Ципралекс

  • 4 708
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
Може ли някой да ми каже мнението за ципралекс анти депресант. Пия го втори ден половинка от 10мг. Мога ли да продължа да го пия така? Защото не ми се иска цяло хапче да пия. Не знам дали е от ципралркса но ми се повдига. Кажете вашите мнения момичета. Мога ли да го спра ако не ми е добре, или когато реша?

# 1
  • Мнения: 5 675
Има отделна тема и подфорум.
Антидепресанти не са лукчета да се определя дозата по желание.
Какво въздействие се очаква за два дни?
Свържете се и обсъдете с лекаря, който го е предписал.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Здравейте!
Мога ли да продължа да го пия така?
Не знам дали е от ципралркса но ми се повдига.
Мога ли да го спра ако не ми е добре, или когато реша?

Продължаваш, както ти е изписано.
Възможно е да има някои странични ефекти.
В никакъв случай и никога не се спира когато ти решиш, тогава става по-зле.
И за 2 дни абсолютно никак няма да усетиш ефект, дори в началото те повече напрягат, ефект поне 2 месеца.

# 3
  • Мнения: 2 480
Аз го пих няколко месеца преди доста години. Скъпо и безполезно лекарство.......Не усетих вреди от него, а дозировката вече не я помня. Дори не ми беше ясно защо неврологът го изписа при моята невроза, съпроводена от нервност, главоболие и безсъние......Депресия нямам.

# 4
  • Мнения: 403
Ципралексът не е само лекарство за депресия, помага и при нервност, тревожност, паник атаки, смущения в съня, лошо настроение, липса на енергичност и желание за извършване на ежедневните дейности, тензионно главоболие (главоболие вследствие нервно пренапрежение и други и други... Приемайте в доза, предписана от лекар. Възможните неприятни ефекти в първите дни изчезват след това.

# 5
  • Мнения: 3 416
Дъщеря ми на 14 год от днес преди обед почна да го пия, сънливс е цял ден, казва, че и се повдига, няма начин да ме е от лекарството.
Дано бързо да отшумят тия неща.

# 6
  • Мнения: 2 480
Ципралексът не е само лекарство за депресия, помага и при нервност, тревожност, паник атаки, смущения в съня, лошо настроение, липса на енергичност и желание за извършване на ежедневните дейности, тензионно главоболие (главоболие вследствие нервно пренапрежение и други и други... Приемайте в доза, предписана от лекар. Възможните неприятни ефекти в първите дни изчезват след това.

На мен, както вече написах не ми помогна за нито едно от изброените неща. А ми го изписа най-способният невролог в Русе. Но години по-късно още по-способна невроложка оправи тензионното ми главоболие с хлорпротиксен.

# 7
  • Мнения: 403
Ципралексът не е само лекарство за депресия, помага и при нервност, тревожност, паник атаки, смущения в съня, лошо настроение, липса на енергичност и желание за извършване на ежедневните дейности, тензионно главоболие (главоболие вследствие нервно пренапрежение и други и други... Приемайте в доза, предписана от лекар. Възможните неприятни ефекти в първите дни изчезват след това.

На мен, както вече написах не ми помогна за нито едно от изброените неща. А ми го изписа най-способният невролог в Русе. Но години по-късно още по-способна невроложка оправи тензионното ми главоболие с хлорпротиксен.

Хлорпротиксен? Явно не е само тензионно главоболие при вас. Всеки случай и всеки човек си е различен.


 
Дъщеря ми на 14 год от днес преди обед почна да го пия, сънливс е цял ден, казва, че и се повдига, няма начин да ме е от лекарството.
Дано бързо да отшумят тия неща.

Не е ли много малка за такива сериозни лекарства???  Какво толкова се оплаква една 14-годишно дете, че да му се включват антидепресанти? Сериозно питам. Ами като стане на 20 години, на 30, на 40? Тогава, какви лекарства ще и изпишат.

# 8
  • Мнения: 2 480
Напълно подкрепям казаното за 14г. дете. Може би валериан, мента, глог, маточина.......

Колкото до хлорпротиксена, невроложката ми го изписа за подобряване на съня и евентуално успокоение. И чрез подобрения сън косвено победи тензионното ми главоболие! А никой друг преди нея не се справи с него.
Предполагам, че ако някой го вземе, когато го боли главата, няма да му помогне. При мен ефекта от него се усети 2седмици по-късно.

# 9
  • Мнения: 3 416
Детето ми ходи при двама психиатри, освен АД е изписан и психотик, него не смея да го давам.. още.
Говорим за сиуцидни мисли, само нараняване и...абе аз си знам през какво минавам като родител.

# 10
  • Мнения: 5 675
👍 слушайте си лекарите, а не лелите у форума.

# 11
  • Мнения: 403
Детето ми ходи при двама психиатри, освен АД е изписан и психотик, него не смея да го давам.. още.
Говорим за сиуцидни мисли, само нараняване и...абе аз си знам през какво минавам като родител.

Имайте предвид, че никой не ви съди, а се опитваме да ви помогнем, макар и само със съвет, ако по друг начин не можем.
Депресията е състояние, което възниква вследствие на нещо. Тя не идва просто ей така от нищото.
С други думи търсете причините, какво е предизвикало това състояние. Децата отказват да говорят за тези неща.
Може би трябва да говори с психолог, ама много добър такъв. Може би с приятелка би споделила. А може би някой ден и с вас. Но АД лекува само симптомите, причината си остава.

Преди много години, когато не са разполагали с модерни лекарства, знаете ли как са лекували депресиите ?
Физическа умора. Ако и е интересно - фитнес.  Плуване. Танци. Ако не - поне дълги разходки на чист въздух. И слънце, слънцето повишава хормоните на щастието и вит Д. Успех, вярвам, че можете да се справите!
Смяна на обстановката, смяна на училище също, ако се налага.


 
👍 слушайте си лекарите, а не лелите у форума.
Така е, така е, ама да ви кажа честно, такива калпазани има от лекарите, нали не е тяхното дете, ще го тъпчат с каквото дойде, примери даже мога да ви дам на объркани терапии. Никога не е излишно да потърсиш и друго мнение.

# 12
  • Мнения: 3 416
Благодаря ви, че сте съпричастни!
Дъщеря ми освен психиатър, посещава и психолог, твърди, че и помага в някаква степен, силно се надявам!
Но се налага да взема лекарства явно, отлагах дълго време, но тя изпадане в състояния на ярост, редувани с абсолютна апатия, дори отказва да яде в тези моменти.
....

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте . Преди 13 години пих ципралекс и много ми помогна за паник атаки. Преди 10 дни получих много силна паник атака и нямах възможност да ида на психиатър трябваше да действам много бързо. Купих си ципралекс но не помня схемата . Започнах с половинка . Моля ако някой е пил и знае схемата да ми я сподели . Благодаря

# 14
  • Мнения: 5 675
Запиши си час, ако ще и онлайн.има сипердок, халее...

Общи условия

Активация на акаунт