Бързи здравословни въпроси и отговори – 34

  • 23 582
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 54 054
Какво означава "clue cells" в микробиология на влагалищен секрет?

https://www.puls.bg/seks-i-zdrave-c-53/bakterialna-vaginoza-dlzh … a-ii-chast-n-4630

# 736
  • Мнения: 19
Преди една седмица за пръв път в живота си открих забит кърлеж. Ходих на лекар и ми изписа антибиотик (доксициклин), също ми би тетанус.
Днес е последният ден в който приемам антибиотика. Преди малко забелязах нов кърелж (съвсем миниатюрен) забит в крака ми. Извадих го с пинсети и със сигурност не съм нарушила цялостта му понеже като го извадих беше жив и пълзеше.
Сега мястото на ухапване е зачервено и леко подуто (за разлика от първият път).
Чудя се дали има нужда от втори тетанус (извинявам се за невежеството) и дали да продължавам с антибиотика.

# 737
  • Мнения: 5 815
Благодаря ти, Гърненце Simple Smile А да попитам, трябва да е метилирана, за да работи по-добре ли ? Намерих нещо по-евтино или според вас не е ок ? ---> https://remedium.bg/phytopharma-metilfolat-metilirana-folieva-ki … -kapsuli-152130/p
Щом пише, че е метилирана, навярно е OK. Simple Smile Да, важно е да е метилирана, друга не купувай.
Обаче, имай предвид че не е особено по-евтина от тези, към които дадох линкове. Защото "твоята" е 400 mcg, a "моите" са от 1000 mcg, т.е. над двойно повече. Ако имаш голям дефицит, не знам дали ще успееш да наваксаш само с 400 mcg. Освен това, броят на таблетките в посочените продукти е различен. Това също е определящо за цената.

Чудя се дали има нужда от втори тетанус (извинявам се за невежеството) ...
Разбира се, че "не".

# 738
  • Мнения: 11 783
veseuka аз при нужда съм пила Неофолик мета, но тъй като бях в дефицит приемах по 2 таблетки т.е. общо 800mcg. Трябва фолат да се приема не, фолиева киселина, защото фолиевата не всеки я усвоява.

# 739
  • Мнения: 39 041
Дева, благодаря за статията. Бях намерила друга, в която само бяха написани с името си, без обяснение и разяснение.

# 740
  • Мнения: 76
Спешно невролог в неделя в София знаете ли?

# 741
  • Мнения: 130
Спешно невролог в неделя в София знаете ли?

Може да се обадите на мед. център, с който работи личния лекар или на някоя от по-големите болници с дкц-та към тях. Само като идея ми минава, иначе не ми се е налагало да търся в неделя.

# 742
  • Мнения: 12 004
Спешно невролог в неделя в София знаете ли?
Ако е за преглед днес, само в големите болници, където има неврологично отделение и съответно дежурен лекар. Иначе, може да отвориш Супердок и да зададеш критерии за търсене София и невролог.

Преди малко забелязах нов кърелж (съвсем миниатюрен) забит в крака ми. Извадих го с пинсети и със сигурност не съм нарушила цялостта му понеже като го извадих беше жив и пълзеше.
Сега мястото на ухапване е зачервено и леко подуто (за разлика от първият път).
Чудя се дали има нужда от втори тетанус (извинявам се за невежеството) и дали да продължавам с антибиотика.
Кърлежите могат да пълзят, даже ако е останало забито хоботчето в плътта. Грешка от твоя страна. Тетанус след шест месеца чак.

# 743

Общи условия

Активация на акаунт