Бързи здравословни въпроси и отговори – 34

  • 25 767
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 54 582
Типичен пример за КОВИД. Не всеки го кара тежко и в болница.

# 691
  • Мнения: 429
Здравейте, момичета! Счупих си крака на 01.06.В спешното ми сложиха гипс, който не обхваща целия крак.Искаха да ме оперират, аз отказах и те ме наказаха, като не ми обясниха нищо. След 5 дни трябва да отида за нов гипс.Та въпросът ми е - имам много странни усещания като парене точно в счупената кост и мускулни потрепвания.
Към тези които са минали през това, моля кажете как трябва да спя? Няма шанс да съм само по гръб, много се въртя. Колко време ще ме боли толкова? Какво значи да не се движа? Съвсем да не ставам няма как.Казаха ми да пия нурофен за болката и по един аспирин протект вечер ( него не съм го вземала). Благодаря предварително! Simple Smile

# 692
  • Мнения: 54 582
Нямам опит със счупване, но си пий аспирин протекта. Неслучайно е изписан. Може да имаш тромбози в областта на травмата.

# 693
  • Мнения: 429
Нямам опит със счупване, но си пий аспирин протекта. Неслучайно е изписан. Може да имаш тромбози в областта на травмата.
Благодаря, Дева! Зная, от днес го започвам. Не го взех веднага защото бях в цикъл.

# 694
  • Мнения: X
Здравейте отново! От няколко месеца приемам нискодозирани противозачатъчни. Никога не съм имала кървене между цикъл. Но миналия месец ми се обърка цикъла покрай други боледувания, и имах само малко кафяво маркиране. Продължих хапчетата по схема, и на десетия ден имах няколко дни кървене. Сега направих пак по схема паузата с 4 плацебо хапчета, и цикъл не дойде. Понеже прегледът ми е чак на 17ти, се чудя, дали да продължа противозачатъчните от утре по схема, или да изчакам следващ МЦ от първия ден… нямам представа тези зацапвануя какво са били и дали не е имало влуяние от другите лекарства, които изпих…

# 695
  • Мнения: 975
Защо не се консултирате по телефона с АГ който ви ги е назначил, след като прегледа ви е чак на 17? Може би трябва и да смените ЛЛ, защото не е нормално предвид Вашите мултиорганни здравословни проблеми да получавате съвети от форум. Трябва Ви мултидисциплинарен медицински екип, който да разреши Вашия случай, а такъв екип няма във форума.

# 696
  • Мнения: X
Вие наистина ли така по телефон процедирате, това не ми е джипито, аз и на него не звъня… Нямам телефон на АГ. По принцип съм здрава, тази година пролетта ми се срина имунитета, подозирам много стрес ми се насъбра и доста се изплаших от войната. Изпих една шепа хапчета. Оправих стомаха и ето, спрях едното лекарство, и повечето оплаквания ми изчезнаха. Остава днес да чуя за бъбреците какво ще ми кажат, интересно и болките в кръста ми минаха като не пия хапчета, въпреки че се появиха преди да тръгна по лекари и когато показателите ми бяха пощурели... Наистина обаче за МЦ не знам как да постъпя. Аз там по принцип нямам проблеми, и само ходя на годишна профилактика, въпреки че преди години също ми се е случвало разтройване на МЦ под влияние на стрес. Рецептата ми е от миналата година и едва ли даже ме помни човека… Съжалявам, че често се включвах в темата, за мое съжаление не беше за нищо, не ми се е случвало преди, и се надявам скоро изобщо да не ми се налага да влизам в такива теми… Сега, абстрахирайки се от другите неща, ще съм благодарна, ако някой с опит по темата се включи.

# 697
  • София
  • Мнения: 11 502
Какви са противозачатъчните? Имало ли е случай да забравите и да пропуснете дори и 1 хапче?
От поста ви не разбирам дали изобщо имате кървене в дните на почивка. Визирам това - "Никога не съм имала кървене между цикъл."

# 698
  • Мнения: 975
Ако смятате за по-удачно да процедирате през форума вместо да се свържете с ЛЛ и АГ - ОК! До miamim не е добре да давате съвети и напътствия към авторката на въпроса, защото според нейните постове тя е наистина за мултидисциплинарен лекарски екип и само ще я объркате още ако ви послуша .

# 699
  • Мнения: X
Какви са противозачатъчните? Имало ли е случай да забравите и да пропуснете дори и 1 хапче?
От поста ви не разбирам дали изобщо имате кървене в дните на почивка. Визирам това - "Никога не съм имала кървене между цикъл."
Не съм пропускала този месец. Последният МЦ беше кафяво зацапване, после десетина дни след това 5 дни си имах оскъдно кървене, докато си пиех хапчетата. Джаз, много ниско дозирани са. Сигурно е възможно и другите лекарства да са нарушили абзорбцията им. Фелисити, на нервна почва много неща могат да се случат. Ако отида при джипито си с тази реплика - да ми организира мултидисциплинарен екип, сигурно пак ще ме праща на невролог/психиатър… таман съм на път вече светлината в тунела я виждам🙏

# 700
  • София
  • Мнения: 11 502
Аз от листовката това прочетох:

Кървене между отделните менструални цикли
През първите няколко месеца на прием на Джаз, може да получавате неочаквано кървене (кървене извън дните с прием на плацебо). Ако това кървене продължи повече от няколко месеца, или ако започне след няколко месеца, Вашият лекар трябва да проучи случая.

Какво да направите, ако не се появи кървене през дните на плацебо
Ако сте вземали правилно всички светло розови таблетки, не сте имали повръщане или тежка диария и не сте вземали други лекарства, малко вероятно е да сте бременна.
Ако очакваното менструално кървене не се появи два пъти последователно, може да сте бременна. Свържете се незабавно с Вашия лекар. Не започвайте следващият блистер, докато не се уверите, че не сте бременна.

# 701
  • Мнения: 473
Според мен изчакайте менструацията,след това от първия ден започнете нов блистер.

# 702
  • Мнения: X
Благодаря, четох и аз листовката. При толкова други лекарства тогава, май ще изчакам консултацията с АГ…

# 703
  • София
  • Мнения: 11 502
Според мен изчакайте менструацията,след това от първия ден започнете нов блистер.

Това се прави само при първата опаковка, когато се започват противозачатъчните. Не може в последващите да се започва от 1 ден.

Едит - видях, че има и въпрос да се спрат за момента, да се изчака менструация и да се започне от първи ден. Ако съм аз и ако ги спра сега бих изчакала прегледа при АГ и тогава евентуално да започвам от начало.

# 704
  • Мнения: 975
Незнам как може да се дават съвети за хормонални препарати без да е известна възрастта на жената и причината за техният прием!!! По написано от авторката, те са и били назначени миналата година, от тогава била рецептата. Въпросът е през шестте месеца от тази година какво се е случило на хормонално ниво и кога за първи път са започнати миналата година или сега и ако е сега защо е изчакано толкова време след рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт