Вашите начини за справяне с агресивните кучета

  • 12 113
  • 185
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 309
Имайте предвид, че електрошокът не действа на някои породи/от по-големите/ - нещо подобно мисля, че спомена и Дорис. Няколко пъти съм прогонвала със звука от електрошок глутница, която се спуска към моето куче и е имало ефект. Съветите  да се заобикалят глутници са добри, ако ги виждаш и знаеш къде са. Миналата година имах късмет зад ъгъла  да се появи  изневиделица тичайки каракачанка. Електрошокът точно тогава засече. Кучето, което мислех за бездомно, едва не разкъса  моето/което е 27 кг., но не е агресивно/. Аз също бях ранена. За щастие ни чу съсед, който се притече на помощ. Едва скоро разбрах, че е домашно куче, което е пускано само да се разхожда по улиците. А дори тогава не бяхме до тях, за да пази територия, а на съседна улица. Явно охраняват по-голям периметър. По-късно научих също, че електрошокът не действа на каракачанските овчарки.
Кучегонът не действа на глухи кучета.
В някои случаи може да помогне пръскане с вода, ако носите със себе си, но вероятно само на едно куче.
Факт е, че толкова бързо се развиват такива ситуации, че дори и да знаеш на теория, не можеш да предвидиш собствените си реакции.
Овчарските кучета, като породи създадени да опазват стадата от вълци, охраняват големи територии. Щом кучето е пускано да се разхожда свободно, като нищо и целия квартал да му е територия.
Друга особеност на овчарките е че както писах, са създадени за да се бият с вълци. А кучетата като цяло са произлезли от вълка. И проблема е че трудно правят разлика и възприемат чуждите кучета като заплаха.
Също, по голяма вероятност има една овчарка да нападне едро куче, отколкото някой мъник. Но пак зависи и от вида овчарка и характера на самото куче. Повечето са приятелски настроени към хората, но пак не всички породи овчарки.
Отделно си е и до самото куче, как е възпитавано и т. н.

# 181
  • Мнения: 10 383
В нашият блок имаше една овчарка, която си нападаше. Бяха я водили и в кучешко училище. Не знам дали там я назлобиха или е въпрос на характер, но беше ужас. Обикновено я разхождаха децата, които не можеха да я удържат и тя хукваше по стълбите и беше въпрос на малшанс кога ще ти връхлети. Когато умря си отдъхнахме. Явно беше писнала и на семейството, защото повече не взеха куче.

# 182
  • Мнения: 676
Много малко хора всъщност си възпитават кучетата. Повечето просто им се "радват и ги обичат", защото са си ги взели да им запълнят някаква емоционална дупка, а не конкретно защото искат куче. Затова и почти никой не може да си контролира кучето, някои дори не могат да си ги извикат да дойдат при тях и тичат из парка и им се молят. И когато им помогнеш да го хванат вдигат рамене и казват "ами то е с характер". Да имаш възпитано и послушно куче е толкова хубаво, а в наши дни и леснодостъпно, в Интернет е пълно с материали по темата и трябва само четене и практика. Извинения от типа на "ами такава му е породата, те не слушат", "вече е много възрастно да го превъзпитавам" и "ама ако му се карам то няма да ме обича" са си чист мързел.

# 183
  • Лондон
  • Мнения: 403
Как ще си възпитават кучетата, та те едно куче ли не могат да възпитат . Ее,и за това ако трябва да четат.

п.п.  Изключително неприятна случка в понеделник . За секунди. Питбул .Като стрела към моето куче . Собственика, изглеждащ едва ли не неработоспособен ( а, ,излезе в изключителна спортна форма ,реагира като командос) настигна си кучето( това как го направи нз ,дано се види на камерите )  и се хвърли върху него, Аз огласих района.И други мъже се включиха . За секунди всички си сменихме първоначалните позиции.

Собственика всеки ден си ходи на работа ,на ъгъла на автогарата ( там е потока от хора ). Просия. Заедно с кучето лежат по цял ден и чакат да им пуснат парички.

Никакви лакомства и никакви електрошокове нямат шанс в такава ситуация.Надявам се на службите  . Другото куче не докосна моето ,  имаше сблъсък и искам моето куче да е добре.

Дори да се въведе задължително обучение на хората желаещи да притежават куче ,аз не съм оптимист. Недоумявам ,защо  е позволено ,агресивни породи да се отглеждат като домашни любимци.

# 184
  • Мнения: 651
точно товасе чудех и аз - защо се разрешава или не се вземат мерки бойни/агресивни породи да се гледат като домашни питомци?

# 185
  • Мнения: 571

Поне при мен, до сега, действа безотказно

Общи условия

Активация на акаунт