Плюсове и минуси на кварталите в София - тема 13

  • 41 335
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 101
Купонът чака-рака кипи почти денонощно.

Не е така, за съжаление. Имаше период, в който прекарвах доста време там и ми направи впечатление, че заведенията (барове, клубове) замират около 23-24 часа, улиците също опустяват. Отворени са само будките за храна и някои денонощни магазини за алкохол и цигари с маси отпред, но и там рядко има шумни сбирки. Изключение правят почивните дни, но не изцяло.

Студентски град, обаче, има други минуси: няма достатъчно инфраструктура, например много улици са разбити и зле осветени, задръстено е от коли, много от които не се ползват и пречат; няма метро, връзката с него са автобуси, които сутрин са препълнени и разписанията са безумни в някои часови диапазони; има много ново строителство, което е безкрайно некачествено и не си струва парите, защото 100% ще създава проблеми в съвсем близко бъдеще.

От гледна точка на услуги, училища и детски градини няма, тъй като кварталът е мислен със съвсем друга цел. Има множество магазини (пазар, Била, Кауфланд, Фантастико, по-малки магазини), аптеки, банки, заведения, сигурно и Изипей има някъде.

# 61
  • Мнения: 9 927
В интерес на истината и на мен би ми било приятно да има повече ресторанти в квартала, че да има повече избор къде да ядеш без задължително да трябва да палиш колата нанякъде.

Права си, но пък живеещите до ресторантите няма да са възхитени. А ако тръгнеш да си купуваш жилище, няма да искаш да е много близо до ресторанта - това е глъчка, говор, зареждане, миризми целодневно, съпътстващата готвенето фауна, видът и шумът от абсорбаторите, ...

# 62
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 426
Ходила съм на оглед в апартамент над заведение, хора, имаше хлебарки колкото мишки в мазето. Аз го очаквах де и бях против да си губим времето, ама мястото беше добро и викам, хайде да го видим. Буквално с писаци побягнах, но апартаментчето се продаде на много сносна цена съвсем бързо, заради квартала.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 478
Е това, честно, не го разбирам. Не може хлебарки в 21-ви век, особено пък в заведение. 🙄 Съжалявам за спама, но имам лека фобия от тях и не проумявам защо някой би ги търпял, при положение, че има толкова ефективни методи за справяне с проблема.

# 64
  • Мнения: 2 871
Големи илюзии имаш за хигиената в заведенията и за методите за борба с хлебарки. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 9 927
Миризмата на кухня нон-стоп (супи, втасващо тесто за пици, самите пици вече изпечени и т.н.), минава дори през асансьорната шахта, говорът на клиентите - смях, рев на бебета, докато мамКите им си лафят, музикален фон, изнасянето на миризливите кофи...
Работя при заведение, знам какво е...Не можеш да отвориш прозорци по никое време през деня, нищо че няма коли и трафик.

Илит, от хлебарките няма отърване, дори и с пръскане, още преди години бях чела мнения, че щели да оцелеят дори на радиация Cold Sweat.
А персоналът какво обсъжда Flushed - еди си кой, мързелив, не пуснал приборите в съдомиялната, та забърсвали лъжичките със салфетки, щото имали поръчки и нямало време...Това за вървежно заведение в центъра...Сутрин като изнасят кофите с боклука (кофите стоят в мазето от предния ден, ти как очакваш да няма хлебарки?!?), такава воня се носи... За Хепи на Раковска бях писала - вечер към 17,30-18 ч. изнасят кофите, вонята на силно мухлясало сирене/кашкавал можеше да събори дори борец по сумо...

И миризмата, хлебарките и шумът не са само на 1-2 етажа над заведението, в целия вход са...

# 66
  • София
  • Мнения: 2 478
Никъде, по нито един имот нямаме проблеми с хлебарки, дори и във входа на блока да има. Викаме да пръскат горе-долу веднъж годишно. Или имаме страшен късмет, или препаратите действително работят.

Живея близо до Хепи на Раковска. Мен ме потресоха тубите с палмово масло, които им карат за готвенето. Но съвсем оспамихме темата. С две думи, хубаво е да има ресторанти и заведения наоколо, но не в непосредствена близост. 👍🙂

# 67
  • Мнения: 9 745
Е да, факт е, че не е оферта да си баш до заведение Simple Smile

# 68
  • Мнения: 18 782
Работила съм в сграда, в която всеки петък в 13 ч. пръскаха срещу хлебарки точно заради заведение. В понеделник сутринта всичко си беше както е било - не знам дали хлебарките не се бяха научили да се омитат още в петък на обед и да се връщат по някое време или на мястото на измрелите милиони вече бяха дошли нови, но си имаше. Не бяха пълчища, но не е като да нямаше. И така всеки петък. Познати живеят над популярна сладкарница в квартала - казват как с очите си виждат постоянната борба на собствениците, но пак има хлебарки и плъхове. Та непосредствена близост до заведение освен миризми, шум, паркиране от идиоти, означава и по-чести срещи с гризачи и буболечки.

# 69
  • Мнения: 1 613
В интерес на истината и на мен би ми било приятно да има повече ресторанти в квартала, че да има повече избор къде да ядеш без задължително да трябва да палиш колата нанякъде.

Права си, но пък живеещите до ресторантите няма да са възхитени. А ако тръгнеш да си купуваш жилище, няма да искаш да е много близо до ресторанта - това е глъчка, говор, зареждане, миризми целодневно, съпътстващата готвенето фауна, видът и шумът от абсорбаторите, ...
Май въобще не става дума за живеене над, до, срещу ресторант. Има някои места, където на пешеходно разстояние има ресторанти и дори дискотеки, а е много тихо и спокойно, особено когато спалните гледат към зелен вътрешен двор.

Последна редакция: пн, 02 май 2022, 14:08 от Мъфин

# 70
  • Мнения: 9 927
На мен ми липсват заведения в квартала - има 2-3 малки ресторанта, но покрай Корона-та затвориха. Повече ми липсват заведения тип кафене/сладкарница, на практика няма. До ресторант ще стигна за 5-10 мин., но за кафе/сладкарница не ми се разхожда толкова.

# 71
  • Мнения: X
Веднага ми се нахвърлиха за Студентския и затова въпреки че би трябвало да си крия хубавото за мен ще споделя, че тук едва ли е толкова шумно:
https://maps.app.goo.gl/bGpJUe58rtDBKmZ78

Идеална гледка, а си в квартала с ресторантите и дискотеките. На мен ми се струва тиха микролокация.

# 72
  • Мнения: 19 057
Там е добре, ама сигурно и цената е добра.
Колкото до кварталите с млади хора, навсякъде където се строи яко се подмладява, включително и стари квартали.

# 73
  • Мнения: 1 613
Веднага ми се нахвърлиха за Студентския и затова въпреки че би трябвало да си крия хубавото за мен ще споделя, че тук едва ли е толкова шумно:
https://maps.app.goo.gl/bGpJUe58rtDBKmZ78

Идеална гледка, а си в квартала с ресторантите и дискотеките. На мен ми се струва тиха микролокация.
Удобно ли е да пуснеш обява от конкретната кооперация? Изглежда добре и има просторна зелена гледка. Вероятно жилищата там не са много евтини. Нека да видим на кое си се спрял.

# 74
  • Мнения: 19 057
Подозирам, че всичко е продадено, а ако изскочи оферта ще е на цена Лозенец/Иван Вазов

Общи условия

Активация на акаунт