Бях остра

  • 2 906
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 402
А какво ще стане ако не и се обадиш следващата седмица? Нека се пречупи и тя да ти се обади. В крайна сметка тя има нужда от теб.
Има 2 варианта да почне да прави опити директни и не толкова директни да ти вменява внина как си я изоставила или да се поусети.
В крайна сметка ако следващия път почне да ти казва колко е наранена и обидена и кажи, че правиш всичко за нея от любов, а не от чувство за задължение и очакваш от нея също грижа и емоция, за да са правилни отношенията.

# 31
  • Мнения: X
А какво ще стане ако не и се обадиш следващата седмица? Нека се пречупи и тя да ти се обади. В крайна сметка тя има нужда от теб.
И да й даде още поводи да разправя на цЕло село и на всеки, който би я слушал, каква ужасна неблагодарна внучка има.

# 32
  • Мнения: X
Тя не е лош човек, просто има такъв характер. Свикнала е да командва, да става винаги нейното, хората около нея всички й иуаждат, не знам как го постига, това си е умение. И дядо ми така я беше научил, на ръце я носеше, и баща ми повече за нея се грижеше, отколкото за нас. Но и тя е помагала също на хората. Просто е много самоубедена в мнението си как трябва да се случват нещата, и много припряна. Има и някаква първобитна нетактичност и грубост, които често шокират хората. Просто понякога прекалява с командаджийския тон, а точно в онзи ден беше много лош момент и не можех да толерирам. Но и тука има това, че все аз трябва да имам едно наум за ороявите на другите, а другите щадя от себе си и никога не си позволявам да се държа 100% себе си, заради последствията. Много ми е познато това, което описа хендс оф тайм - аз съм оправна, да не ме мислят, сама ще се оправя. Тая някаква надежда, че щом напоследък са ми изострени ушите за прескачащи границите ми хора, нещо в мен все пак е тръгнало да се променя. Много се надявам, но времето ще покаже. Засега просто съм крива и бутам ден за ден да се стягам.

# 33
  • София
  • Мнения: 28 767
А какво ще стане ако не и се обадиш следващата седмица? Нека се пречупи и тя да ти се обади. В крайна сметка тя има нужда от теб.
И да й даде още поводи да разправя на цЕло село и на всеки, който би я слушал, каква ужасна неблагодарна внучка има.
И какво от това?

П.П. Стига с това "Не е лош човек, просто има такъв характер". Добрите хора не мачкат близките си, добрите хора не злословят зад гърба на близките си, добрите хора се съобразяват с близките си.

# 34
  • Мнения: 14 943
Уф, тъкмо се засилих да пиша, че това, че ти е баба, не я прави добър човек, ама Миленака ме е изпреварила.

# 35
  • Мнения: 3 350
Добър човек- друг път. Бабата е егоистична манипулаторка, дето ги е дресирала всичките и ги използва, както на нея й е изгодно.
Zabraven Profil,
Домъчня ми за теб. Обърни внимание на себе си и личния си живот. Мъж имаш ли ? Май нямаш, щом доминантата е около баба ти. Гледай себе си или създай семейство и посвети живота си на тях, а не на баба ти. Тя добре се справя, научила ви е да й слугувате. Погрижи се за себе си. Нея няма за какво да я съжаляваш. Ето, виждаш сама: тя ви заменя успешно едни други. Ти си й отказала, включила е веднага племеницата, за да си получи каквото иска. Утре ще ви размени ролите.

# 36
  • Мнения: X
Нищо не пречи да има двама, че и повече /много/ кофти роднини. Такъв късмет е извадила и нито е виновна за това, нито носи отговорност за други хора освен за себе си.

# 37
  • Мнения: X
Защото Миленка, Нарциса, когато видим извадка от нечий живот, е лесно да изглеждат нещата черно-бели. А и дълбоко в себе си разбирам мотивацията й - тя не е лоша, тя е издиктувана от страх, че ако не държи юздите на контрола, животът ще се срине. Да, има детинско нарцистично в нея, също е вярно, но тя не цели да вреди на хората. Просто едно голямо непораснало дете, на което никой не смее да набие спирачка. Което не й дава право наистина да третира хората като парцали, защото всеки според мен е по някакъв начин дете. Понякога влизам в ролята на един дисциплиниращ родител, какъвто при нея е липсвал, и се опитвам да я превъзпитам на стари години, глупав мой инат. Освен това не е ли в това начина да приемеш една ситуация без съпротиви - като се откажеш от идеята да наречеш някой зъл. Нали стана дума и ми казахте, че сама допускам да става така. Бътър е много права, имаше период, който ми беше труден, когато прекъснах контакт с майка ми, не ми беше лесно, тогава сама се “вкопчих” повече в баба ми. Подновихме контакт, започнах да я посещавам 1-2 пъти в месеца. Бях дълго изолирана от нея под влияние на майка ми. Наваксах нейната страна от историята, подари ми много семейни албуми със снимки, разказа ми семейни тайни. Говорихме за баща ми. Но това мина и короната свърши и е време да продължа. И с нови приятели наистина, след короната и много хора, които заминаха. Затова пък сега имам покани за чужбина за празниците  Wink

# 38
  • Мнения: 3 350
Ми, то аз като гледам ти много добре се справяш с травмата от случката. Браво !
Продължавай все така, забавлявай се, дай си почивка малко от натоварващи роднини и приятелки и най-вече прости сама на себе си, не се обвинявай.
И да си прекараш страхотно в чужбина.
Успех !

# 39
  • Мнения: X
Чак травма не бих го нарекла. Наистина имах съмнения дали не съм прекалила с реакцията си. Още ми е криво, но ми стана неудобно, че толкова хора казаха, че е зла и тн. И исках да смекча нещата.
Ми, то аз като гледам ти много добре се справяш с травмата от случката. Браво !
Продължавай все така, забавлявай се, дай си почивка малко от натоварващи роднини и приятелки и най-вече прости сама на себе си, не се обвинявай.
И да си прекараш страхотно в чужбина.
Успех !

# 40
  • Мнения: 3 350
Ти сега да не смениш едната вина с друга ? Да не почнеш да се обвиняваш, че си пуснала темата и сме я обиждали баба ти ?

# 41
  • Мнения: 36 036
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт