Вашите начини за справяне с агресивните кучета

  • 12 086
  • 185
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 058
Кетч, не се занимавай с глупости, ако не си стреляла досега.

# 16
  • Мнения: 10 351
Една пиратка върши същата работа.

# 17
  • Мнения: 556
Това е болната ми тема. Аз съм с огромен страх и също съм се замисляла за кучегон, но не съм ползвала и не знам дали е ефективен. За момента заобикалям.

Ясно е, че за да имат работа, еко организациите нямат полза да решат изцяло проблема. Но се чудя как в другите държави местните власти са успели да се справят.

А даже вече има и проект за кучемати, така че хората да могат да купуват храна на бездомните кучета, което още повече ще задълбочи и стимулира проблема. Безумно е просто.

Също така в публичното пространство доста се пропагандират строгите наказания за насилието над животни, но това е предпоставка за злоупотреби. Ако човек реши да се защити при нападение, дали някой "съвестен" гражданин няма да интерпретира това като насилие към животното и да последва глоба и някаква присъда.

# 18
  • Мнения: 14 795
Усещам, че темата завива пак към психясали кучелюбци vs. социопати-данъкоплатци.
Кеч, с уговорката, че не съм попадала точно на глутница - до три кучета, които не изглеждаха да са заедно - скарвам се на висок глас два пъти, трети няма нужда. Другото, което съм правила, е направо да ги викам с някакъв евтин кренвирш. Нормално куче с един кренвирш ти става роб доживот.
Това за стрелбата, ако не си стреляла много преди, е - без извинение - абсолютно изгъзена идея. И изобщо всичко, което е някакво оръжие, независимо хладно или огнестрелно.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 058
Има ефект кучегона, ето ме, дългогодишен ползвател.
С газов пистолет, спрей, електрошок и прочие леки до тежки оръжия, ако не сте боравили - недейте.
Така или иначе в Пирогов са заети.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 773
Стреляла съм на стрелбището Simple Smile
Питах, защото това ми е сред най- хуманните начини сякаш. Да тръгна да тровя или да коля куче... Жал ми е. Говоря за уличните. Тия, охранените като питбули, догота, канета и всякакви табуреткоподобни винаги са ми били противни. Неслучайно са забранени в много страни.

Галче, какъв кренвирш, тия ги хранят а пържоли бабките. Освен киселите манджурляци, естествено
Дея, ще си платя глобата. Ако имам възможност и видя нападнат човек, също бих действала.
Горджи, освен да кажеш какъв ти е моделът 

В моя случай проблемът е, че са пред блока. Почна ли да ги дразня с кучегон, според мен ще се озлобят срещу мен. Налагам ли го със сопата-  също. Моят вариант е някой приятел да го извози някъде на полето или някое село. Поне да не са глутница. Екоравновесие нищо няма да направят, ясно ми е. А и бабите като наизлязат и кажат колко са добри и как нещо съм крива.

# 21
  • Мнения: 556
Кечър, може би сигнал в местната община? Или до домоуправителя - той не би ли трябвало да има някакви задължения при подобни казуси?

# 22
  • Мнения: 1 575
Купи си една телескопична палка, сгънати са около педя и се събират в повечето дамски чанти. Гледай да е по-дълга, повечето животни се плашат и само от замахването с пръчка и бягат.
Навремето имаше и едни детски пистолетчета с гърмящи капси, които издаваха звук като от изстрел и децата като се разгърмяха де що имаше куче се изпокриваше. Ако още ги има и те ще ти свършат работа.

Щом досега не са те нападали, може би използваш някакъв аромат, който ги дразни.
Скрит текст:
А понякога подушват и ако жената е в цикъл и тръгват мъжките ако не са кастрирани да се обясняват в любов, но могат да ти изкарат акъла, защото се спускат засилени насреща, другите пък хукват след тях и става...

# 23
  • Мнения: 14 795
Пистолетчето с капсите е добра идея, ще им вземеш страха, без да ги нараняваш излишно.
За друго оръжие твърдо не. Ако не изпаднеш в ступор, има опасност да уцелиш човек.

# 24
  • Мнения: 556
Не е някак си добре възрастни хора да се движат с пистолетчета с капси, за да плашат бездомните кучета. Едновременно трагично и комично е. Проблемът си е за адресиране към институциите и те трябва да реагират и да се справят с него. И трябва сериозен натиск от страна на гражданите, ако те не работят както трябва.

# 25
  • Мнения: 650
Пистолетчето с капсите е добра идея, ще им вземеш страха, без да ги нараняваш излишно.
За друго оръжие твърдо не. Ако не изпаднеш в ступор, има опасност да уцелиш човек.
Газовият пистолет, зареден с халосни патрони е абсолютно същото, освен, че е по-надежден. Няма как да уцелиш никого с нищо. И аз не бих наранил дори и бездомно куче, но няма как да допусна, че може абсолютно непредизвикано да бъда нападнат и да не мога да реагирам. В последния случай преди няколко дни, вървях от другата страна на улицата, когато 2 кучета ме залаяха, пресякоха улицата и дойдоха до мен, продължавайки да лаят и опитвайки се да ми скочат. Изобщо не реагираха на виковете ми "Чиба" и на тропането ми. Понеже все пак ми се размина, съм си взел моето решение и така...

# 26
  • Мнения: 13
Електрошок определено върши работа. Бягат само от звука му. Понякога като минавам край някое голямо куче (немска овчарка, каракачанка и други подобни) от любопитство каква ще му е реакцията, вадя електрошока и цъквам няколко пъти. Подвива опашка и се отдалечава.

# 27
  • Мнения: 680
Това е добра идея, не съм го пробвала, но винаги съм се чудила този пукот дали и той не действа сплашващо.

# 28
  • Мнения: 5 266
Бездомните кучета са резултат на безсърдечни глупави хора, които ги захвърлят, когато вече не са на кеф да ги гледат. Така са се справили в чужбина - чипират ги, контролират ги, плащат се такси, собствениците носят задължение пред закона и въобще имането на куче е скъпо удоволствие, а не прищявка.

Обожавам кучета и съм заобиколена от нормални, гледам редовно (дори и сега в момента огромен екземпляр). Безкомпромисна обаче ми е позицията за кучета, които се нахвърлят да хапят и са опасни за околните. Няма да я пиша въобще, защото няма смисъл, а и не е важно. Самият факт, че тази тема я има, е достатъчен.

Вместо държавата да вземе мерки, ние си даваме съвети как да не ни ухапят някакви бездомни глутници.

Има спрей за животни, но не зная колко е ефикасен. Майка ми ползваше кучегон, но действаше от близо разстояние. Като цяло проблемът изчезна, когато агитката се разкара.

# 29
  • Мнения: 778
Охххх, колко съм заобикаляла като видя куче, дори със собственик на каишка. Изпадам в паника. Едната причина да не слизам от автомобила е тази - кучетата. Искам да не ме е страх, но не ми се получава. А в къщата на родителите ми винаги е имало кучета,малки,големи,никога не ме е било страх от тях.

Общи условия

Активация на акаунт