Вашите начини за справяне с агресивните кучета

  • 12 159
  • 185
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 601
къде се подават жалби срещу свободно движение на кучета в парка - без наморници и каишки? Ще подам сигнал за това, което видях вчера, но не знам къде да сигнализирам?
Не се тормозете излишно, жалбата няма да спре кучетата.

# 136
  • Мнения: 651
ще пострада някой, това което видях вчера, беше без да преувеличавам като бой с кучета, поне съдейки от това, което съм виждала в някои филми. Simple Smile
 Дори мъжът, който водеше едното куче и се опита да ги спре, изглеждаше уплашен/ стресиран.
А "кифлата", която водеше другото стоеше отстрани и безучастно гледаше, не че можеше да направи нещо. Но, като знае, колко е агресивно нейното, поне да го води с наморник.
Ще пострада някой.

# 137
  • Мнения: 796
Ами , то с това "да си траем" и "няма смисъл" съвсем нищо няма да се промени. Аз лично , когато видя нещо нередно се опитвам да уведомя отговорните за това.

# 138
  • Мнения: 651
кой се сигнализира - общината ли?

# 139
  • Мнения: 1 036
Когато бях около 13 годишна спасих едно кученце, буквално. Беше в деца, които искаха да му режат ушите и да го завържат на влаковите релси. Та, стана мое, нямаше порода малко приличаше на немска овчарка. Беше толкова страхливо, но мама я беше страх (държахме го в заградено място, в двора) и ходеше да му дава храна с метлата, а то горкото се пазеше настрани. Та, извеждах го на повод, но явно децата ги беше страх, когато минавах на 5 метра от тях и родителите ми правеха забележка, започнах да заобикалям въпреки повода. Кучето беше безкрайно страхливо, само да щракнеш с пръсти и лягаше в краката ми, те са подали жалба, че съм го водила без повод не беше така, но неможах да докажа те бяха 10 човека. Сложиха ни глоба, не помня точно колко. Но, мисля че тези хора се занимават само с безобидните кучета, агресивните не ги отразяват. Мама я ухапа голямо куче- сибирска овчарка. Е, познайте - ни-що.

# 140
  • Мнения: 268
Тия от екоравновесието са най-големите безделници на света.  Всеки ден, когато си разхождам кучето към нас се нахвърлят 3 бездомни кучета с лай. Почнах да заобикалям от другата страна на улицата, но гадовете се преместиха там. Подадох сигнал на Екото уж 5 пъти правили проверка, но кучетата не били на даденото място. Как пък аз като минавам няма да ден да не са там те пък не ги открили. И затова прилючвали случая, звъня им пак - ама как така ще приключвате случая утре други ден ще нахапят някого и ще гледаме новините. Добре ще дойдем още 1-2 пъти - дошли уж - пак не ги намерили и край... Толкова за работата на ЕКОТО - върлите природозащитници могат да спят спокойно, тези сигурно не са заловили и 1 куче...

Та сега на разходка ходя с една огромна тромба от тези с които свирят по мачовете и камъни в раницата.... Ако тромбата не ги уплаши ги целя с камъни - изглежда и звучи абсурдно, но когато тези, които трябва не си вършат работата. Се налага всеки да се справя кой както може ..

# 141
  • Мнения: 3 048
Джобен електрошок ми е единственото средство което нося винаги за всеки случай. Досега не ми се е налагало да го използвам, но съм убеден че ще го направя ако съм застрашен по какъвто и да било начин докато тичам из парковете или се разхождам сред природата. Наясно съм, че при нас в Канада това е забранено да се притежава и ще нося съдебна отговорност, ако причиня значими щети на агресивното куче. Въпреки това не бих се поколебал да се защитя. В България доколкото знам не е забранено да се притежава и не виждам причина да не се възползва човек от тази елементарна малка джуджавка, която може да се окаже животоспасяваща в някои критични моменти. Аз я купих в България, разглобих я на съставни части за да не я хванат скенерите и я пренасях на 3 пъти през граница...

# 142
  • Мнения: 651
сутринта имаше сбирка на големи породи кучета и двама "стопани". Единият провокираше едното куче, а то се беше изнервило. Не разбирам докога ще продължава този абсурд. Иначе, за онези случаи,  за които писах вече, пуснах жалба в Общината и познайте какво - никакъв ефект.

# 143
  • Мнения: 594
Пробвай да се сприятелиш с кучетата на блока Heart Eyes
Моля? Как точно? Щот те си имат главатар ... трябва него да го уцелиш, ако успееш

# 144
  • Мнения: 11 427
Искам да ти обърна внимание, че кучетата са лаели по пияния, който не ги е отразил и в крайна сметка нищо не са му направили. Същото ще сторят с теб - ако пак те залаят. Явно са скангалджии, а не агресивни.
Имам куче, но глутници бих избягвала.
Бих носила кучегон всички други идеи намирам за смехотворни. Кого по-точно ще наръгаш с нож, ток или бумеранг ... един от тях евентуално? И с това казваш "Боя започна". Ще бъдеш доста нахапана предполагам. Но да не говорим дивотии - тези кучета не искат да хапят.

Признавам, че аз бих разчитала на някой за кураж и закрила и една хубава наденица с месце в продължение на седмица. Спирам - накъсвам и хвърлям. Спираш, защото трябва да те видят, да те запомнят, да те помиришат, всеки път все по-близо. Убедена съм, че до 2-я път ще спрат да те лаят и ще станат твой ескорт, но също така знам, че те е страх. Те усещат страха.
Не бягай, никога не бягай! Не викай. Казвай силно НЕ и ДОЛУ!

Откакто имам куче се научих да разбирам какво казват с поведението си. Кога нападат кога ги е страх, кога са стреснати от чанти, шумно вървене, дори и от качулки. Преди много ме бе страх от кучета, сега съм по-спокойна и смела.  Simple Smile
Моето куче е йорки Simple Smile но се мисли за каракачанка, така че моля не му казвайте истината, за да не тъжи. Смята се поне за около 110 килограмов звяр. Нека си вярва Пухчо!

# 145
  • Мнения: 3 048
Значи да учим с години кучешка психология и все пак да носим кучегон за всеки случай. Ами навън ни дебнат хиляди опасности. Можем ли да изучим всички и за всяко поотделно да си носим по още нещо за всеки случай. За мен електрошока покрива опасности от всичко което мърда в частност и от кучета, а за останалото се иска опит и съобразителност за да се избягват излишните рискове.

# 146
  • Лондон
  • Мнения: 403
Ако се разхождаш сам или си разхождаш кучето и се засечете с глутница кучета  (или с домашно агресивно ,водено на каишка от стопанин ) и им дадете храна ,(носите си
кучешка  храна , лакомства ,ей така за всеки случай) , дали ще се разминете мирно и кротко ?

п.п. От скоро( но рядко)   в UK , разхождам куче на фамилията ми .  И тук ме е страх от другите кучета,макар ,че са със собственици и са на каишка. Заобикалям ги и се изчакваме. Някой хора носят лакомства и ако кучетата се залаят ,дават си на тяхното и  предлагат и на твоето куче бисквитка .

# 147
  • Мнения: 3 048
Сериозно ли всеки път когато излизате да се разхождате се запасявате с лакомства за кучета? И ако не срещнете такива какво я правите тази храна. С годините разходите за такава превантивна мярка ще придобият крупни размери. И ако не глада е бил причината за агресивното им поведение какво правим? Защото не вярвам поне тези от кучетата със стопани да са ги държали гладни.

# 148
  • Мнения: 11 427
Значи да учим с години кучешка психология и все пак да носим кучегон за всеки случай. Ами навън ни дебнат хиляди опасности. Можем ли да изучим всички и за всяко поотделно да си носим по още нещо за всеки случай. За мен електрошока покрива опасности от всичко което мърда в частност и от кучета, а за останалото се иска опит и съобразителност за да се избягват излишните рискове.

Да, кучетата като в китайски филм ще ви нападат едно по едно, чакайки да си използвате елктрошока.

До тук колко пъти електрошока ви спаси, или само се перчим, че сме подготвени?

Носенето на лакомства са част от "кучешката психология" - няма смисъл да питате - няма да разберете. По-скоро не искате. Важното е батерии да имате Wink

# 149
  • Лондон
  • Мнения: 403
Сериозно ли всеки път когато излизате да се разхождате се запасявате с лакомства за кучета? И ако не срещнете такива какво я правите тази храна. С годините разходите за такава превантивна мярка ще придобият крупни размери. И ако не глада е бил причината за агресивното им поведение какво правим? Защото не вярвам поне тези от кучетата със стопани да са ги държали гладни.
Тук не говорим за разходите. Да ,носят лакомства . В кутийка .  Предлагат  бисквитка  , виждам как си дават на тяхните кучета .  Да , тук кучетата не са гладни . Аз не съм добър водач ,сега се уча и се притеснявам от среща с глутница . И , ако с лакомства срещата ще е спокойна , ще нося и аз .

дописвам. Само като прочетох електрошок, ..... Не се чувствам добре с тази идея. А , не искам и да знам,каква е глобата ,само ако ме хванат , да го притежавам ,защото ако някой го си позволи да го  използва ,знам къде ще му се наложи , да прекара част от живота си.

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 22:49 от ЕМСИ

Общи условия

Активация на акаунт