Деца от предишна връзка

  • 40 500
  • 1 319
  •   1
Отговори
# 1 080
  • София
  • Мнения: 35 098
Разбира се, че не са. Просто на някои им е удобно да се правят, че не съществуват.
Което не спира тяхното съществуване, спира съществуването на “измаментата” половинка.

# 1 081
  • Мнения: 18 298
Актуалните партньори на родителите присъстват. На братовчед си Гошо примерно ще връзвате ли кусур откога му е половинката и коя поред жена му е тази, която води, това подлежи ли на коментар? Води жена си, това е.
Братя и сестри на младоженците - естествено.

# 1 082
  • Мнения: X
А детето от новата? Какво го правим него? Допуска ли бившата децата ѝ да общуват с него? Или тази кръпка към семейната история, която даже не владее тайния език на фемилито, само ще им навреди? Ако все пак бившата великодушно допусне нейните деца да отидат на негов рожден ден, трябва новата да изчезне мо-мен-тал-но от партито, нали?
Скрит текст:
Ей, аман от истерични писъци на бивши, които се крият зад гърбовете на децата си!

# 1 083
  • Мнения: 21 451
Ами как да ви кажа...

Бившата и половинката се разделят преди 7 години, аз се събирам с него преди 6.

За това време тя е живяла на семейни начала с двама, вторият май и той е вече леко пътник, при нас промяна в новия семеен партньор няма.

Та да попитам, кое би било политически коректно, ако моделът се запази. Ако след 6 години на абитуриентската тя е на мъж номер 4, а той още с мен плюс има поне 1 дете:

1. Мъж на мама пореден номер 4 ще присъства ли?
2. Жена поредна 1 ще присъства ли?
3. Дете/ца от баща и жена поредна 1 ще присъства/т ли?
4. Дете/ца от майка и мъж пореден 2-4 ще присъства/т ли?

И още един полит некоректен въпрос.

Братя и сестри ако са от мама повече ли са братя и сестри отколкото от тате?

Пояснение: от майчина страна няма още други деца, но за 6 години кой знае каква ще е конфигурацията...

Откъде знаеш, че бившата ще има четвърти партньор, а вие ще сте още заедно? Това е доста злобничък намек,  нали се сещаш, че ако детето чува такива неща за майка си, тя може и с основание да не иска да контактува с вас.

# 1 084
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Скрит текст:
Ами как да ви кажа...

Бившата и половинката се разделят преди 7 години, аз се събирам с него преди 6.

За това време тя е живяла на семейни начала с двама, вторият май и той е вече леко пътник, при нас промяна в новия семеен партньор няма.

Та да попитам, кое би било политически коректно, ако моделът се запази. Ако след 6 години на абитуриентската тя е на мъж номер 4, а той още с мен плюс има поне 1 дете:

1. Мъж на мама пореден номер 4 ще присъства ли?
2. Жена поредна 1 ще присъства ли?
3. Дете/ца от баща и жена поредна 1 ще присъства/т ли?
4. Дете/ца от майка и мъж пореден 2-4 ще присъства/т ли?

И още един полит некоректен въпрос.

Братя и сестри ако са от мама повече ли са братя и сестри отколкото от тате?

Пояснение: от майчина страна няма още други деца, но за 6 години кой знае каква ще е конфигурацията...

Почвам отзад напред:

Ако от майчина страна все още няма братя и сестри, а вече е сменила двама партньора, минали са 7 години от раздялата, вероятно няма и да има други деца. Фактът, че държала сметка дали бившият да има дете ме кара да мисля, че на нея едно и стига и няма да има повече деца. Все пак е и отглеждащ родител. А и възрастта и напредва и след 6 години, когато вече има отгледано дете, да ражда още едно няма да стане.

Полубратята и полусестрите от мама и тате са еднакво близки, но зависи каква е възрастовата разлика, дали живеят заедно и дали се разбират. Еднакво близки са.

Не е редно да се сравняват бройки след раздялата. Един иска да ходи, друг не. Един е популярен и може да не иска обвързване, а друг да е доволен с един човек. Този с повечето или по-малкото бройки не е по-добър или по-лош родител.

На моята абитуриентска не помня кой дойде и ми беше все тая. Сред 100 стринки, 10 бивши колежки на майката и още толкова на бащата няма и да забележа кой дошъл и кой не. Важна е роклята, прическата, бижутата и това е. Тези събирания интересуват само родата май. Децата на майката и бащата може да присъстват ако искат, само да не барат роклята 🌞. Ако са малки стоят на 10 метра минимум, че цапат. Партньорите нека да дойдат, защо не? Ако искат, де. 

До абитуриентската на конкретното дете има 5, 6 или 10 години. Майката може да си остане с втория, а бащата да се раздели и да живее с трета и пета. Може и някои от сегашните близки на детето да не са живо тогава. Всичко може.

# 1 085
  • Мнения: 18 298
За мен тия войни с новата на бившия имат две възможни обяснения:
1. Новата е мащехата на Снежанка. Тормози детето, удря го, държи го гладно, като е при нея, подобни неща.
Ако случаят не е такъв:
2. Майката си иска мъжа обратно и люто й завижда.
Друго смислено обяснение за тази война не откривам.

# 1 086
  • София
  • Мнения: 62 595
Бивши и настоящи правят биг комунално фемили - кой кога и как с кого и от кого ражда, прави - все тая. Опитвам се да се сетя има ли такива култури - всички възрастни на кълбета и всички деца са общи. Simple Smile Мойто и твойто бият нашто и на бившата ти с третия ми бивш.  Благодат за генетиците.

А мъжете къде ги забравихте - бивш и настоящ, който на всичко отгоре живее с детето. Бившият да си седи и той кротко в ъгъла и да плаща издръжка и каквото му кажат и да се появява само понякога, когато е удобно.

# 1 087
  • София
  • Мнения: 35 098
Страха новата да не роди е - че моите трябва да делят и че няма да са оръжие номер едно в тоя живот. Не е ли ясно?
Някои жени освен децата нямат други постижения, сигурно много боли някоя да има същото като теб и ти да си точно толкова въоръжена, колкото нея.

Жалко, жалко за децата.

# 1 088
  • Мнения: 90
В тази връзка, биологично законовата връзка я има при споделен родител. Но фактическата такава? Ако единият партньор не иска детето/цата да общуват с полубратята/сестрите си от другия родител, какво правим? Ще бъдат ли нещо повече от кръвни роднини на хартия?

# 1 089
  • Мнения: 18 298
В свестните култури е прието разделиш ли се с някого, веднага влизаш в манастир, разбрах я Анди. Joy

# 1 090
  • София
  • Мнения: 35 098
Да, децата намират път едно към друго, естествен бунтарски рефлекс.
Забранява се до време, после тоз забраняващия рязко почва да бъде лъган или се къса връзка с него.
Инцесните и отровни отношения с родител са съвсем истински, просто някога прекъсват.

# 1 091
  • Мнения: 17 407
Не си гледам детето както "някой" ми казва, но бащата не е просто "някой". Все пак, без него детето нямаше да го има. Grinning

Да де, но и не ти е равен. Детето
живее с теб.

# 1 092
  • Мнения: 18 298
Пред закона е. Ако искам да направя международен паспорт на детето, дали мога сама, защото живее при мен? Не. И тям подобни.

# 1 093
  • Мнения: 17 407
Законът е за пред закона. Що са тез празни приказки?  ☺

# 1 094
  • Мнения: 18 298
И предлагаш да му отрежа достъпа до хлапето, ако го запознае с жена, за да покажа, че това дете е моя еднолична собственост и ще правя каквото си искам с него?
Защото за такава ситуация говорехме, че родителите са равни и никой няма право да спира контактите на детето с другия.

Общи условия

Активация на акаунт