Варна,Морето и Зимата (10)

  • 11 895
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 334
В новата тема и една страхотна новина:

Тази сутрин в 5.40 мама Мина е дала живот на красавеца  Мартин!!! Бебока тежи  2,900кг. и е висок 49см. Мама и бебо са добре.    baloni

# 16
  • Мнения: 3 405
Момичета, за Майчин дом само биберон-залъгалка ли трябва за бебето? Събирам инфо за раждането там и за раждане в ОБ. Повиват ли бебетата, при майките ли са и т.н. подробности за двете места.
Благодаря Hug

Честито на Мина, да са живи и здрави    bouquet

# 17
  • Мнения: 172
Е, хайде и ние да се присъединим!!!

1. Живеем във Владиславово 408.
3. Владимир - 10.08.2006 - 3500гр/50см
4. Аз раждах в АГ-то, но не ВИП етаж. Секцио. И все пак раждах през лятото.

4.1. За мама:
  - нощници;
  - хавлии и всичко свързано с личната хигиена;
  - лигнин;
  - дамски превръзки;
  - обезателно стотинки за телевизора;
  - чехли и джапанки;
  - нощници;
  - вилица , лъжица,купичка и чашка;
  - един спален комплект, а и за през зимата със сигурност и одеало ще ви трябва!!!!
  - биберон залъгалка;

4.2. За бебчо:
  - памперси (поне на мен ми трябваха доста повече от 10 памперса);
  - аз бях си взела дрешки за бебо, но и от там се предлагат пелени и камизолки;
  - взех си и на Бюбхен кремчето против подсичане - от тяхното преварено олио моя целия се изприщи;
  - аз си взех и шишетата на Авент, т.като тяхните бяха все едно от първата световна война, пък и бибите на шишетата са с едни огромни дупки;
  - а и за през зимата със сигурност ще ви трябва и някакво одеалце за бебчо.

4.3 ЛК , направление за раждане , обменна карта

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 02:57 от Мама Дидка на бебе Влади

# 18
  • Мнения: 172
Честито на Мама Мина и да е живо и здраво малкия юнак!!! baloni smile3525

Определено гащиризоните са направени така че да се разширяват и да ти стават и в 9-я месец.
Определено обаче мисля че трябва да се пазите момичета, зима идва, а и не можете да пиете каквито и да е лекарства. Така че поне един гащирезон трябва. Нека бебчовците да са на топло  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 096
Svetli, не се притеснявай, че няма да ти стават дрешките до 9м. Аз си купих първите бременни дрешки в 4м. за да мога да ги износя, че цялата ми бременност се падаше в студеното.
Значи за гащеризоните - много са удобни с изключение на разкопчаването като отидеш до 00. Лично аз имам два единият ми го даде една приятелка и е ватиран. Много е удобен, но си го е взела от Стара Загора. Другият е джинсен. Ших си го по поръчка в "На тъмно". Доволна съм. Магазина се намира на центъра в уличката до Лакоста. Имат и готови и ако си по слабичка може да си намериш готов направо. Иначе ателието им е на Почивка. От магазина ще ти дадат координати.
Панталон си купих от магазин Мама, в уличката на Бебчо, срещу окръжна болница. Аз си взех класически чарлстон с ръб, за да имам и нещо по официално - Нова година идва, а и други поводи излизат. От там си взех и една туника, но тя е по за пролетно-есенния сезон. В магазина срещу Гастро (в една кооперация с витрина към Генерал Колев) имат доста дрешки за бременни и определено повече ми допадат от продуктите на Рени.
В Биг шоповете има също неща за нас. Там проблема е да улучиш доставката, но момичетата в магазина казват кога очакват стока. Магазин има на Мария Луйза (между общината и червения) и на Севастопол, посока общината. На мен ми подариха една жилетка от там - много добро попадение. Дебела е и с двоен цип, т.е. откопчава се и отдолу. Както и един домашен костюм - плюшена горница и долница с дълбока талия. Също много добър. И понеже в къщи само с него ходя, минах през една втора употреба и си намерих подобна долница.
За вторите употреби - аз лично проверявах за гащеризони, но тогава нямаше като за мен. Там всичко е на късмет обаче. Минаваш къде видиш втора ръка и влизаш и питаш. Лично аз харесвам един магазин на Бенковска срещу Ботевата градинка. От там си взех и пролетно есенно яке и този вторият домашен панталон. Имат доста неща. Сега ми остава да си намеря и зимно яке за последните три месеца, но тук вече ударих на камък. В крайна сметка решихме с майка ми да и вземем едно яке на нея и аз да го нося тази зима, а тя да го доизноси в последствие, че много пари са, а не ми се дават за 3 месеца само.
Това е от мен. Надявам се че съм ти била полезна!

# 20
  • Мнения: 1 046
Добро Утро, мамчета
честито на мама Мина !-сега почва купона всичко най-най за мама и бебчето   bouquet   bouquet
Да за дрехите като казахте магазин за индийски дрехи се сетих че и аз от там си бях взела една две туники , вярно че лятни ама може и на там да се отправите.
За майчин дом-да само биберон залагалка за бебчо ми искаха , а и ме посъветваха помпа за кърма да си взема, бях си взела някаква елементарна на камера за  10 лева, колкото да имам нещо и после вече се сдобих с авент.Другото което ти трябва са вече само за теб принадлежностите , ама ти това си го знаеш.Нощници,< въпреки че ако си на зор и това ти дават> чехли на мен ми беше най-удобно с тип джапанки и понеже аз седях 6-7 дена си бях взела и самобръсначка.Памперси за бебо и превръзки за теб дават , не че не си бях взела и аз де.
ХАйде мамчета лек ден

# 21
  • Мнения: 187
                     Честито на мама Мина! Да е жив и здрав юнака!                                                 

ger4e, къде си днес? чакаме да се включиш с инфо как сте с бебо. Още ли си 2в1?  Heart Eyes

# 22
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Честито на мама Мина!Много се радвам,че са добре с бебока!Да са живи и здрави!:)като я знам как почти не й личеше.....гони ме благородна завист, затова как изглеждаше тя!!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Благодаря на всички за подробната информация за дрешките   bouquet

Вярно е, че ми е рано, ама забелязвам, че хич не търпя да ми стиска колан на коремчето  Rolling Eyes Освен това като дойде време да нося такива дрехи ще е станало студено и си мислех да си купя 1-2 неща докато е по-топло за обикаляне. Коремче точно нямам, само се подувам гадно. И тъй като работата ми е на бюро и постоянно съм седнала, обмислям за удобни дрехи в това положение. Хич не ме интересува стават ли за офис или не  Naughty А и напоследък като ходя при гинеколожката виждам в коридора мами с коремчета с много хубави гащеризони от хубави платове, които могат да се носят в офис, и именно на тях съм метнала око  Wink В офиса ни е много топло и си представях да съм с гащеризон и поло отдолу, а за навън + жилетка примерно.
Само не знам с палтата докъде ще стигна. Имам 2 вталени, които ще са за началото. За най-студеното съм екипирана със планинската шуба - нея мога и до 9 месец да нося  Mr. Green На пролет нямам идея какво ще обличам. Може да отмъкна някое яке на майка ми  Mr. Green

Честито на мама Мина! Да е здраво и будно детенцето   bouquet

# 24
  • Варна
  • Мнения: 893
ее Мина роди най-после  Mr. Green честито мъжленце!   bouquet

# 25
  • Мнения: 101
Най-накрая ви открих  smile3555. Vergy и di да не ми кажете до сега, че има варненски форум. Присъединявам се към вас бъдещи и настоящи мами - живея в района на ЛК Тракия, на 31 години съм, имам син Георги на 7 г. (30.05.1999) и сега чакаме бебка с термин 21.12.2006. Първото ми раждане беше в ОКРБ, а сега мисля да раждам при Д-р Танев в АГ.
По въпроса с дрехите определено РЕНИ предлага бабешки десени. Магазина, който предложи Vergito определено става, има и дънки и джинси различни размери. От индийските магазини също може да се намери по нещо.
Честито на мама Мина   bouquet да й е здраво и засмяно момченцето.

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 11:27 от mutsanka

# 26
  • Мнения: 171
В магазините БЛАГА БЛАГОЕВА също има дрехи за бременни и цените са съвсем като на нормалните дрехи, а не като на тези за бременни. Бях си взела от там панталон и 2 туники и бях много доволна  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 885
В магазините БЛАГА БЛАГОЕВА също има дрехи за бременни и цените са съвсем като на нормалните дрехи, а не като на тези за бременни. Бях си взела от там панталон и 2 туники и бях много доволна  Peace

Ау голям съм заплес  Blush И аз там гледах панталони с ластици от двете страни и хич не бяха скъпи. Непременно ще проверя какво предлагат. Мерси!

# 28
  • Мнения: 274
Вие чакате Герчето, Герчето чака ЧОВЕКЪТ, а самият той ми се струва че е прибарал един пакет слънчоглед, чопли и ни гледа сеира  Thinking . Тук съм! Стоически чакам и дебелея още май  Joy Гащеризоните определено се разширяват ... Еле моя! Да ви кажа на мен ми се струва, че ще се раждаме чак към 27-29ти, не по-рано. То в интерес на истината по правене на тези дати отива работата ... ама много голям вече бе! Той чичо ми ме бъзикаше, че ще си имаме слонче, пък то истина ще се окаже!
Момичета днес е денят на семейството и младежта по православния църковен каледар. Уважете половинките довечера  Wink Аз курбан имам днес та го знам, че след като се блъснах в една кола, подпалих 3 пъти къщата със себе си вътре и се пробвах без да искам да се обеся наще до такива мерки прибегнаха, ама си го уважавам и като празник!

Честита рожба на Мина! Да са живи и здраи и двамата и бързо да се възстановява!

# 29
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
 Честито на мама Вени и малкия юнак Дарин! newsm44
да са живи и здрави!
Много варненски бебета.....бреййййййййй smile3525

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 08:35 от hristina_k

Общи условия

Активация на акаунт