През нощта детето не спи!

  • 5 125
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте мили Дами, нова съм в форума искам да споделя следния проблем с моята бебка сме вече на годинка и 3 месеца, всичко е идеално през деня с нея но вечерта се превръща в голяма мъка за нас! Вечерта като я слагам да си легне около 22:00 винаги става в 01:00 да суче но със Рев, Само с сучене се успокоява. Заспива и вече през час се събужда с рев и ръмжене и така до 05:30 сутринта се будим и сучим и вече играем. Това силно ме изнервя защото нямам нормален сън от както се роди аз и мъжът ми се притеснявахме водихме я на лекар каза ни че и няма нищо проблема е в нощния режим пробвах е различни режими на спане но без успех! Не знам какво да правя толкова зле се чувствам че не знам към кухо да се обърна моля ако някоя Мама има подобен проблем да сподели как се е с правила Поздрави!

Последна редакция: нд, 10 апр 2022, 17:40 от bubanka

# 1
  • Мнения: 206
Това е така, защото е на 1 и нещо, а продължава да сучи през нощта. Смятам, че вечерните кърмения отдавна е трябвало да отпаднат. МОЕ МНЕНИЕ! На тази възраст малкият имаше само 1 млечно хранене, а на 1.5 месеца отказа и него.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 403
Не е от кърменето. Има кърмачета, които спят по цяла нощ, има и бебета на АМ, които се будят на два часа. Аз бих заложила на зъбки или нещо друго дразнещо детето - нова обстановка или друго нещо ново. Най-вече на зъбки ми прилича това.

# 3
  • Мнения: 1 321
При нас беше така до към 4та годинка. После се оправиха нещата. Според мен беше т.нар. нощен терор или нощни ужаси. Аз го взимах и отивахме в другата стая, да не буди поне ММ.

# 4
  • Мнения: 206
През деня спи ли? Какъв й е режимът на сън?

# 5
  • Мнения: 2 883
22ч е късно лягане за толкова малко дете. Моето е на 1.2г и в 20-20:30 най-късно е в леглото.
Какъв е режима през деня? На 1 или 2 съня е? Може и зъбите да са.
Категорично не е от кърменето.

# 6
  • Мнения: 10
]
През деня спи ли? Какъв й е режимът на сън?
[/quote]

През деня спи в 10:30 до 11:30 после на обяд в 15:00 до 16:00 и вечерта си лягаме обикновен о в 21:00 няколко дена насам си лягаме и в 22:00
Зъбките почти не разбрахме как ги искара нямаше почти никакво дразнене сега при вадене на първи кътник имахме зачервено гърло смущения рев и кво ли не там се усети, но си мисля че нещо е в сънищата! При последната ваксина особено детето много се стресира и цяла седмица не желаеше да види нито лажички нито дори да пие вода от страх, а тогава тъкмо вадихме първия кътник когато я води на ваксина. с режимите на лягане сме добре като цяло! Не знам вечерта как да я успокоя защото като се събуди се усмихва радва се играе си и съм си мислила че е от нощен терор или сънува някакви сънища и я плашат.

Последна редакция: нд, 10 апр 2022, 21:06 от С.Петкова

# 7
  • Мнения: 2 883
5-6 часова пауза будуване са доста за толкова малко дете. Слагайте го по-рано да ляга, като 30-40мин преди сън да е на по-затъмнено и с тихи игри или четене на книжка, без гоненици и такъв тип игри.
Но може и да не е от режима ви, а просто да е такъв период на детето - може да е от ваксината, зачервено гърло, стрес, зъби. С други думи - дръжте се, ще мине и това.

# 8
  • Мнения: 206
На тази възраст моето момче вече спеше само 1 път през деня. Децата са различни!! Не казвам, че и при вас трябва да е така, но замисляли ли сте се да махнете едното спане през деня, за да може вечер да спи повече? Ние имахме период, в който през деня спеше 2 пъти и съответно вечерта започна да заспива страшно късно. Ако заспи пък рано, вечерта се будеше и плачеше. И с много мъка и търпение му промених режима и така през деня има само 1 спане по 2 часа, а вечерта е изморен и спи като пън.

# 9
  • Мнения: 10
На тази възраст моето момче вече спеше само 1 път през деня. Децата са различни!! Не казвам, че и при вас трябва да е така, но замисляли ли сте се да махнете едното спане през деня, за да може вечер да спи повече? Ние имахме период, в който през деня спеше 2 пъти и съответно вечерта започна да заспива страшно късно. Ако заспи пък рано, вечерта се будеше и плачеше. И с много мъка и търпение му промених режима и така през деня има само 1 спане по 2 часа, а вечерта е изморен и спи като пън.
Пробвах и с този режим макар че до 20:30 едвам издаржахме, но вечерта пак ставаше към 03:00 случай и в 04:00 с силен рев и мъка до 06:00 докато я приспя. Няколко сами казали че е от стрес и е възможно от сънищата да се плаши незнам чесно казано вече какво др да пробвам.

# 10
  • Мнения: 10 967
Бихте могли да я вземете във вашето легло, за да я успокоявате с гърда или гушкане, без да ставате и да се разбуждате. Пак е досадно, но далеч не така изморително. Таткото - предполагам, ходи на работа - в друга стая, за да се наспи добре.
Разбира се, може да пробвате и форми на тормоз на бебето, такива има популярни най-различни, някои от тях са ви предложили. Ако е с по-силен характер, няма да сработят Simple Smile Има и консултанти по сън, вземат луди пари, за да прилагат методиките на Спок, облечени с по-благи думи.
Възрастта е съпътствана с големи промени (двигателни, неврологични, зъби и т.н.) и много често от подобни проблеми. Можете да играете с детето или срещу него в тоя мач. Ще отмине и това.

# 11
  • Мнения: 10
Бихте могли да я вземете във вашето легло, за да я успокоявате с гърда или гушкане, без да ставате и да се разбуждате. Пак е досадно, но далеч не така изморително. Таткото - предполагам, ходи на работа - в друга стая, за да се наспи добре.
Разбира се, може да пробвате и форми на тормоз на бебето, такива има популярни най-различни, някои от тях са ви предложили. Ако е с по-силен характер, няма да сработят Simple Smile Има и консултанти по сън, вземат луди пари, за да прилагат методиките на Спок, облечени с по-благи думи.
Възрастта е съпътствана с големи промени (двигателни, неврологични, зъби и т.н.) и много често от подобни проблеми. Можете да играете с детето или срещу него в тоя мач. Ще отмине и това.

Когато е с нас в леглото се успокоява даже повече иска баща си да я преспива от колкото аз, взимам я в леглото да спи с нас за сега това пробва но си имаме пак събужаднията Тати много помага но цяла вечер с тия събуждания сме вече Куку, зъбите само Кътници те останаха да вадим останалото почти всичко е извадила, Съмнявам се от тези ваксини дане и детето от там да се стресиралонтолкова силно че никак не обичаме да ни преглеждат камоли ваксини. Силно се надявам това да отмине, Благодаря много на всичките одзовалисе.

# 12
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 223
Не е от ваксините със сигурност. Категорично И кърменето допринася. Аз не знам защо се изказват категорични мнения в полза на дългото кърмете, при условие, че при някои деца то е основен фактор да се будят нощем и респективно майката дългосрочно да е недоспала. Не е ок да се кърми на такава цена.

Детето спокойно може да спи само веднъж на ден, вече е голямо, примерно около 12-13 часа и вечер да пробвате да си легне по-раничко, около 20:30-21 часа. И 22 часа е ок, ако спи повече и не се буди. Кърменето също допринася за събуждането, когато отбих децата на около година и половина, почнаха да ме тормозят по-малко нощем. Каквото и да си говорим за ползите от сукането, при някои деца нощното събуждане и постоянното желание за мляко побъркват майката. Определено след отбиването на моите деца, почнах да спя повече и станах човек. Та може да помислите в две насоки - веднъж спане на ден и евентуално отбиване.

И наистина е важно да знаете, че и това ще мине. Растат децата и почват да спят повече, спокойно Simple Smile.

Последна редакция: пн, 11 апр 2022, 10:24 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 13
  • Мнения: 481
Според мен , детето трябва да спи по един път дневно . Моето на тази възраст спеше от 14ч. - 16ч. най - късно. Вечер в 20ч. се миехме и подготвяхме за сън . До 20:30 сме вече в леглото, а до 21ч. вече беше заспала. Естествено , понякога се събуждаше през нощта , за мляко, и зъби я мъчеха .. ( все още я мъчат , а сме почти на 3 годинки ). Важно е също какво е яло детето през деня , ако е било малко / много или пък нещо което не понася добре на коремчето.

# 14
  • France
  • Мнения: 12 250
Съчувствам, защото и при нас положението е подобно. Славчо е на 15 месеца и се буди 3 нощи от 4, за среднощно ядене. За качеството на съня и при двете ми деца, помогна отбиването. На тази възраст съм за с 2 ръце. Вашият сън и здраве са много по-важни. Другото, което наистина помага е да бъде научено да заспива само. Това е невероятен важен етап. За съжаление, и само от мързел, не сме го направили още с малкия ми син.

Общи условия

Активация на акаунт