Целулит - 12 тема

  • 58 743
  • 762
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 240
a.l.e.n.a благодаря за съвета,ще го последвам Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1
Здравейте,какво е мнението ви за Venus Legacy и Криолиполиза ?☺

# 62
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз имам положителен опит и с двете.


...
Работа, работа и не съм записала час. Тъкмо звъня, не вдигат и четейки тук да попитам- мислех на Легаси да се запиша. Но ако е фиброзен целулита дали ще има резултат?

За фиброзен целулит е нужно нещо, което ще разруши фиброзната тъкан - да разруши колагена. Едното, което уж го прави и е тествано е радиочестота - но не на максималната температура, а малко по-ниска.

Друго, коeто работи е лазерите - обаче е болезнено и скъпо. Една процедура на лице е няколко стотин лева. Разбира се - може да се обезболи. На лицето се прави с тази цел - разрушава се част от колагена, за да може да се образува нов. Но, когато се прилага на бедрата - идеята е да се разрушат тези удебелени стени между мастните клетки и реално няма нужда да се образуват нови. Те са се образували, поради високото налягане в мастнтие клетки и натиска върху съед. тъкан. Ако няма излишни мазнини, то няма да се образуват нови фибрози. Вариант е и да се пробва на някакъв участък и да се следи за резултат. С неаблативен лазер, като ResurFX.

# 63
  • Мнения: 1 808
Днес за първи път правих новото LPG. Доста ми допадна и наистина е усъвършенствано.
Здравей, къде го прави и как да разберем, къде предлагат ново lpg?

# 64
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз го правих в Скинлайн София - в клиниката в центъра, но разбрах, че вече го имат и в клиниката в Младост. В общия случай предпочитам клиниката в Младост, тъй като локацията ми е по-удобна и има и къде да паркирам. В центъра избягвам да ходя за каквото и да е - вече ако няма накъде и е на живот и смърт - слизам. Скинлайн имат новото LPG от години в центъра и само слушам от терапевтите, колко е добро, но не бях го тествала. При мен си работи и старото, много го харесвам, беше и по-евтино и ми беше трудно да си представя - какво толкова ще му e подобрeно на новото, че да е толкова по-добро и да го хвалят. Бях с нагласата, че е като в рекламите на перилните препарати - "новият прах" винаги пере по-добре Laughing

Ми, да - ама не Simple Smile Новото наистина е по-добро. Изцяло е преработен накрайника - има една пластина, която регулира - колко да захапва апарата, и някак го усещам, че обхваща по-голяма площ. Също има сензор, който разбира - дали тъканта е мускул или мазнина и апаратът упражнява различна сила - според това.

Друго, което ми направи впеатление, че ме работеха стс сила 6 от 10, докато на стария - максимум 3. Явно доста е поработено - и за мен си заслужава. Успява да хване и малки участъци - например ръцете. При мен старият апарат не можеше да ги захапе и обработи - защото са ми тънки. На гърба също ми изпускаше - аз няма много месо Simple Smile Тоя ноия всичко хваща, яде и мачка Simple Smile

Новият е: LPG Cellu M6 Alliance
Старият е: LPG Cellu M6 Integral

Също ме попитаха дали имам нещо против да гледа човек, който се обичава. Нямах нищо против и да потренира на мен. Еми - голяма е разликата да те работи опитен терапевт и начинаещ. Начинаещият ще се научи, но аз самата не си бях давала сметка колко тънкости има. Когато те работи опитен човек - всичко се случва някак леко и безпроблемно, като дишането. Не е така при начинаещите Simple Smile

# 65
  • Мнения: 186
Здравейте прекрасни!
Аз започнах нов начин за справяне с целулита. Досега разчитах само на спорт , антицелулитен гел и несериозно спазване на хранителен режим. Влязох в менопауза и това много промени тялото ми и горното никак не е достатъчно, даже стана по зле. Скоро си купих уред за домашна кавитация и се правя всяка седмица, мажа с антицелулитния крем, спортувам сериозно и безкомпромисен хранителен режим и много вода. Имам известно подобрение, но чак уау не мога да кажа. Затова си купих като допълнение към останалото ампулите за пиене на Мезоестетик боди шок за 14 дни. Ще докладвам за резултати. Някоя от вас дали ги е пила да сподели опит?

# 66
  • София
  • Мнения: 3 951
Здравейте, зачетох се в темата, но не знам кое е най-подходящо за мен - искам да си направя процедури на корема, имам доста мазнина там, която искам да премахна, по време на диетата си. Към кое да се насоча?

# 67
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Процедурите с радиочестота са за топене на мазнини и стягане.  Много ли имате да сваляте?

# 68
  • София
  • Мнения: 3 951
Процедурите с радиочестота са за топене на мазнини и стягане.  Много ли имате да сваляте?


По мое мнение не много, досега не съм мерила подкожните мазнини и нямам идея какво ще е подходящо. Четох за криолиполиза, но има още доста сходни процедури и наистина съм объркана.

# 69
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Да, криолиполизата също Simple Smile При нея идеята е за трайно ликвидиране на част от депото - клетките се охлаждат много и част от тях умират. Докато при радиочестотата има само "източване на депото" и при  складиране на мазнини - то пак се пълни.

За по-трайно решение - можете да обмислите и мезотерапия с липолитици.

# 70
  • Мнения: 490
Аз имам положителен опит и с двете.


[quote author=mimikona link=topic=1431041.msg44642730#msg44642730 date=1650375051

За фиброзен целулит е нужно нещо, което ще разруши фиброзната тъкан - да разруши колагена. Едното, което уж го прави и е тествано е радиочестота - но не на максималната температура, а малко по-ниска.

Започнах точно Легаси, по ваша препоръка. Благодаря и си стискам палци. Като си видях първоначалните снимки на бедрата ми се дорева ( някак си у нас, на огледалото не ми стои така зле) . Трябваше много отдавна да започна. Сега имам време за 6 процедури, комбинирани с  LPG и се надявам на по- добри резултати от очакваното. Но ще трябва да имам поддържащи процедури, както и още нещо да предприема. Няма да намалее ей така.

Мога ли да попитам, от къде имате инфо за лазера при целулит и къде( кое студио) сте виждали или чували да го прилагат?

# 71
  • Мнения: 38

Като си видях първоначалните снимки на бедрата ми се дорева ( някак си у нас, на огледалото не ми стои така зле) . Трябваше много отдавна да започна. Сега имам време за 6 процедури, комбинирани с  LPG и се надявам на по- добри резултати от очакваното. Но ще трябва да имам поддържащи процедури, както и още нещо да предприема. Няма да намалее ей така.

Мога ли да попитам, от къде имате инфо за лазера при целулит и къде( кое студио) сте виждали или чували да го прилагат?

Имайте предвид, че снимките могат и да ви залъгват. На определена светлина, целулитът ще изглежда съвсем различно. Например, ако в студиото са ви снимали под директна силна светлина (силни лунички от тавана, насочни надолу), със сигурност положението ще изглежда доста по-страшно, отколкото е всъщност (заради сянката, която прави директно насочената надолу светлина). Снимките, направени с телефон, също лъжат, защото телефона се опитва да "засили и акцентира" върху детайлите, които хваща, което в случая с кожата е доста неприятно. Замисляли ли сте се как на снимка с телефон, едни финни пори на лицето изглеждат като кратери....
Моят съвет е да се снимате на нормална дневна светлина вкъщи, не директно насочена върху кожата, за да добиете по-ясна представа за текущото състояние. Успех с процедурите!

# 72
  • Мнения: 828
Това със светлината е вярно. На определена светлина положението е страшна работа, а пък на пo-подходяща светлина дори не личи. Grinning Аз като съм се гледала в пробните на някои магазини, направо ми се реве. Grinning

Последна редакция: ср, 27 апр 2022, 16:41 от kalina_pehlivanova

# 73
  • София
  • Мнения: 1 434
Пробните са АД! Не се ли сещат, че така често се отказваш от покупка!

# 74
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз имам положителен опит и с двете.


[quote author=mimikona link=topic=1431041.msg44642730#msg44642730 date=1650375051

За фиброзен целулит е нужно нещо, което ще разруши фиброзната тъкан - да разруши колагена. Едното, което уж го прави и е тествано е радиочестота - но не на максималната температура, а малко по-ниска.

Започнах точно Легаси, по ваша препоръка. Благодаря и си стискам палци. Като си видях първоначалните снимки на бедрата ми се дорева ( някак си у нас, на огледалото не ми стои така зле) . Трябваше много отдавна да започна. Сега имам време за 6 процедури, комбинирани с  LPG и се надявам на по- добри резултати от очакваното. Но ще трябва да имам поддържащи процедури, както и още нещо да предприема. Няма да намалее ей така.

Мога ли да попитам, от къде имате инфо за лазера при целулит и къде( кое студио) сте виждали или чували да го прилагат?

Стискам палци Simple Smile За радиочестотата го четох в едно клинично проучване (линк).

Относно лазера - това са си мои съждания, базирани на личния ми опит и на принципа на действие на неаблативните лазери. Както посочих - фиброзата е уплътнена, удебелена съдеинителна тъкан. И към нея не следва да се подхожда, както към мазнина. Колагенът е нея трябва да се разруши. Ако в кожата на лицето се разруши колагена - фибробластите ще се стимулират да образуват нов. Но при фиброзняи целулит - е различно Фиброзната тъкан се е образувала някога, когато е имало твърде много съдържание в мастните клетки. Това създава голямо налягане върху стените на клетките и съединителната тъкан между тях.

(картинката не може да се добави за съжаление - пишете ми - който се интересува - да я пратя)

Каато се вижда на картинката - съединителната тъкан минава между мускула и кожата през мастната тъкан. Когато има излишна мазнина - мастнтеи клетки могат да разширят обема си десетки пъти, раздуват се много, но налягането е високо и съединителната тъкан се притиска силно, възпалява се и стават фиброзите. Самата съединтиелна тъкан става по-дебела, фиброзна и устойчива, за да удържи на напора.

После отслабваме или правим процедури, Отърваме се от мазнината, но фиброзата остава - и въпросът е как да се отървем от нея. Освен протеолитичните ензими, друго за кеото сещам е да се разруши колагена, тогава фиброзната тъкан трябва да омекне и да стане слаба. Въпросът е да не се задействат фибробластите и да образуват нов колаген. Би следвало да не образуват - защото ако няма излишна мазнина, няма нужда и от удебелена съед. тъкан.

Аз просто си разсъждавам, Такъв лазер например е ResurFX - посочвам него, защото съм го тествала на себе си на лице - за полиране на кожата и зная какво прави и как работи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт