнования за баба ти. И браво за това, че се държиш и не отменяш празника на детето. Също така, честит ти рожденник, нека расте щастливо дете.

Аз днес се теглих, до тук 5кг (22 седмица съм), започнах реално да качвам, до сега имах 3кг които качвах и свалях постоянно, та зълва ми може да си отдъхне че не съм вещица. Но и да си призная злоупотребявам с шоколада последно време. Ама аз съм слаба по принцип, няма как да не кача 15 кг поне.

# 731
  • Мнения: 1 214
Орехче, говори ми за притеснения…след разходката ми до спешното и диагноза “заплашващ аборт”, само нещо да ме заболи по различен начин и вече наострям всички сетива!
 
Аз вчера гледах в google, как изглеждат 25седмични бебета, от любопитство искам да си го представя  колко са големи, а то едни снимки…с едни маркучета, кувиози. За какво ми беше, ще почна пак кошмари да сънувам.
Каква е причината за тази диагноза? Върнах няколко страници до последния ти преглед , но не видях нещо обезпокоително.Стискам палци ако има нещо..

# 732
  • Мнения: 918
Орехче, говори ми за притеснения…след разходката ми до спешното и диагноза “заплашващ аборт”, само нещо да ме заболи по различен начин и вече наострям всички сетива!
 
Аз вчера гледах в google, как изглеждат 25седмични бебета, от любопитство искам да си го представя  колко са големи, а то едни снимки…с едни маркучета, кувиози. За какво ми беше, ще почна пак кошмари да сънувам.
Каква е причината за тази диагноза? Върнах няколко страници до последния ти преглед , но не видях нещо обезпокоително.Стискам палци ако има нещо..

Ами то беше в началото на март. Имах болки, контракции и тогава ми включиха магнезий, нош па и утрогестан. Причината е че матката била чувствителна.

# 733
  • София
  • Мнения: 371
Аз сега се връщам от преглед при Чавеева, чаках близо два часа да влезна, но ме успккои, термина ми официално е 29.8.,каза че термина се изчислява на база на развитието през първия триместър Simple Smile) независимо, че по цикъл е 20.8. Не видя проблем с кръвопотока, бебка се развива чудесно и всичко и е наред. Качвам и една снимка Simple Smile

# 734
  • Мнения: 180
Joy joy не знам защо се притесняват толкова, че аспирина щял да предизвика кървене. На мен ми обясниха, че ако прокървя да спра за известно време, кървя ми носа един-два пъти, като кървях много в началото спирах за седмица. Доколкото знам инжекциите са да предпазят нас а аспирина е за кръвопотока към бебето.След 28 седмица минавам на фрагмин 0.5 и 150 мг. аспирин всеки ден до 36 седмица. Натаспин е само хранителна добавка, нали така?
От утре спирам да работя най-после.
Bolibon съболезнования.
Де да бяха верни суеверията още сега щях да се подстрижа за момиченце.Grinning

Общи условия

Активация на акаунт