Боледуване на децата ни - тема 67

  • 29 211
  • 954
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 491
Говори носово сякаш Thinking

# 451
  • Мнения: 954
Аз съм слагама 3-4 пъти Коларгол и никакъв ефект не видях, освен че и разкървави носа и се стресирах. :/ Иначе всички го хвалят, но явно и това си е до детенце

# 452
  • Мнения: 35 110
Аз откакто открих прозрачните капки за Коларгол не искам да чуя. Но се лекуват различни неща с различните капки

# 453
  • Мнения: 2 092
И при нас “ефекта” от Коларгола е пълна нула…….

# 454
  • Мнения: 954
Аз откакто открих прозрачните капки за Коларгол не искам да чуя. Но се лекуват различни неща с различните капки

Какви са тези прозрачни капки?

# 455
  • Мнения: 139
Относно секрета и нашата хомеопатка каза, че няма смисъл да се пуска на всяко разболяване.
Конюнктивита, който карахме миналата седмица беше с болки в ушите, навярно от много гъстият секрет.
Инхалации правя само при кашлица. Като лежахме с каката в боницата ни казаха да правим само при кашлица, понеже ако за всеки сопол правиш инхалация, ще накараш дробовете да започне да ги мързи да функционират и така им вредиш. Също така съм запомнила 2 часа преди да излезем да се правят, защото един вид се разчистват пътищата към тях и ако натикаш детето сред хора, шанса да се усложни е висок, а и зимата въздуха навън е студен и може да се досколаса детето. Коларгол сме ползвали с каката и сякаш ни действаше. С малкия съм ползвала Виброцил и Тобрадекс, когато ми писнеше да го чакам да му минат сополите - в началото си бяха по 14 дена плътно.

# 456
  • Мнения: 3 252
Аз откакто открих прозрачните капки за Коларгол не искам да чуя. Но се лекуват различни неща с различните капки

Какви са тези прозрачни капки?
по рецепта с адреналин, гентамицин, алергозан. Антибиотични правени, щипят обаче са супер ефикасни и прозрачни, т. Е. Не цапат.

# 457
  • Мнения: 2 491
Момичета, много интересно видео с лекар относно боледуването на децата: https://youtu.be/qDYUAShaQwM

В началото говори за дефицити при майката още при бременеене, които могат да се отразят на имунитета, след това за кърменето, за храненето, за каляването и към 25-та минута започва да говори за хрема и сополи. Общо взето, като е хремаво детето, препоръчва само промивки с физ.разтвор и инхалации. Никакви други капки, антибиотици и т.н. Отхвърля и аспираторите, евентуално тези за с уста. Електрически и за прахосмукачка - твърдо не, можело да дръпнат и лигавица освен секрет. Да учим децата да си издухват носа, и то най-вече, когато не са болни, под формата на игра. Стигнах до момента, в който обсъждат температурата и сега се връщам да догледам.

# 458
  • Мнения: 1 980
Моят син пак ще пие АБ. Писна ми вече. Уж се беше оправил, имаше някаква остатъчна кашлица, но днес, когато отидох да го взема от градината, още по погледа му ми стана ясно, че не му е добре, макар че той отричаше. Вкъщи измерихме температурата- 39 градуса. От клиниката му изписаха АБ. Имунотрофин е поредното, което при него, не върши работа. Вече не знам има ли нещо, което не съм опитала, за да му подсиля имунитета.

# 459
  • Мнения: 2 491
Ето, идвам пак, бистър сопол от тази вечер Tired Face Ми ще я пускам и аз болна вече... Че иначе какво??? Държа я в нас по 2-3 седмици, за да се разболее след 3 дена ходене Unamused

# 460
  • Мнения: 363
Петък вечер е критична, и при нас така се получава, до последно си я държа да оздравее и за три дни е готова. От 05.05 не ходила, от началото на годината имаме 7 дни на градина!

# 461
  • Мнения: 2 491
Същата работа и при нас. Понеже имам възможност да си я гледам сега, и си я държим по две-три седмици. Обаче съотношението 2 седмици вкъщи срещу 3 дена на ясла хич не ми харесва. И проблемът ми е, че не може да се адаптира така. Август чакаме бебе и искаме да свикне да ходи на ясла, а не да си миси, че я натирваме заради бебето. А от септември ще е в първа градинска група и там май са и по-стриктни с отсъствията. И не знам дали пак може така по 2-3 седмици вкъщи. Покрай ваксините на бебето обаче сигурно пак ще си остава вкъщи.

Снощи спа ужасно, буди се често. Почнах с осцилококцинум, ШС 3 и ШС8...Не знам дали да давам друго.

# 462
  • Мнения: 35 110
Веднъж бяхме на УНГ в петък и ѝ пожелавам лека вечер и тя: о, чакай, то сега се почва. Сега като си вземат децата в 17ч ще стане лудница тук. Тепърва почвам работа. Simple Smile

# 463
  • Мнения: 1 980
Аз изчаках дъщеря ми да стане на 7 месеца, преди да пусна сина ми на градина. Даже в началото не беше градина, а нещо като център, където бяха само шест деца. Идеята ми беше хем да не си мисли, че заради бебето бързаме да се отървем веднага от него, хем да е с по- малко деца, за да не боледува толкова често, но и да се адаптира, защото няколко месеца по- късно, влизаше вече във възрастта на задължителната предучилищна. Въпреки малкото деца, не спря да боледува, сега и в градината е така. Не можем да смогнем с ваксините на сестра му. Тя също се заразява. Останаха й последни две, не знам кога да й ги сложа. В градината на сина ми проявяват разбиране, когато го спра, за да мога да я заведа да я ваксинират, но явно трябва да го държа вкъщи, защото все успява да залепи по нещо и от детските площадки, и всичко се проваля. Отчайвам се вече с тези болести. Искам да се върна на работа, а няма да има кой да се грижи за тях, когато са болни. Нито аз, нито мъжът ми ще можем да отсъстваме често. Не мисля, че и детегледачка би се съгласила да гледа болни деца. Майка ми помага колкото може, но е доста заета. Баща ми изобщо не умее да се грижи за деца, много си го обичам, но му нямам никакво доверие. Свекърите ми са ни заявили да не разчитаме на помощ, защото сега им било времето да си живеят живота, пък и свекървата нещо закъса със здравето в последно време.
Вие какви термометри използвате за децата си? Ние вече сигурно сменихме 20- от скъпи по- скъпи. Много са неточни. Постоянно показват различни стойности. В единия момент 36.7, в следващия- 38.9. Не е нормално. Майка ми даде един живачен. Ако не е той, никога няма да разбера колко действително вдигат, а при сина ми е особено важно да съм наясно точно какво се случва, защото е с повишен риск от получаване на гърч. Но с живачен се стои по 10 минути. Синът ми е голям и разбира, така че при него няма проблем, но дъщеря ми не мога да я удържа 10 минути. А и не искам да държа живачен вкъщи. Този го пазя като очите си, защото вече на два видях сметката преди време, та се обаждах на гражданска защита, за да идват да събират живака. Хората вече ме научиха, че съм с две леви ръце. Ще съм благодарна, ако ми препоръчате точен термометър.

Последна редакция: сб, 21 май 2022, 19:19 от Forest rain

# 464
  • Мнения: 2 491
С термометрите и аз съм се видяла в чудо. Има едни галиеви, много бързо сдават багажа. Колко пъти се случва да не показват повече от 37, а реално температурата е по-висока. Меря с ушен на Браун. С него пък не знам дали да вадя 0.5 от показанието...

Сополът рязко стана тъмно жълт. Как е възможно това Flushed Вчера след градина нищо, два часа след това текна бистър секрет и днес вече жълт... С такава скорост при нас не е имало промяна. Винаги е отнемало 3-5 дена да стане жълт или зелен. В понеделник мисля да пусна секрет.

Общи условия

Активация на акаунт