НОЕМВРИйска мама 2 в 1 = неочаквано добра комбинация!

  • 12 912
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Чстито на всички новообелили се мами. Колко много бебенца вече имаме, какви страхотни имена сме избрали! Снимките в албума са страхотни, скоро ще кача и малко наши. Още на съм наваксала с четенето, но и това ще стане скоро.
Благодаря за страхтните пожелания!Ще си ги разпечатам и ще ги сложа в кутията на малкия, да си ги има за спомен.
Ние от вчера сме в къщи, бебо суче на поразия. Все повече заприличва на батко Бобо, направо като умалено копие му е. Баткото пък появява страшна ревност, така че се налага от време н авреме да съм шесторъкия Шива - едновременно кърмя и храня баткото сутринта, докато гледаме любимото детско филмче и си го обсъждаме.

Раждането мина добре, по-бързо от колкото очаквах. Контракциите започнаха в сряда следобед - леки и регулярно, но аз не им вярвах, че веднъж вече бяхме ходили напразно до болнизата с фалшива тревога. легнахме си както обикновенно към 10, приспах баткото и унасяйки се казвам на таткото да засича известно време контракциите за всеки случай - в просъница му казвах кога ме боли. Та по едно време ме буди и вика - отиваме в болницата, че станаха на 5 минути. В 12 през нощта бяхме в болницата, приеха ме веднага, сложиха ме на монитор и зачакахме. Контракциите станаха силни и болезнени, ама разкритието - само 2 см. До сутринта имах силни и гадни контракции , а разкритието не мърдаше. В 8 часа решиха че стига съм се мъчила и в 9 и нещо на 3 см. ми сложиха епидурална.
Докато се чудехме дали епидуралната може да се увеличи още малко, че си усещах напълно болките от контракциите, и то стана време да раждам. С няколко напъна голямото ми момченце беше навън.Малка епизиотомия и няколко шева , които си усетих, но...нали си гушках вече момченцето, нищо нямаше значение. Процедурата с взимането на кръв от пъпната връв също мина гладко, въпреки че тук за пръв път го правят. Дори екупа, който направи тази манипулация включваше лекар, акушерка и стажантка, а екипа който ме израждаше - само акушерка и стажантка. МНого присърце взеха нещата, направо ме очароваха, а се бях приготвила за проблеми, като се има предвид колко време воювах с администрацията на болницата да ми разрешат манипулацията.  От престоя ми в болницата и обслужването съм изключително доволна, получих изключително квалифицирана помощ, всички бяха усмихнати и любезни, много компетентни. Най ми хареса един мъж-акушер, който беше най-в час и отговаряше винаги на място на въпросите ми. Малко като че ли гей го даваше, ама...трябва в такива моменти и малко виц, нали?
Това е от мен засега, бягам да кърмя гладника и да спасявам бабата от развилнялото се Бобче!

А, забравих да си поваля таткото - и този път се държа изключително добре, поддържа ме и ми дава сили през цялото време. Страшни са ми мъжете, не мога да се оплача. Някак си мило ми става , като казва...ние като раждахме първия път...а сега втория път като раждахме...Сладко, а?

Целувки на всички и до скоро!

# 16
  • Мнения: 2 673
Мишенце, Добре дошла!!! Честита рожба, мила! Радвам се за теб, да сте живи и здрави!!!
Липсваше ни в отбора..... Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Честито на мамите, родили вчера, на моя термин Laughing

На днешните - кураж и успех!!!

Роня, мерси за разказа, много окуражаващо действа, само ти позавидях за присъствието на таткото, това при мен няма да е възможно, защото в болницата не дават... Даже снощи като ме чакаше навън докато правиха записа ми стана едно криво, че дори не знае защо се бавя Sad

При мен нищо ново. Вчера бях за първи път в болницата за запис на тонове, бяха много мили и любезни акушерката и доктора. Всичко е наред, всеки ден ще ходя при моята док, и ако нищо не стане до понеделник, ме взимат в болницата. Стискайте палци да не се наложи да чакам толкова дълго и да ми предизвикват раждането, хич не ми се ще. Но... в края на краищата - Божа работа, каквото - такова.

Хубав ден на всички!

п.п. Сега, преди да публикувам, видях, че Мишенце ме е изпреварила! Добре завърнала се, много се радвам, че всичко е минало толкова добре  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 274
   Честито на Interlax и ZLATNA  bouquet! Да са им много здрави и послушни бебките и дано не ги мъчат колики  Mr. Green   bouquet! А двете мами бързо да се възстановяват и да се включат тук с разказите си  Peace   bouquet!
  Добре дошла, Роня! Радвам се че и твоето раждане е минало бързо и леко! Съгласна съм с теб, че ако имаш вяра в лекаря си се чувстваш много по-спокойна и всичко минава много по-леко!
   Софи, стискам палци за прегледа!
   Марийче, аз доколкото съм чела не е хубаво да се смесват капките за колики, нищо че активното вещество е все Симетикон! На нас в началото много добре ни подействаха тези капки! Боил спа непробудно цели 8 часа, но явно вече свикна с тях, знам ли, но пак има колики!
   Иве, четох ти темата в Кърмаческия! И ние имаме същия проблем при кърменето! Боил прави една 5-10 минутна увертюра преди да засуче и така си пълни стомахчето с въздух, а после следва див рев заради коликите  Tired! Вече незнам какво да го правя и защо не засуква от раз, а първо се лигави!
   Да ви питам / отново/, как акат вашите мъници? Спомените ми от Вили бяха за жълто и кашесто ако, а при Боил е като вода  #Crazy! Четох тук за лактозната непоносимост и се чудя дали няма нещо такова при нас! А може и аз да съм го заразила...  newsm78! Чудя се дали да пробвам да му дам Ентерол! Много съм притеснена! Всичко е толкова различно от гледането на Вили  Tired!
   Мишенце, добре дошла  Hug! Радвам се че и във Франция лекарите са били на ниво, че ти малко май беше притеснена, че не си дават особен зор за нищо!
   София, а какво стана със стафилококите? Правиха ли ти нови изследвания?

# 19
  • Мнения: 2 673
Рени, Инфакола няма симетикон..сега проверих. Нашто ако се изстрелва с рев, спазъм и напъване до почервеняване. Веднъж го бях събула на повивалника и като пусна ракетата - та чак на спалнята.  Laughing Laughing LaughingКато гларус го резна! Редички са ни акитата, с леко зеленикав отенък. По характер са изстрадани Mr. Green Mr. Green Mr. Green Дани също прави увертюри с изпъване, олизване, дегустация на зърното и пр. и след няколко смучки - захапва. При отказване от гърдата пак - увертюра и така.....все се лъже. Според мен е от нерви покрай болката, милите се чудят как да я притъпят.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Рени, не са ми пускали нова микробиология. Вчера свърших Зината и за това, вероятно. То има смисъл 3-4 дни след края, защото продължава действието, доколкото знам. Ама това вече ми изфиряса от главата... Надявам се, поне временно да ги няма.

# 21
  • София
  • Мнения: 549
Роня, Мишенце, добре дошли!!!  bouquet  Да са ви живи и здрави дечицата!!!
Роня, твоя разказ действа наистина успокояващо. Радвам се, че всичко при теб е минало толкова леко и гладко.
София, и при мен няма никакви признаци за раждане и вече се мъча да го обърна на шега - замислих се, че всички, които сме се насочили да раждаме във ІІ-ра градска пренасяме  Mr. Green
Есма, много са ти сладички малките куклички - как се гушкат само!!! Душички златни!
Аз само си сънувам бебчето и вече нямам търпение да излиза - не искам да чакам повече #Cussing out
Лек ден на всички родили майчета и техните бонбончета, както и на нас - мамите 2 в 1, тръпнещи в очакване!!! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Дааа, верно, така се заформи... Ами да се надяваме, поне, да се срещнем там!   Например довечера  Wink Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте мацки! Как сте днес? Как са малките бебчета? А мамите като мен 2 в1? Има ли признаци за скорошна среща?

ЧЕСТИТИ РОЖБИЧКИ НА ИНТЕРЛАКС И ЗЛАТНА! МНОГО ДА ПАПКАТ И САМО ДА ГИ РАДВАТ, А МАМИТЕ БЪРЗО ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЯВАТ!!!   [/color] bouquet


ДОБРЕ ДОШЛИ НА РОНЯ И МИШЕНЦЕ!!!
  Hug

Роня и на мен много ми хареса разказа ти. Докато кажеш, че имаш разкритие и се чудеше тапата ли пада взе че роди.Браво!!!

Бубалинка аз също нямам търпение вече, въпреки че още не преносвам, но все някога ще дойде и нашия ред LaughingСтана ми смешно за ІІ-ра градска, защото и моята приятелка, която роди скоро там и тя преносваше Joy Joy Joy Е едва ли е от болницата...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 69
Здравейте,мили момичета!
Честито на новообебилите се мами!Да са Ви живи и здрави,папкащи и послушни малките сльнчица newsm51 Two Hearts smile3525 Two Hearts
karil,от кьде се снабди с Инфакола?
Роня,благодаря за окуражителния разказ  bouquet
Мамчета,малко останахме,тези които сме в очакване.На всички пожелавам скорошна среща с малките човечета newsm32 newsm32 newsm32
Лек и успешен ден на всички  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 332
Здравейте отново от мен! Честито на всички новообебили се мами!!!
Мили майчета, тези дни ще гледам да намеря време да изчета 8-те страници от старата тема и тези двете, също искам да разкажа за раждането си, което протече не както го бях планувала... Важното е, че мина, и че резултата си заслужава!  Heart Eyes

Сега видях, че на р.д. на нашето бебе е родила и pepipetia - това, което е интересното е, че и нашата принцеса я кръстихме Гергана - т.е. на 15.11. са се родили две Герганки  Party. Да са ни живи и здрави, както и всички сладки мъничета!!!

Целувам ви и отивам да полегна, защото след около 1 час пак ще се "цомбим"  Mr. Green с нашето сукалче.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 13:12 от Роси74

# 26
  • Мнения: 708
здравейте сладурки,
като 4ета разказите по ражданията ви и така ми се иска и на мен ве4е да изпитам това толкова красиво 4уство да си мама и да си гу6ка6 бебока.
Ох дано скоро ме огрее и мен.

Цвети исках да те питам,когато бе6е в болница ти пратих смс да ти пожелая успех,но така и не разбрах дали си го полу4ила.Питам те за6тото си ми 6търкел4е и да не стане гаф,аз да се от4итам,а да не полу4ава6 ни6то  Thinking

Много цунки и лек ден на вси4ки ве4е мами и на тези като мен в о4акване.

П.С.Днес 4истих баните,пло4ки и какво ли не белким бебка ре6и да излезееее newsm78

# 27
  • Мнения: 19
здравеите мили мами искам сьрдечно да ви благодаря за милите пожеланя  bouquet,не сам ви чела подробно заштото нямам много време но да споделя с вас и за мен кьрменето се оказа голям проблем-пьрво ниамах кьрма пьк сега бебка не иска да суче,то и ниамам много де заштото се принудих да се изцеждам за да мога да и дажам нали е мн полезна та успявам само за 1 хранене,тук само повтарят опитваи,дрьж я на гардата ама то бебернце реве та се кьса заштото е гладно.та исках да ви попитам мислите ли че добре постьпвам,аз тук сам сама и ниама кои да ме посавеъва,благодаря предварително.Сега искам да пожелая на новите мами много послушни бебоци, а на мамите 2 в 1 скорошно леко раждане за да изпитат щастието да гушнеш малкото сакровиште newsm51

# 28
  • Мнения: 1 064
Здравейте, ноемврийски настоящи и бъдещи мамчета! Flowers Bouquet

Да са живи, здрави и красиви малките слънчица Деница на мама Interlax и Златина на мама Zlatna! Много да слушат и да папкат, да растат грациозни и като му дойде времето с лекота да покоряват мъжките сърца!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Interlax, твоята дъщеря, освен моя адашка, е и мой астрален близнак...аз също съм родена на 19 ноември... Grinning

Добре дошли на Мишенце, ronja и Роси74! Радвам се, че при вас всичко е минало нормално и че вече се радвате на малките си сладурчета! newsm32 pacifier

SOPHI, снощи щях да те проверявам smile3552...изгуби ми се от погледа...ще чакаме вести от прегледа... smile3543

На мамите 2 в 1 пожелавам кураж и безпроблемно раждане! Praynig Hug

# 29
  • Мнения: 19
пак сам аз за протокола само да добавя че Ники се роди 3100гр и 53 см,родих нормално без упоика само с ниакакав газ които няма6е голям ефект,но те до последно ми казваха че чакаме анестезиолог за епидорална-малко ме прецакаха ама аз като не знаех какво става така е,всьшност беше малко като сьн но мина бьрзо.да ви разкажа-кьм 4 часа на 9.11. започнаха да ми изтичат водите и ние с мьжа ми паника бьрзо отидохме в болницата там ме сложиха на апарат да слушат бебето и да видат как са, контракците излезе че са на 5мин ама мн слаби и ниамам разкритие.вьрнаха ме в кьщти да си чакам и така цял ден с контракци та до 18.30часа отидахме пак и ме приеха оказа се че сам с 5см разкритие дадаха ми да дишам вапросния газ и кьм 19.40 вече с ас заветните 10см раждането почна малко напьни и в 20.20часа малката принцеса се роди,чесно казано болеше ме много но болката спря в мига в които гушнах сладката ми беба.На всички чакашти мами пожелавам раждане като моето-заштото се оказа много бьрзо и лесно/поне така ми казаха/ Laughing Hug newsm10

Общи условия

Активация на акаунт