Споделете рецепта за Крем-Карамел от Щраусово яйце ?

  • 900
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, сдобихме се с едно щраусово яйце и бих искала да ви попитам за хубава рецепта за домашен Крем-Карамел от щраусово яйце ? Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 2 625
Не съм правила нищо с такова огромно яйце,но до колкото знам,едно щраусово яйце се равнява на 25-30 кокоши яйца.🤔Така,че предполагам,че ще трябва да го разделите по някакъв начин(примерно на 3-4 части),или да изкарате 40 крем-карамела наведнъж😁
Аз на ваше място бих го разбила,бих си отделила някаква част за крем карамела и с другата бих приготвила омлети,някакъв домашен млечен крем,баница или там нещо,което обичате да хапвате.

# 2
  • Мнения: 24
Не съм правила нищо с такова огромно яйце,но до колкото знам,едно щраусово яйце се равнява на 25-30 кокоши яйца.🤔Така,че предполагам,че ще трябва да го разделите по някакъв начин(примерно на 3-4 части),или да изкарате 40 крем-карамела наведнъж😁
Аз на ваше място бих го разбила,бих си отделила някаква част за крем карамела и с другата бих приготвила омлети,някакъв домашен млечен крем,баница или там нещо,което обичате да хапвате.

Ние това го направихме и разделихме , но има ли нещо по-различно за правене на крем-карамел с такова яйце или всичко като рецепта е като със нормални яйца ?

# 3
  • Мнения: 2 625
Предполагам,че по същия начин като с кокошите.Вероятно ще стане с по-плътен вкус ☺️
Щом сте го разделили,остава само да пробвате.Успех!

# 4
  • Мнения: 24
Предполагам,че по същия начин като с кокошите.Вероятно ще стане с по-плътен вкус ☺️
Щом сте го разделили,остава само да пробвате.Успех!

Благодаря, дано да няма някаква тънкост за правене Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 559
Ще трябва да попитаме Миглена Каканашева. Тя разбира от щраусови яйца 😃

# 6
  • Мнения: 2 625
Ще трябва да попитаме Миглена Каканашева. Тя разбира от щраусови яйца 😃
С флекса🤦😅😅😅😅

# 7
  • Мнения: 1 306
Какво значи хубава рецепта? Ако има нещо за питане, това е колко литра мляко трябват.

Общи условия

Активация на акаунт