Тренировки в домашни условия - 116

  • 40 636
  • 767
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 785
Крака ,нз си кой ден епик 3 ,временно тренирам почти само с собствено тегло ,вечер добавям 30 мин ходене преди сън ,целта ми е да пооптимизирам хормоните ,намаля кортизола и да подобря съня .Чуствам се супер !

# 91
  • Мнения: 1 616
Вие с режими ли сте или го карате по усет?

За да развиеш усет, трябва да си спазвала режим Blush
Имам предвид, че няма как без знания да имаш правилния усет. За да чистиш, трябва да си отрицателен калориен баланс (тоест да приемаш по-малко калории отколкото изразходваш) и да поддържаш висок прием на протеин (за да пазиш мускулната маса и да си "стегната"). По усет няма как да стигнеш до тази цел.

Аз лично съм на постоянен лек режим. Стремя се да стоя в рамките на 1500-1700 кCal, а съотношението между протеини, мазнини и въглехидрати е приблизително 30:30:40. Това означава, че по 30% от калориите ми идват от мазнини и протеини, а останалите 40% - от въглехидрати. След като много време (около 2 години ) ползвах специализирано приложение за броене на калории и макроси, отдавна мога да разчитам и на усета си. И все пак, от време на време правя дълги периоди в които записвам храната в приложението и я следя, за да не губя усет Blush

# 92
  • София
  • Мнения: 515
Аз съм на режим, изготвен от Руми Илиева, на 1200 к съм. Обаче през деня хапвам и диетичен шоколад. Още малко искам да отслабна, сега съм 73 кг, свалила съм 12. Дупето отзад отслабна много, обаче по корема и отстрани на бедрата, има още мазнини. Коремът искам да стане плосък.

# 93
  • Мнения: 2 754
Не тренирам. Оцелявам. Рапорт даден.

Звезди, живи ли сте?

# 94
  • Мнения: 571
edira, вълшебно. Къде  е това?

.......

Вие с режими ли сте или го карате по усет?

Това е университета в Сиатъл САЩ. В момента в който го видях си мечтаех да уча или работя там. Приказка е.

За режимите и храненето хич не ми се говори. Аз съм привърженик на протеиновото хранене и на Зоната и макар, че успявах страшно бързо и ефикасно да отслабна с тях, двете години седене вкъщи доведоха до ужасна дисциплина, мързел и инсулинова резистентност.

Отивам да направя малко Суперначаръл и поредната на Тонала. Страшно много ми се плува, обаче от две седмици съм с някаква ушна инфекция а басейна ми е на открито и не смея. И да си разходя кучето, не смея. Да всеме да идва лято, че ми писна от вятър и студ.

# 95
  • Мнения: 310
Аз се храня по Зоната. Много добре ми се отразява, защото не ме ограничава откъм храни. Побъркват ме готовите хранителни режими, в които ти казват днес да ядеш извара например. Ами сори, ама на мен днес не ми се яде извара. Все пак храната трябва да носи и удоволствие, не само да доставя хранителни вещества.

Отделно правя редовно детокс с алое вера, заради Хашимото, червата ми и предменопаузата. Добре ми се отразява и се чувствам енергична, бодра и имам много енергия за интензивните тренировки у дома.

Дотук съм свалила 14 кг, на всичко изброено съм от февруари миналата година.

# 96
  • 1st floor
  • Мнения: 9 159
Точно от един месец броя калории. Движа се около 1300-1350. Протеин гоня 100гр, но често стигам 120гр. Само от храна, не приемам допълнителен. За този месец свалих три кг. Остават ми два. Бая се закръглих през март. Smiling Imp

Продължавам си с БР-то, като окастрих едното кардио, заради плуването (три пъти седмично). Днес се почуствах много изморена сутринта, мислех, че ще ми мине като започна упражненията, но не. Направих ги без модификации за по-трудно и утре сутрин ще почивам, че вечерта съм на плуване.

# 97
  • Мнения: 1 002
Добро утро!
Днес по график ден 29, Епик 1:

.
Това е тренировка за цяло тяло, на принципа 30/30/30/30 - едно упражнение се изпълнява 30сек.динамично, 30сек.изометрично и отново 30сек.диначично, след това се почива 30сек. Вчера имах много тежък ден в работата, свързан с конфликтни клиенти и напрежение. Вечерта си легнах в 21:30 и сутринта едва станах за тренировка, но се фокусирах и я направих на едно добро за мен ниво. Работните ми тежести бяха 2*5кг. Модифицирах последната изометрия - вместо задържане в трицепсова лицева опора правих задържане в обикновена и като изнемогнах от пръсти, преминах от колене.
Прегледах и утрешната тренировка - ЕМОМ...мисля, че ще ми е доста трудна и ще е първата на подобен принцип, която ще правя.
Поздрави и успешен ден!

# 98
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 785
Днес ден 5 от С3 , горна част https://youtu.be/GYrgP8UzCvE
Bistra G, спазвате ли определен брой блокове по Зоната или на око нагласяте храната?

# 99
  • Мнения: 1 402
Днес Tabatacise - 8-ма седмица Xtrain.
Много умора вече чувствам, отделно съм на крак почти по цял ден. Обаче толкова много си харесвам формата Blush ,че забравям и умора и всичко.

# 100
  • Мнения: 2 259
Тренировката от днес Simple Smile


Хубав слънчев ден на всички Flowers Hibiscus

# 101
  • Мнения: 2 754
Тук има още една тема, в която си говорим основно за хранене. В същия подфорум е, заповядайте в нея.

На режим съм цял живот, но в различните периоди на живота ми той е различен. След много години твърдо вярвам, че човек трябва да следва убежденията си и да проверява кое работи за него и кое не. Но за да се направи тази проверка се изисква сериозна осъзнатост и самокритична оценка на реалното хранене, а не само на фантазията за това какво и колко ядем.

Пия едни витамини, памперсито е в леглото и се мятам на тренировката. Общо взето май от края на януари редувам периоди на нормално хранене с трениране и периоди на по целенасочен глад и без тренировки. Сега съм решила поне до края на април да се храня нормално, в началото на май пак ще правя един такъв период. По този начин до тук съм -7 кг.
Предполагам, че сега ще си довърша Енерджито със Сидни.

# 102
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Аз пък режим на хранене не съм могла да спазвам никога. С времето просто спрях да ям боклуци. Като студентка живеех на бейк ролс, кроасани и вафли, сега живея на ядки, салати, извара и понякога месо. Бързо се отказах от следенето на калории, защото, за да е точно трябва да меря с везна всяка хапка, а в офиса например нямам тази възможност. Да въвеждам в приложението някакви неща на око не ме кефи, но докато го правех бях горе-долу на 0. Дефицит да съм успяла да постигна 1-2 пъти. Но аз обичам да ям и съм гладна почти постоянно Grinning

Вчера имах суингове в тренировката. И разни тупкания с медицинска топка, каквато първо нямам и второ, в 5:45 сутринта се старая да съм максимално тиха, за да не будя мъжете. Та, замених с клекове. Днешната тренировка беше лека, но със странични напади. В резултат се сдобих с мускулна треска на вътрешно и задно бедро, което е чудесно, ако първите 3-4 крачки след ставане от бюрото не ми бяха като на робокоп Grinning

# 103
  • София
  • Мнения: 1 713
Правя Епик 3, но през ден, защото с никненето на зъбите е ад нощем. Вчера почивах, довечера стискайте палци да намеря сили да направя табата (която ми е по ред в епик). Ще се справя!

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 5 943
Аз пък съм абсолютен хедонист. Ям защото обичам да ям. Тренирам защото обичам да тренирам. Не за да отслабна! Бих се радвала ако е така, но само с тренировки не се получава. Съответно съм дебела. Като много намразя настоящото си аз, започвам да го лишавам от храна. При мен, като ям личи, като не ям пак личи.
От понеделник съм на ВМ НВХ и броя калории в приложение. Мазнините са ми високи 70-80%, протеин 20-30%, въглехидрат под 10%. За три дни паднаха 2 кг. Тия в началото са лесните, сега ще започне да се случва бавно. Пък и при мен два килограма са .......... както казва една приятелка "колкото ще проличи ако на танк му свалят регистрационните номера", ей толкова ми личи.
От лутане коя програма да избера, изненадах себе си и започнах Инсанити. Е, не ми е лесно, но се справям прилично. Сега с намаления прием на въглехидрат очаквам да ми спадне издръжливостта, но и с това ще се справя. За моя режим тежестите са препоръчителната тренировка, обаче няма да съм аз, ако не направя нещо не както трябва. Джънка не ми липсва, но виното....... ех. Обаче пък за лятото се надявам да се харесвам в кожата си.

Общи условия

Активация на акаунт