Работа в Германия.

  • 2 706
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,знам че има подобни теми но с този корона вирус после и с войната в Украйна условията на живот се менят буквално за месеци. Необходима ми е актуална информация за положението в Германия. Свързах се с няколко агенции за намиране на работа в чужбина и честно казано сумата, която ми казаха след осигуровки много ме усъмни. Говорим за работа в завод без език за около 950€ ! А дори не съм сметнала наема колко ми сваля от парите. Какъв е вашият опит с агенции? Колко струва квартира, говорим за една стая, банята и кухнята се делят с други хора в къща? А на самостоятелна квартира? Колко пари са необходими месечно за храна? Вие как си намерихте работа? Благодаря предварително за отделеното 😊време:heart:

# 1
  • Мнения: 771
За тези пари е мизерия в Германия. Зависи къде, но в големите градове само наемът е толкова. Въобще защо ще тръгвате, ако тука ще живеете по-добре?
Това е под минималното заплащне!

# 2
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Наемите са от-до, зависи от провинцията, от това колко е голям града, ако е в някое село ще е по-евтино. Тук наемите за едностайно апартаменти са скочили безумно, и някои струват по 600-700 евро. Храната за 1 човек може да излезе 100€, но най-вероятно ще е от порядъка на 200€, но тук зависи какво ще ядете - спагети с доматен сос 5 дена в седмицата, или всеки ден телешко филе и сьомга 😉.
950€ заплата след данъци и осигуровки ли е? В каква фабрика, на смени ли се работи? Малко са парите така или иначе. Тия агенции работят повече за себе си отколкото за вас, така ми се струва. И нищо лично, но къде сте тръгнали без език? Така винаги сте зависими от някой и трудно може да разберете кога ви лъжат и ви мамят. Работа има в Германия много, но с поне някакво владеене на езика имате много повече възможности да намерите нещо прилично

# 3
  • Мнения: 2 570
950 чисто или бруто? За пълно раб.време? Квартира неосигурена?
Малко са. Някой пробва да те обере. Иначе за храна, скромно, можеш да се вместиш. Но всичко извън храната ще те затрудни, много.

# 4
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
Първо, преди да грабнеш дисагите трябва поне да можеш сама да се ориентираш кое какво в държавата, не с питане по форуми, а с търсене по интернет. Което предполага някакво поне минимално познание по езика и познания за държавата.  Или да си намериш някой там да те оправя. Минималната заплата в Германия е 9.82 на час или към 1600 месечно, това което ти даваш е доста далечна сума, поне се поинтересувай какво отива за агенцията и си прецени устройва ли те и въобще за какво ще ходиш там ако ще живееш на хляб и вода и няма да може да пестиш. Около 900 евра е сумата необходима за пословичния беден студент, разликата е, че на студента мама и татко обикновено ще му пратят по нещо, а и общежитията са по-евтини. Стая може да си намериш и за 350 евра, това не значи че ти ще намериш, значи само че някъде из тая държава има, при някакви условия, хипотетично, необходими разходи може би още толкова, а и на остатъка сигурно ще му намериш място, но няма да е в касичката. Ако не знаеш езика как ще си уредиш всички документи и въобще ще знаеш къде какво се изисква и откъде да го вземеш?

# 5
  • Мнения: 3 323
Седни научи поне малко езика и тогава заминавай, че иначе много има да патиш.
950 евро е някакъв бъзик при цените на наемите и хранителните продукти.
Как така такава смешна заплата и несигурена квартира?

# 6
  • Германия
  • Мнения: 865
С агенциите е така. Но дори да заминеш при някой познат, вероятността да попаднеш на някоя посредническа фирма е много голяма. Без език само в такава, ще те приемат. А тези последнически фирми, плащат уж 9,80, но крайната (чисте пари) заплата ще е 1200 евро максимум. Много зависи дали си женен, имаш ли деца, кой град ще избереш, изобщо както и да го въртиш все едни мизерни пари. Да, в началото е трудно, повечето хора минават през този период, но точно сега, не е момента. Ако идеята ти е да работиш в Германия и да издържаш семейство в България, не мисля, че ще се получи (казвам го от опит и с добри чувства). Аз доколкото виждам и чувам по сезонните пригади взимат доста повече, отколкото ако живееш и паботиш в Германия.

# 7
  • Мнения: 12 770
Научи езика и после можеш да контактуваш от България с агенции в самата Германия, не български, които намират работа и на германците.

Квартира току-така не се намира, искат трудов договор или трудовия договор на човека, който ще ти плаща квартирата. Предполагам, че в малко населено място да е по-лесно с квартирите и цените сигурно са по-поносими, но в малко по-големите градове за квартира се кандидатства, все едно че за космонавт ще те вземат. За да има все пак и някакво число: аз за малък едностаен апартамент с кухненски бокс плащах 520 евро, вкл. режийните. Храната си я смятай, колкото в България. Транспортът обаче е в пъти по-скъп.

Общи условия

Активация на акаунт