Вашите начини за справяне с агресивните кучета

  • 12 297
  • 185
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 250
Както се вижда, освен че органите и институциите които трябва да се  справят с това, го правят през пръсти, го има и проблема със възпитанието на животните. Въобще повсеместно е отглеждането на всякакви кръстоски, от неподготвени и направо неграмотни хора със липсващо елементарно възпитание. Така че тежките и фатални инциденти са си производни на общата ситуация.
Отделните добри изяви и собственици не променят кой знае колко статуквото. Дет се вика толкова си можем, не сме дорасли за тези неща. Кучетата да са на повод, опасните с намордник, да има обучения и за животните и за стопаните им. Да не ги разхождат и/или се грижат за тях някакви деца, или немощни възрастни хора.
Ама то какво ни е наред че и това

# 121
  • Мнения: 3 916
Ако прегледате новините от последния месец ще видите, че проблема е и в "стопанствените" кучета от агресивни породи.

Как се доказва едно куче като "стопанствено"?
Някъде, в нечий двор не означава, че има стопанин.
Тук е ключа от палатката.

# 122
  • Мнения: 2 321
А какво означава? Аз лично не правя разлика между тези по дворовете и тези без повод и намордник из парковете. И в двата случая става въпрос за собственици дебили.

# 123
  • Мнения: 3 916
Които няма как да докажете какви са му на кучето. Па ако ще да са не дебили, а извънземни.
Колко са чипираните кучета у нас?
Колко са подадените декларации за притежание на куче по общини?

# 124
  • Мнения: 1 120
Проблемът е, че в България кучкарите и кучезащитниците са над другите хора и над закона. Нямат никакво чувство за отговорност към другите ХОРА. А държавата ги подкрепя. Нищо няма да се промени, ако ние не си променим отношението към този проблем. Същото беше и преди 20 години. Като дете не можех да излiyam от блока сама, защото местната кучкарка хранеше бездомните кучета и ги пускаше във входа.... Прибираха ги кучета и тя после ходше да ги освобождава и пак същата работа.

За агресивните породи в някои страни изискват собствениците да изкарат курсове и психичски тестове преди да могат да си ги купят.

А ние тука се запасяваме със спрейове...

 

# 125
  • Мнения: 3 916
Не е точно това проблемът. Никой не е над закона.
Кой закон всъщност да четем, че да преценим?

# 126
  • Мнения: 6 502
Точно. Държавата никаква я няма в картината.
А относно агресивните породи, това е много относително. Има пинчери много по агресивни от питбул например. Както и питбули по-кротки и от агне.
Много е  важно как ще се възпита животното.
Собствениците които отглеждат кучета за пазачи на имоти например умишлено поощтряват агресията на животните. И като се съчетае това с липса на контрол над животното, става това което четем по новините.

# 127
  • Мнения: 651
тази сутрин бяхме свидетели на следната ситуация: Седим на кафе отвън в парка Заимов и в близост до масите минаха две кучета с техните стопани. Кучетата бяха без наморници, без  поводи, спряха се , загледаха се за няколко минути и скочиха едно срещу друго. Единият стопанин се опита да ги разтърве, но трудно стана, бяха се захапали. Та, въпросът ми е, това нормално ли е? Наблизо бяха масите от кафенето и имаше седнали и други хора, освен нас.Когато всичко приключи, двамата стопани се направиха на много възпитани и се попитаха взаимно дали всичко с кучетата им е наред. Никой не се впечатли че, наблизо на около половин метър имаше маси с хора и можеха и те да пострадат. Всеки си продължи пътя, отново без да си върже кучето. Говоря за големи породи - едното беше вълча порода, другото гонче. Обичам кучетата, когато живеех с родителите ми, в къща, винаги сме имали кучета, различни породи. Но, това което се вижда в София, в парковете, не го разбирам.
Допълвам: уикенда имаше подобен инцидент и в другия парк, където ходим рано сутрин. В този парк има дори ограждения за кучета, специално обособено място. Нали, никой няма да се учуди, ако спомена че, не се ползва, а стопаните пускат кучетата си, свободно в парка. Големите кучета нападат по-малките и също скачат и по хората.
Казах на един такъв "екземпляр", защо не си върже кучето, а той се обърна и най-спокойно ме попита, какъв ми е проблема и да не му казвам нищо. Отмина си. Поводът за моята реакция беше, че това куче нападна едно по-малко, а до него имаше две деца, които нищо не можеха да направят.

Последна редакция: вт, 09 май 2023, 14:41 от Crissy

# 128
  • Мнения: 808
Нали е задължително да са на повод , и големите да са с намордник. Ако направиш забележка на стопанина веднага те напада, че видиш ли си бездушен към животните. Ами не , не съм, обичам животни , но имам страх

# 129
  • Мнения: 651
и аз съм така, обичам кучетата, но също имам и страх, особено от по-големи и по-агресивни.

# 130
  • Мнения: 1 064
Ние живеем на автогара Изток, когато съм болна отивам в 18-та поликлиника. Взимам трамвай 22. Около поликлиниката имаше детска градина (от 4г не съм ходила, вече съм в друг град), е ад е алеята. Кучета без повод, навсякъде агресивни и налитат. Всеки път, когато бях болно молех тати да остане от работа за да ме закара, защото ме е страх. Нямам нищо против всяко едно същество на земята, щом са тук и за тях има място разбира се, но някой трябва да се разработи, защото е прекалено да неможеш да ходиш по улицата от страх.

# 131
  • Мнения: 2 321
А и да си бездушен към кучетата и да не ги обичаш, какво от това? Никога не съм разбирал този аргумент. Защо трябва да ги обичам?

# 132
  • Мнения: 1 064
Нито ги обичам, нито ги мразя. Но, нямам нищо против тях.

# 133
  • Мнения: 651
къде се подават жалби срещу свободно движение на кучета в парка - без наморници и каишки? Ще подам сигнал за това, което видях вчера, но не знам къде да сигнализирам?

# 134
  • София
  • Мнения: 39 101
Немските овчарки по принцип са кофти. Аз видя ли немска овчарка без повод, бягам поне на 100 м. Ако водя някакво куче - още по-далеч.

Общи условия

Активация на акаунт