ГРАДИНАРСТВО-моето хоби!

  • 68 774
  • 384
  •   1
Отговори
# 45
Чесънът се сее или ноември или февруари, ако не е затрупал сняг, както тази година Wink
Сакъзчетата и мушкатата ги изнасям навън най-рано април. Аз се ориентирам по Великден. Обикновено след този празник, времето трайно се затопля и денонощните температурни разлики са инцидентни. Тогава изнасям градинските цветя навън.
Февруари месец се засаждат семената на градинските теменужките, ако не сте свършили тази работа през есента. Аз ги засаждам на два пъти - есента и май месец, за да имам теменужки от пролетта до кая на лятото.
Останалите едногодишни цветя се засаждат от март до май месец. Най- късно до  средата на юни всички летни цветя трябва да са разсадени по местата им в градината.
Освен това на всички семена, на опаковката пише от кога до кога е срока  и начина на засаждане.

От всички семена най-рано в градината се засаждат тиквите. При липса на сняг и заледяване - първата седмица на март.

По принцип, ако се съмнявате, че сте изтървали срока за засаждане и искате да наваксате срока на покълване на семената, особено на по-твърдите, може да ги сложите в малко вода при стайна темперятура за 2-3 дена и след това даа ги засеете в почвата.

Общо взето това е - от неспециалиста  Mr. Green


# 46
  • Мнения: 4 202
Пак за моите рози да ви питам...

Значи имам 2 от миналата пролет, които цъфтяха лятото, есента ги подрязах, но сега покрай топлото време виждам, че са почнали да покарват листенца. Чудя се какво да правя, защото може да хване някой студ и тогава не знам как да действам, а и нощно време доста падат температурите, онази сутрин например беше -7.

Някакви идеи?

# 47
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
red shoe, къде са ти розите? Ако са в градината - остави ги, ще се справят. Нали все пак са калени. Всъщност и всички рози по паркове и градини са при същите условия, така че няма проблем. Дори и да измръзнат тези листенца, напролет ще покарат нови.
Ако са в саксии, когато много се застуди можеш да ги внесеш някъде на по-закрито, но не прекалено топло място - в гараж например.

# 48
  • Мнения: 4 202
red shoe, къде са ти розите? Ако са в градината - остави ги, ще се справят. Нали все пак са калени. Всъщност и всички рози по паркове и градини са при същите условия, така че няма проблем. Дори и да измръзнат тези листенца, напролет ще покарат нови.
Ако са в саксии, когато много се застуди можеш да ги внесеш някъде на по-закрито, но не прекалено топло място - в гараж например.

Едната е в градината, а другата е в голяма саксия, нея при всички положения ще я прибера на стълбите ако хване някой студ.
Благодаря за бързия отговор   bouquet

# 49
  • Мнения: 11 320
Редшуз, за розите да ти кажа един трик.
Напролет винаги се подрязват малко розите. Дори и да пострадат сега, с подрязването в началото(средата) на март ще спасиш незамръзналите клони и дори ще расте по-силна и здравата розата.
След това се слага малко тор за рози.
Моите ги чака същото другия месец. Отдавна са напъпили, но знам, че сега ще хване пак студ и може да идат връхчетата.
Имам 10тина корена.

# 50
  • Мнения: 4 202

Вечерница, благодаря ти за съвета,точно така ще направя през март.

# 51
  • Мнения: 410
 И аз тогава да попитам за розите. Има ли някой от вас щамова роза и изисква ли тя по-специални грижи.
гост987, благодаря за отговора!

# 52
  • Мнения: 701
И аз искам да имам рози ама все не успявам да ги завъдяяяяяяяя..... #Cussing out
Каквото и да правя все тая.Най0накрая ще ги сложа във саксия,там поне може да потръгнат

# 53
  • Мнения: 883
Да попитам - купих си лале в саксийка. Тъкмо беше поникнало преди 2 седмици. Надявах се да цъфне около 8 март. Но май няма да стане. Съхнат му връхчетата на листенцата и жълтеят... Защо?

# 54
  • Мнения: 461
Най-вероятно му е топло Wink

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм решила да правя жив плет ..... от лигуструм ..... отзад ще сложа форзиция и люляци .....а най после цветята ........




http://fidusbg.com/ogre/mambo/index.php?page=shop.product_detail … art&Itemid=28

# 56
  • Мнения: 883
Най-вероятно му е топло Wink
Мислиш ли? Но аз попитах в магазина дали в стаята да го сложа или на терасата? (остъклена) И ми казаха - В СТАЯТА! За да цъфнело до 08.03. Sad

# 57
  • Мнения: 2 270
и тук се записвам.
Не мога да изляза от този форум Shocked

# 58
  • Мнения: 54
 secretgarden , по цялата дължина на живия плет ли си решила да слагаш Forsythia и Люляк?
Forsythia е доста "разперен" храст и ще ти е трудно да поддържаш добре живия плет, освен това след периода на цъфтеж и трите храста имат приблизително еднакви по цвят листа и няма да постигнеш контраст.
  bouquet

# 59
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
secretgarden , по цялата дължина на живия плет ли си решила да слагаш Forsythia и Люляк?
Forsythia е доста "разперен" храст и ще ти е трудно да поддържаш добре живия плет, освен това след периода на цъфтеж и трите храста имат приблизително еднакви по цвят листа и няма да постигнеш контраст.
  bouquet
Да.... форзицията цъфти с първите слънчеви лъчи ...... люляка по- късно .....със застъпване, живия плет няма да го оформям от страната на храстите, само отгоре и отпред

Общи условия

Активация на акаунт