Целулит - 12 тема

  • 60 182
  • 762
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 8 131
На мен пък изобщо не ми пари толкова този Кройтерхоф. Да, загрява, но чак да пари толкова силно. Даже се ядосвам, че не го усещам силно.

Мисля, че бяха различни продукти - крем, серум, гел ... съответно паренето е различно.




Всички съм пробвала. Определено загрява, но не е такова парене каквото описват повечето дами. Вероятно е до кожа.

# 106
  • Мнения: X
На мен на бедрат умерено ми загрява, аз на ръцете не мога да търпя, много щипе. Според мен е до кръвоносна система

# 107
  • Мнения: 227
Здравейте, реших се на криолиполиза с Cooltech. Ще правя бричове. Казаха ми, че за по-добри резултати е препоръчително да се комбинира с кавитация и RF лифтинг.
Вярно ли е и как точно трябва да се комбинират?

# 108
  • Мнения: 1 817
Да споделя и моят опит с два вида процедури. Уточнявам, че съм на 44г. - 170 висока и 56 кг., не целя отслабване, а премахване на целулут и мазнини. Ноември месец направих криолиполиза на корем, тъй като там не ми помага нищо от години. До нова година страхотен ефект (премахнат на 1/2). Разбира се + спорт + внимание с храната. 10 дни след криото отидох на Вела Шейп на бедра. След още 10 пак Вела Шейп бедра и февруари пак корем, тъй като имах още какво да махам + крио отвътре бедра (в горната част). След 10 дни направих и 3та процедура Вела Шейп  цели бедра. През цялото време спорт 2 пъти в седмицата и през няколко дни масажи с вендузи с антуцелулитен на TianDe. Към днешна дата от криолиполизата на корем си върнах половината (наистина не знам защо), вътрешна страна на бедрата за сега е добре, но очаквах повече. Бедра от Вела Шейп минимален ефект. Уточнявам, че след 3тат процедура на бедра жената от студиото ми каза да не идвам в следващите 5-6 месеца - било достатъчно. Подозирам, че е видяла, че няма много ефект и е решила да ме откаже (но това са си мои разсъждения). Не разбирам от машини и не мога да кажа какво "поколение" са. Не знам дали имам право да напиша името на студиото, в което бях, затова който иска мога да пиша на лични.
След криолиполизата разбрах за случката и резултатите на Линда Еванджелиста и често казано, не бих се подложила повече.
Преди 2 години съм правила  LPG - 10 процедури - бедра и дупе и бях много доволна.
Сега търся къде отново да направя.
В тази връзка издирвам рускиня масажистка работеща с LPG, преди работеше в кв. Изток в София. За съжаление не знам името й.
Или ако може препоръчайте в района Изток, Гео Милев, Дървеница или другаде по-близо до Изток, където да направя lpg.

# 109
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Относно връщането на корема - при мен тази област е много "динамична". Около овулация и цикъл имам подуване, такова може да има и от храни.

И друго има - депото се намалява, но мастните клетки могат да увеличават обема си десетки пъти, ако има мазнина, която да складират. Аз например след първото крио - исках да видя къде ще натрупам, защото обичайно трупам на бричове и горната част на бедрата.

За няколко месеца спрях тренировките - при мен това стига, без да променям храненето и трупнах малко на целите бедра равномерно. Със спорт се изчистих, но ми беше интересно да видя какво ще стане.

Според протокола на процедурата - 1 процедура ликвидира 30% от депото и годишно се препоръчват до 3 процедури.

Другият опит, който имам с крио. Ще вкарам малко предистория, за да е по-ясно. Години наред боря бричове с какво ли не. Съ сспорт н еможе - спортувам си за обща форма. С LPG и редио честота постигам ефект, но финансово ме товарят. С мезотерапия - ликвидирах гадовете, но остана едно малко, започна лятото и не ми се занимаваше повече. Зимата направих крио и се кротнах.

Мина време - примерно година и влязох в един цикъл - работа на няколко места, учене, недоспиване. Нямах никакво време за спорт. Спрях спорта, недостатъчно хранене, спря ми цикъла в тая бъркотия.

Връщайки се към нормалността - исках да включа и процедури. Тогава ми попадна евтиното крио - 100 лв на процедура. Реших да нпраявя една, но пуста лакомия, нали е без пари - направих 3 Simple Smile Нямаше допълнителен ефект от втората и третата, защото нямаше какво да се чисти. Не ми навреди, но явно има един праг - от който няма накъде.

Наскоро правих Венус - съфорумка ми предложи процедури, от които се отказва. Пак нямаше wow ефекта, който имах преди години. Просто защото няма какво да се чисти, но като грижа за кожата ги направих.

# 110
  • Мнения: 10 304
Гелът Кройтерхоф пари определено повече след душ. Веднъж не можах да се намажа непосредствено след баня. Някой ми се обади по телефона и ме замота половин час. Намазах се като приключих. Ни парене, ни дявол. На следващия ден, се намазах както си ми е рутината. Непосрествено след къпане. Направо изгорях дето се казва. Не знам да не би да се активира на леко влажна кожа? Макар и хубаво подсушена, предполагам непосредствено след душ кожата задържа някаква миниманла влага.

# 111
  • Мнения: 493
Сега изгледах едно видео на Dr Berg за целулита (не знам мога ли да поствам линк тук). Дали е вярно или не, но ме замисли. Покрай моите процедури ( Venus legacy+LPG) , започвам фитнес 2 пъти седмично с храна по режим от инструкторката (тя я приготвя) . Но имам 6 дневни хранения. Обаче във видеото казват, че така няма шанс да станат нещата и да губя мазнини. Трябвало фастинг и било най- важното, заедно с понижаване на инсулина ( без сладко и въглехидрат, основни "добри" протенини).

Да попитам вас - как се храните за интензивна загуба на мазинини (по кратък период) и фастинг прилагате ли? Дали тези 6 хранения на ден ще попречат на желания резултат ?

 P. S.  Целя дългосрочна борба с целулита. Но ми предстои морско пътуване с компания и докато дойде време, за следващите 45-60 дни, търся максимален резултат- процедури, храна, движение. Признавам. Просто да не ме е срам на плажа.

# 112
  • Мнения: 1 817
alena, благодаря ти за отделеното време да споделиш информация, впечатления и резултати. Изключително полезно ми е Hug

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 15 604
Аленка, все се каня да те питам, че съвсем се обърках с тези процедури:

1. Криолиполизата, освен мастните клетки, ликвидира ли и фиброзен целулит?

2. Ако се прилага в коремната област, възможно ли е по някакъв начин да увреди или засегне репродуктивната система, червата, органите?

3. Паралелно с криолиполизата, препоръчително ли е да се правят процедури за дрениране, като LPG, например?

Благодаря ти! Flowers Hibiscus

# 114
  • Мнения: 1 439
….
Да попитам вас - как се храните за интензивна загуба на мазинини (по кратък период) и фастинг прилагате ли? Дали тези 6 хранения на ден ще попречат на желания резултат ?

Много е индивидуално, но аз ще споделя моя опит. Аз най- бързо отслабвам като започна по- интензивни тренировки 5 пъти седмично и редувам степ или друго кардио с тренировки с тежести. Пия протеин след тренировка, л карнитин преди. Първото ми хранене за деня е в 2-3ч., последното около 7. Като ям предимно салати с риба или месо или варени яйца, извара. Ако ми се доядат въглехидрати, хапвам някоя бисквита или лъжица мед или пълнозърнест хляб с нещо намазан. Пия много кефир и таратори. Цялостно гледам да не изпитвам глад, както и ако ми се дояде нещо “забранено” адски много, хапвам малко, не обичам да се изтезавам. Но когато се мотивирам, че искам да сваля нагласата ми е такава, че не ми се ядат глигани. Моят организъм, с 5-6 пъти хранене на ден няма никакъв шанс да отслабне. Пробвала съм какви ли не режими, кухни, ала бала. След третото раждане така свалих 5 кг, които имах. Но само да уточня, че съм 55 кг. от 14 годишна и тренирам умерено, но редовно от 2005-та. Успех желая! Сигурна съм, че на почивката ще си изкараш страхотно, най- важното са не кг, а правилната нагласа.

# 115
  • Мнения: 493
….
Да попитам вас - как се храните за интензивна загуба на мазинини (по кратък период) и фастинг прилагате ли? Дали тези 6 хранения на ден ще попречат на желания резултат ?

Много е индивидуално, но аз ще споделя моя опит. Аз най- бързо отслабвам като започна по- интензивни тренировки 5 пъти седмично и редувам степ или друго кардио с тренировки с тежести. Пия протеин след тренировка, л карнитин преди. Първото ми хранене за деня е в 2-3ч., последното около 7............

Последните 5 години ми се насъбра много стрес и негативизъм. Сигурна съм, че има влияние, а и го гледах сега казано от експерти. Кортизола пречи на горенето на мазнини. Май на всичко пречи. Ще обсъдя с жената как да променим храненето. Можеш ли да ми кажеш-може ли по-малко от 16 часа глад - 12 например? Като съм у нас, работя от в къщи и ям често. Ако пък опитам 16 глад, в 8те колко пъти ми е позовлено да ям и какви калории? За да има смисъл фастинга. Не мога да гладувам. Просто не мога вече. Някога беше това. А и сега покрай бебето все още недоспивам и спя ли малко, цял ден съм гладна.

# 116
  • Мнения: 23 309
Има тема за фастинга, доста неща са обяснени в нея, сега ще в потърся.
Понеже и аз правя мат-пат да си кажа: правя фастинг от около 19ч вечврта до 11на следващия ден.Сутрин пия вода и чисто кафе, без захар или мляко.После ям 2-3 пъти денем.При фаст няма как да се яде често и малко.Може да се направят до 4 хранения чисто времево, като кабориуте за денонощие пак могат да се вместят в тези 8 часа прозорец на хранене.

# 117
  • Мнения: 38
Калориите трябва да се изчислят според твоето тегло и активност. Пробвай с някой калкулатор, сега се сещам за този:
https://aestheticbyscience.com/calorie-calculator/

12/12 фастинг не мисля, че ще е ефективно. По-скоро се стреми поне към 14/10, 14ч без храна ( а още по-добре 16/8).
Относно храната и макросите - гледай около 1,5-2гр/кг телесно тегло да приемаш протеини - яйца, белтъци, скир, риба, по-малко червено месо, евентуално и съроватъчен протеин. Много зеленчуци, плодове само сутрин и до след обяда. Ако можеш вечер да не приемаш въглехидрати, също може да даде ефект- пробвай и това.

Може да пробваш да си следиш и калориите в приложението MyFitnessPal.

# 118
  • Мнения: 1 439
И аз съм с бебе и недоспивам, затова гледам да утолявам глада с кефир, течности и протеин. Забелязала съм, че понякога си мисля, че съм гладна, а всъщност съм просто жадна. Фастинга не го спазвам стриктно. Всъщност аз никога нищо не спазвам стриктно, просто гледам цялостно да ям умерено, здравословно до колкото е възможно и никога късно. Относно броя калории, потърси има формули, по които си изчисляваш базовия метаболизъм и необходими калории спрямо физическата активност, възраст, пол. Идеята на фастинга е общо да се приемат по- малко калории. Ако в периода на хранене ядеш голямо количество храна, няма да има ефект.

# 119
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Сега изгледах едно видео на Dr Berg за целулита (не знам мога ли да поствам линк тук). Дали е вярно или не, но ме замисли. Покрай моите процедури ( Venus legacy+LPG) , започвам фитнес 2 пъти седмично с храна по режим от инструкторката (тя я приготвя) . Но имам 6 дневни хранения. Обаче във видеото казват, че така няма шанс да станат нещата и да губя мазнини. Трябвало фастинг и било най- важното, заедно с понижаване на инсулина ( без сладко и въглехидрат, основни "добри" протенини).

Да попитам вас - как се храните за интензивна загуба на мазинини (по кратък период) и фастинг прилагате ли? Дали тези 6 хранения на ден ще попречат на желания резултат ?

 P. S.  Целя дългосрочна борба с целулита. Но ми предстои морско пътуване с компания и докато дойде време, за следващите 45-60 дни, търся максимален резултат- процедури, храна, движение. Признавам. Просто да не ме е срам на плажа.

Относно храненето има всякакви "секти", които ревностно се защитават привърженици и за мен е някак прекалено. Когато някой спомене фастинг - се намра някой да се втурне да обяснява за вредите, доколкото виждам относно метаболизма и предполагам инсулиран.

За мен това е начин на живот от години. Тъй като не се интересувам изобщо - случайно в една маркетинг дискусия разбрах, че го прилагам - съвсем интуитивно - станало ми е начин на живот отдавна. Не е било целенасочено, да съм приложила воля и да е генерален успех (лична победа). Ежедневието ми е адски напрегнато, изисква много концентрация, не ми хрумва за храна. Огладнявам наистина - да усещам глад в диапазона 15-18ч. Като огладнея и вече зная колко е часът Simple Smile Но тоав значи наистина - гладна съм, а не хапва ми се това или онова. За да седна да се храня - трябва да има точно каквото ми се яде и спокойствие. Не винаги успявам. А после имам други задачи и като е късно вече ми е изморено и не ми се занимава. Случвало ми се е да изпитам слабост - нямам сили - тогава се опитвам да си спомня кога съм хапвала ... и понеже не е било вчера - директно се отправям да заредя Simple Smile

Аз от дете пълнея от въздуха, малко да злоупотребя и ми се изписва на видно място, но отдавна не ми се случва. Горе долу така стоят нещата с храненето при мен. В последните години - не посягам на готвено - идва ми някак сложно, тежко, като композиция. ПРедпочитам някакви по-прости храни. Нямам нищо забранено, но съм месоядно. Хляб не обичам - понякога ми се прияжда филийка с масло - правя си. Да кажем 1 път в месеца. Течности обилно. В режим ще ми е много трудно - не обичам ограниченията. Не налитам на сладко, но понякога ми се прияжда и си хапвам.

Основните ми правила са - да се храня само, когато съм гладна, само с това, кеото ми се хапва и винаги на спокойствие - не в движение, бързаща или тревожна.

Мисля, че всеки намира своята формула, изпитана във времето - по метода проба грешка. Д-р Берг може би насочва към фастинг и заради отрицателния калориен баланс и заради автофагията.



Аленка, все се каня да те питам, че съвсем се обърках с тези процедури:

1. Криолиполизата, освен мастните клетки, ликвидира ли и фиброзен целулит?

2. Ако се прилага в коремната област, възможно ли е по някакъв начин да увреди или засегне репродуктивната система, червата, органите?

3. Паралелно с криолиполизата, препоръчително ли е да се правят процедури за дрениране, като LPG, например?

Благодаря ти! Flowers Hibiscus

1. Само мастните клетки ликвидира. Фиброзния целулит - не.
2. Трябва да захваща само кожа - има ограничители. Аз съм си задавала същия въпрос - но не съм питала в клиника. Ще попитам като ходя.
3. Да, препоръчително е Simple Smile Аз обаче ен съм правила и ефект имаше. Но при мен са били малки депата, и съм спортувала през цялото време + масажор у дома - вибриращия с IR Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт