Вашите начини за справяне с агресивните кучета

  • 12 160
  • 185
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 10 423
Проблемът е, че има една категория собственици на агресивни кучета, които се отличават с особена арогантност и се смятат за недосегаеми, пазени от опасните породи. Това е все едно да ходиш въоръжен.и това ги охрабрява. Пък и не съм чула досега собственик на куче, нахапало някой да е бил проведен под каквато и да е отговорност, дори и глобен.

# 166
  • СИ
  • Мнения: 4 403
...
Кучето от снимката е кане корсо, ако не греша. Такова финно девойче води такова куче с нашийник с вътрешни шипове ако имат съмнение за непокорство. Но те са много умни кучета. Само ако застрашите собственика или дома им сте в опасност.
...

Няколко пъти съм давал за пример бивша моя колежка. Баща ѝ замалко не умря нахапан от овчарката им, която бяха отгледали от кутре. И тяхната овчарка беше най-умното и най-възпитаното куче.
А като видиш някоя сополива девойка разхождаща куче тежащо повече от нея, трябва веднага да става ясно, че девойката не е много наред. А ако разхожда няколко кучета, съвсем ѝ хлопа дъската.

# 167
  • Мнения: 651
именно, точно това е проблемът, никой не е подведен под отговорност. Ако агресивни кучета нападнат някого, в повечето случаи нищо не се променя. Повечето собственици на агресивни кучета се правят че, нищо не се е случило и сякаш нападнатия е направил нещо да ги провокира-погледнал е лошо, движел се е бързо, носел е нещо желано и т.н обяснения. Наглост.
трябва да видите прака Заимов сутрин - като развъдник е, сякаш собствениците се състезават, кой има го-голямо, по-агресивно куче и понякога и по две. Минаването е доста предизвикателно

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 15:36 от Crissy

# 168
  • Мнения: 1 246
И аз така мисля ( за снимката ) - класическо КК. Разхождах едно такова ( лятото и бях по чехли ). Минахме покрай един паркинг, там имаше н. овчарка/за пазач, мислех че е женско(то било мъжко ) и не се притеснявах. А и Кането не агресираше към нищо (освен каруци и коне ).
При поредното облайване от страна на овчарката, Кането се спусна и го натисна под него ( аз хвръкнах с чехлите напред )... както и да е хванах го, разделих ги и си продължихме, мисълта ми е че съм виждал навсякъде из София подобни картинки - деца и слабички девойки разхождащи всякакви песове ( разбира се и култови кръстоски, които могат да са по-големи и по кофти като цяло, от чистопородните ).
И накрая, както се вижда ,нещата се влошават в това отношение, каквато всъщност е, и цялостна ситуация тук.

# 169
  • Мнения: 1 045
Имайте предвид, че електрошокът не действа на някои породи/от по-големите/ - нещо подобно мисля, че спомена и Дорис. Няколко пъти съм прогонвала със звука от електрошок глутница, която се спуска към моето куче и е имало ефект. Съветите  да се заобикалят глутници са добри, ако ги виждаш и знаеш къде са. Миналата година имах късмет зад ъгъла  да се появи  изневиделица тичайки каракачанка. Електрошокът точно тогава засече. Кучето, което мислех за бездомно, едва не разкъса  моето/което е 27 кг., но не е агресивно/. Аз също бях ранена. За щастие ни чу съсед, който се притече на помощ. Едва скоро разбрах, че е домашно куче, което е пускано само да се разхожда по улиците. А дори тогава не бяхме до тях, за да пази територия, а на съседна улица. Явно охраняват по-голям периметър. По-късно научих също, че електрошокът не действа на каракачанските овчарки.
Кучегонът не действа на глухи кучета.
В някои случаи може да помогне пръскане с вода, ако носите със себе си, но вероятно само на едно куче.
Факт е, че толкова бързо се развиват такива ситуации, че дори и да знаеш на теория, не можеш да предвидиш собствените си реакции.

# 170
  • СИ
  • Мнения: 4 403

Имайте предвид, че електрошокът не действа на някои породи/от по-големите/ - нещо подобно мисля, че спомена и Дорис.  ...  По-късно научих също, че електрошокът не действа на каракачанските овчарки.
...


Действа, стига да знаеш как да го ползваш и да си бърз. Нормално е при кучета с голяма и гъста козина да не подейства, защото не допира до тялото. Но със сигурност ще го събори ако го пернеш в носа или ушите.
При проблеми с големи и агресивни кучета стресът и паниката са основният проблем или времето за реакция.

# 171
  • София
  • Мнения: 17 857
Радвам се, че темата още е жива и служи за споделяне.
Нашето го взе някой, но генералният проблем остава. Сега имаме друго, което много ме обича (засега, все пак е животно), но за мен е обидно на хората да се обяснява дали да имат страх и към какви кучета.
Или са им се вменява вина, че не падат от умиление. Ето, мен другите ме обичат, но това - не. Като пуснах темата, много глупости се изписаха, които сега са затрити.

И въпреки това, мен ме е страх от кане корсота, питбули, каракачанки и още няколко породи. Имат си генетично предразположение към агресия и не ми дреме чия стринка имала питбул слънце.
Не съм чувала за случай - голдън ретрийвър наяде дете, откапа лице или други криви истории.

Много ясно, че ще заобикаля жената от горните постове, ако иска и може да го прави. Това си е нейна работа и право. Някои хора се мислят за недосегаеми, а това е проблем.

Благодааря на потребителката, която ми предложи и тя да пусне сигнал до екоравновесие.

За бойни породи - само пистолет би могъл да те спаси според скромното ми мнение. Или някакъв луд късмет.

# 172
  • Мнения: 650
Интересно как обсъждаме мерки за противодействие на кучета. Ако аз се разхождам с пушка/автомат на рамо по центъра или с Глок/Зиг/Макаров на кръста (въпреки, че е на предпазител) това ще е неприемливо и ще ме считат за заплаха. И има много ограничения - каса, психотест, не знам кво си още. Ако обаче водя бойно куче на каишка (един вид предпазител), то е миличко и добро, няма нужда от каса, психотест и т.н., а реално е същото оръжие, само дето е биологично. Ако се либерализира законът за оръжието гарантирам, че много от проблемите, вкл. и с кучетата ще бъдат решени.

# 173
  • Мнения: 1 036
Ох, това за пушката е толкова смешно, но и брутално вярно. Давайте да взимаме по една, тогава ще се задействат.

# 174
  • Мнения: 3 048
Откога търся да си купя оръжие, но и то е тотално забранено при нас и едва ли ще се легализира някога. Само определен вид въздушни пушки, които никаква работа няма да свършат. А да пренасям оръжие през граница на части ще отнеме цяла вечност. Само боен лък със стрели изглежда е все още изключението от забраните, но някак не върви да се разхождам с еднометров лък и стрели на гърба като индеанец Laughing

# 175
  • Мнения: 594
Искам да ти обърна внимание, че кучетата са лаели по пияния, който не ги е отразил и в крайна сметка нищо не са му направили. Същото ще сторят с теб - ако пак те залаят. Явно са скангалджии, а не агресивни.
Имам куче, но глутници бих избягвала.
Бих носила кучегон всички други идеи намирам за смехотворни. Кого по-точно ще наръгаш с нож, ток или бумеранг ... един от тях евентуално? И с това казваш "Боя започна". Ще бъдеш доста нахапана предполагам. Но да не говорим дивотии - тези кучета не искат да хапят.

Признавам, че аз бих разчитала на някой за кураж и закрила и една хубава наденица с месце в продължение на седмица. Спирам - накъсвам и хвърлям. Спираш, защото трябва да те видят, да те запомнят, да те помиришат, всеки път все по-близо. Убедена съм, че до 2-я път ще спрат да те лаят и ще станат твой ескорт, но също така знам, че те е страх. Те усещат страха.
Не бягай, никога не бягай! Не викай. Казвай силно НЕ и ДОЛУ!

Откакто имам куче се научих да разбирам какво казват с поведението си. Кога нападат кога ги е страх, кога са стреснати от чанти, шумно вървене, дори и от качулки. Преди много ме бе страх от кучета, сега съм по-спокойна и смела.  Simple Smile
Моето куче е йорки Simple Smile но се мисли за каракачанка, така че моля не му казвайте истината, за да не тъжи. Смята се поне за около 110 килограмов звяр. Нека си вярва Пухчо!
Тхе Дорис, ние в момента сме с  папагал, но съм имала всякакви животни. Но не-не одобрявам  уличните кучета. Особено такива хранени от комшии и пазещи си заради това територията..

# 176
  • София
  • Мнения: 17 857
Ох да, любимият ми съвет - сприятели се с тях и им се усмихвай. Това е животно на улицата. Не се знае как и кога ще реагира. И въпростното куче съм го хранила неведнъж.

Наскоро търсих дом на едно куче. Много добро, даже страхливо, изхвърлена немска овчарка. Но една майка от блока каза, че е ръмжало на детето ѝ няколко пъти. Еми, не ѝ казах - ами с мен се държи чудесно. Или "детето ти го е погледнало накриво".
Обич към животните- да, абсолютно, но пренебрегване и омаловажаване на човешкия живот за сметка на куче е перверзно. Това, че някой няма свестни хора в живота си и мамосва кучетата не е емпатия, а изкривяване.

# 177
  • Мнения: 651
на мен ми е мъчно за уличните кучета -изоставени, безстопанствени и т.н. И пак казвам хората и обществото ни са виновни. Но, истината е че, ме е и страх от тях. Понякога са агресивни, за да се защитят превантивно. Вчера, когато се прибирахме, две такива тръгнаха след нас и ни изпратиха до входната врата.
повече се възмущавам от домашните бойни породи, движени в градска среда от собственици -нагледци без наморници, без кашки, без контрол
това направо не го разбирам

# 178
  • Мнения: 268
Аз го разбирам като избиване на комплекси - вижте че масово разни малоумници разхождат питбули и се правят на голямата работа. Същото като с колите - избиване на комплекси...

П.С. Има изключения рабзира се не искам да слагам всички с питбули и БМВ-та и т.н. под общ знаменател.

# 179
  • Мнения: 651
и аз го отдавам на комплекси, не защото гледат тази порода, а НАЧИНА по който ги гледат, разхождат, и т.н. Едва ли не си дават сметка че, създават стрес когато  голямото им агресивно куче свободно тича из.....парка например. Правят се на интересни, показват надмощие, пълна комплексарщина.

По този повод искам да спомена и нещо, на което бях свидетел. Купувах си кафе от едно магазинче тип Relay, Едно момче/ млад човек беше застанал на вратата с едно куче, голямо, от коментираните тук, беше вързано и го държеше близо до себе си. Аз трябваше да изляза през вратата и тъкмо се чудех как ще се размина, беше тясно -носех кафе и нещо сладко в ръката, ами притесних се малко. Момчето, без нищо да му казвам, явно видя че, се колебая как да мина и се отдалечи с кучето, после видях че, пак беше застанал на вратата
Ами, стана ми приятно, защото видях  нещо, което е изключение, досетлив и възпитан/интелигентен по манталитет млад човек.

Последна редакция: пт, 09 юни 2023, 10:06 от Crissy

Общи условия

Активация на акаунт