Задачи по Статистически методи в психологията

  • 612
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 595
Здравейте! Оплела съм се като пате в калчища...нуждая се някой да ми обясни как да реша следните задачи по Статистика.

# 1
  • Мнения: 14 862
Въпрос 1 -  разпределяш всички данни по вида им - номинални, категорийни и пр., виж как са изредени в учебника ти

Задача 1- тука най-общо трябва да изброиш колко пъти се повтаря всяка цифра, после с получените бройки да направиш таблица, а по таблицата - диаграма. И да напишеш 2-3 общи приказки кое се среща най-често. Имаш такъв вид таблица в задача 3. Най-лесно ще ти е да изброиш в ексел, но трябва малко занимавка.

2 - а) правиш пак таблица коя стойност колко пъти се среща; б) правиш диаграма, в която колоните са слепени; в) друга диаграма не с колони а една вълнообразна линия; г) пресмяташ в проценти колко процента е честотата на всеки признак от общото (имаш 100 човека, от тях 13 примерно са спали 5 часа, тоест 13% от извадката) дописвам и как се натрупват, и пресмяташ натрупването (пр.5 човека спат 5 часа, а 10 човека спят 10 часа - тоест общо 15 човека спят 5 часа - защото тези, които спят по 10, вече са проспали и първите 5), после по тези данни правиш кривата; д) гледаш си формулите от учебника и смяташ

3 - таблицата ти е готова, просто начертай кръгова графика в ексела от данните в таблицата

4 - не ù се вижда условието

П.п.моите съчувствия, статистиката не е за нормални хора Grinning

Последна редакция: ср, 13 апр 2022, 21:01 от Нарцùса

# 2
  • Мнения: 1 595
Въпрос 1 -  разпределяш всички данни по вида им - номинални, категорийни и пр., виж как са изредени в учебника ти

Задача 1- тука най-общо трябва да изброиш колко пъти се повтаря всяка цифра, после с получените бройки да направиш таблица, а по таблицата - диаграма. И да напишеш 2-3 общи приказки кое се среща най-често. Имаш такъв вид таблица в задача 3. Най-лесно ще ти е да изброиш в ексел, но трябва малко занимавка.

2 - а) правиш пак таблица коя стойност колко пъти се среща; б) правиш диаграма, в която колоните са слепени; в) друга диаграма не с колони а една вълнообразна линия; г) пресмяташ в проценти колко процента е честотата на всеки признак от общото (имаш 100 човека, от тях 13 примерно са спали 5 часа, тоест 13% от извадката); д) гледаш си формулите от учебника и смяташ

3 - таблицата ти е готова, просто начертай кръгова графика в ексела от данните в таблицата

4 - не ù се вижда условието

П.п.моите съчувствия, статистиката не е за нормални хора Grinning
Благодаря много, ето я четвърта..

# 3
  • Мнения: 14 862
И тя е подобна на другите, ама тоя път смяташ с интервали от-до. Тоест първо трябва да определиш какви са ти интервалите.

Ако имаш учебник, просто разгръщай там и гледай формулите. Ако нямаш учебник, ровиш в интернет.

Виж и този линк, може да ти е полезен с теория и създаване на графика
https://www.btu.bg/statexcel/file2.html

Аз по статистика така писах курсова (не уча психология обаче) - с гугъл и учебника. Формули не помня, професорката ни беше дала един списък с формули и каза, че няма нужда да го наизустяваме, може да го гледаме.

П.п. горе дописвах по едната подточка.

# 4
  • Мнения: 1 595
И тя е подобна на другите, ама тоя път смяташ с интервали от-до. Тоест първо трябва да определиш какви са ти интервалите.

Ако имаш учебник, просто разгръщай там и гледай формулите. Ако нямаш учебник, ровиш в интернет.

Виж и този линк, може да ти е полезен с теория и създаване на графика
https://www.btu.bg/statexcel/file2.html

Аз по статистика така писах курсова (не уча психология обаче) - с гугъл и учебника. Формули не помня, професорката ни беше дала един списък с формули и каза, че няма нужда да го наизустяваме, може да го гледаме.

П.п. горе дописвах по едната подточка.
Благодаря много, нямам учебник, но насоките ще са ми от полза!

# 5
  • Мнения: 14 862
Как така нямаш учебник?
Ясно защо се затрудняваш. Търси информацията в гугъл, всичко, което ти трябва, може да се намери и там.

# 6
  • Мнения: 1 595
Как така нямаш учебник?
Ясно защо се затрудняваш. Търси информацията в гугъл, всичко, което ти трябва, може да се намери и там.
Ами...нито са изисквали учебник, нито са ми дали препоръчителен такъв 😕

# 7
  • Мнения: 14 862
Пуснах ти на лично два линка, но не знам дали работят без регистрация.
Не знам кой ви преподава, ама е за бой.

# 8
  • Мнения: 1 595
Пуснах ти на лично два линка, но не знам дали работят без регистрация.
Не знам кой ви преподава, ама е за бой.
Сега ги пробвах. Иска ми потребителско и парола. Карай, ще се оправя и така, помогна ми доста 😊

# 9
  • Мнения: 14 862
Виж си лс, пуснах друг линк, тоя път не трябва да има проблем. Линкът е валиден 7 дни.

# 10
  • Мнения: 1 595
Виж си лс, пуснах друг линк, тоя път не трябва да има проблем. Линкът е валиден 7 дни.
Да, сега стана. Утре ще го разгледам.

Общи условия

Активация на акаунт