Абонаментни кутии в България - Тема 23

  • 46 307
  • 742
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 638

Страхотна 🤩

# 601
  • Мнения: 646
Аз чакам майската на Гудбокс, нямам никакво известие все още. А някой не разгада ли какви ще са останалите продукти от кутията им?

# 602
  • Мнения: 1 398
Маслото от малина предпазва от UVA  и UVB лъчите според проучване на Oomah et al., 2000 в Journal of Food Chemistry. Етеричните масла не съдържат алергени. Истинските алергични реакции се появяват, когато тялото има неподходяща имунна реакция след консумация или излагане на нормална безвредна протеинова молекула, каквато няма в чистите масла. Те могат да предизвикат реакции на чувствителност.

Ами и двете неща не са верни.
- Някакво канадско проучване (непотвърдено от следващите изследвания) е направено и оттогава употребата на маслото е чист маркетинг. Маслото от семена на  малина няма способността да блокира вредните UV лъчи и не трябва да се счита за безопасен, ефективен метод за защита от слънцето сам по себе си. https://karigran.com/blogs/skin-care-guides/can-i-use-red-raspbe … -oil-as-sunscreen (и още много източници)
Скрит текст:
https://nyponros.com/en/sunscreen/rasberryseed-oil-sunscreen
Защо този интерес към маслото от малинови семки?

Интересът към маслото от малинови семки произлиза от статия, публикувана през 2000 г. [1], където авторите измерват UV-абсорбцията на маслото от малинови семки и стигат до заключението:

„Оптичната пропускливост на маслото от малинови семена, особено в UV-диапазон (290-400 nm) беше сравнима с тази на препарати от титанов диоксид със слънцезащитен фактор за UV-B (SPF) и защитен фактор за стойности на UV-A (PFA) между 28-50".

Това твърдение не е подкрепено от никакви действителни сравнения или контроли и в същото време не са правени други тестове за масло от малинови семена. Въпреки това интересът към маслото от малинови семки се ускори. Маслото от малинови семена е много богато на антиоксидантни токофероли, каротеноиди и есенциални мастни киселини [2] и наистина е невероятно масло за вашата кожа. Но предпазва ли от UV-лъчите от слънцето? Единственият начин да разберете е да тествате.
- Всички етерични масла са потенциални алергени.

Скрит текст:

# 603
  • Мнения: 73
Аз чакам майската на Гудбокс, нямам никакво известие все още. А някой не разгада ли какви ще са останалите продукти от кутията им?

Моята утре ще дойде заедно с лятната. Незнам какви ще са останалите, но освен слънцезащотата и продукта за производство на меланин мисля, че ще има душ гел, лосион за тяло  и грижа за деколте.

# 604
  • София
  • Мнения: 1 914

2 кутии ли си поръчала? Simple Smile
Блестящото масло нали не е много брокатено?

# 605
  • Мнения: 258
Anbibian, какъв е срока на годност на продуктите от лятната кутия.Така или иначе ще получа моите 2 летни кутии утре заедно с кутията за Май, но ми стана интересно.

# 606
  • Мнения: 3 529
Да кажа за спрея Еолия: деликатно блестящ е, нищо прекалено Simple Smile

# 607
  • Мнения: 3 638

2 кутии ли си поръчала? Simple Smile
Блестящото масло нали не е много брокатено?
1 кутия + допълнително Еолиа с миналогодишната опаковка за 15 лв.
Спреят не съм го пробвала чака ред 😁
Anbibian, какъв е срока на годност на продуктите от лятната кутия.Така или иначе ще получа моите 2 летни кутии утре заедно с кутията за Май, но ми стана интересно.
Не съм ги гледала всички но серумът беше до някой си месец 2024, а тонера 2025
Коколис 2023
Еолиа старата опаковка 2024, а новата която е във вариант 3 ми казаха, че е до 2025

Последна редакция: сб, 21 май 2022, 07:59 от bubanka

# 608
  • Мнения: 258
Благодаря ти Anbibian

# 609
  • Мнения: 15
Ароматите на EOLIA от goodbox са меко казано уникални, много ми хареса че спреят не е прекалено блестящ, слънцезащита та лесно се разнася и попива бързо. Другите неща все още не съм ги пробвала, но определено си заслужава кутията 😊

# 610
  • Мнения: 93
Маслото от малина предпазва от UVA  и UVB лъчите според проучване на Oomah et al., 2000 в Journal of Food Chemistry. Етеричните масла не съдържат алергени. Истинските алергични реакции се появяват, когато тялото има неподходяща имунна реакция след консумация или излагане на нормална безвредна протеинова молекула, каквато няма в чистите масла. Те могат да предизвикат реакции на чувствителност.

Ами и двете неща не са верни.
- Някакво канадско проучване (непотвърдено от следващите изследвания) е направено и оттогава употребата на маслото е чист маркетинг. Маслото от семена на  малина няма способността да блокира вредните UV лъчи и не трябва да се счита за безопасен, ефективен метод за защита от слънцето сам по себе си. https://karigran.com/blogs/skin-care-guides/can-i-use-red-raspbe … -oil-as-sunscreen (и още много източници)
Скрит текст:
https://nyponros.com/en/sunscreen/rasberryseed-oil-sunscreen
Защо този интерес към маслото от малинови семки?

Интересът към маслото от малинови семки произлиза от статия, публикувана през 2000 г. [1], където авторите измерват UV-абсорбцията на маслото от малинови семки и стигат до заключението:

„Оптичната пропускливост на маслото от малинови семена, особено в UV-диапазон (290-400 nm) беше сравнима с тази на препарати от титанов диоксид със слънцезащитен фактор за UV-B (SPF) и защитен фактор за стойности на UV-A (PFA) между 28-50".

Това твърдение не е подкрепено от никакви действителни сравнения или контроли и в същото време не са правени други тестове за масло от малинови семена. Въпреки това интересът към маслото от малинови семки се ускори. Маслото от малинови семена е много богато на антиоксидантни токофероли, каротеноиди и есенциални мастни киселини [2] и наистина е невероятно масло за вашата кожа. Но предпазва ли от UV-лъчите от слънцето? Единственият начин да разберете е да тествате.
- Всички етерични масла са потенциални алергени.

Скрит текст:

Твърдите, че маслата са алергени и нямат слънцезащита и ми давате за пример блога на марка, чиято основна съставка в слънцезащитата е малиново масло...и явно иска да продаде продуктите си с блоговете си, което си е чист маркетинг. Нямам представа какво обяснява някаква снимка в нета за алергените... Аз си използвам маслиново масло и за мен си работи Simple Smile Спирам по темата, за да не спамя - все пак е за кутии.

# 611
  • Мнения: 73
Получих кутията на goodbox май.
Съжалявам, че не знам как да направя скрит текст затова пиша повече да не се вижда всичко за хората, които искат да бъдат изненадани.
.......
......
.......
.......
.......
.......





# 612
  • София
  • Мнения: 1 914
Харесва ми. Особено продуктите за деколте. Само към кремът дезодорант съм със смесени чувства. Май ще я поръчам с една лятна. Simple Smile

Anbibian, лосионите само по опаковките ли се различават (миналогодишния и вариант 3)?

💝 SNEAK PEEK 💝 През Юни BelleBox ти поднася ПЕТ грим и козметични продукта на стойност 195 лв., твои само за 24.99 лв. 🎉 Към ежедневната ти рутина ще се присъедини озаряващият тоник с гликолова киселина от @pixibeauty на стойност 28 лв., който ще ексфолира, омекоти, хидратира, успокои, подхрани и енергизира лицето ти, допринасяйки за твоята безупречна, сияйна визия 😻 В тази кутия ще откриеш и супер вълнуващата маска с австралийска розова глина на стойност 96 лв. от @mudmasky , благодарение на която ще кажеш “Чао” на несъвършенствата и “Здравей!” на свежия, здравословен блясък 💖
#SpoilerAlert🚨 Освен ексфолиращия тоник и глинената маска, през Юни в BelleBox те очакват и 👇
☀️ Веган продукт за тяло, който ще допринесе за твоя неустоим, бронзов тен
✨ Веган грим изкушение за перфектно подчертано лице и свеж, сияен вид
💦 Подхранващ, хидратиращ и подмладяващ веган продукт за ръце с ниацинамид
Доставките стартират на 06.06. 🚚

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 11:40 от bebsun

# 613
  • Мнения: 28
Как ви звучи тази кутия на Беше?

# 614
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
Кутията на Беле ме изкуваша, ще си я поръчам без абонамент.

Чудя се и за една от летните на ГБ, имам много неотворени и казах, че няма да трупам, но ме изкушават...

Харесва ми месечната на ГБ, ще си използвам всичко.

Общи условия

Активация на акаунт