Спиране на Утрогестан.

  • 372
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, извинявам се ако не съм пуснала темата на правилното място но съм нова в форума. Въпроса ми е следния от 3-ри години пия Утрогестан но цикъла ми през тези 3-ри години никога не е бил редовен въпреки приема му даже е имало месеци в които е толкова оскъден че съм изкарвала с ежедневни превръзки, с ПКЯ съм. През Април реших на своя глава да спра Утрогестана защото ми писна да се тъпча с него и цикъла ми даже ми изпревари с 2-ва дни плус това е толкова обилен че имам чувството че съм получила кръвоизлив. Възможно ли е Утрогестан да ми е пречил на Овулацията и затова дане сме успели в опитите за бебче?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 653
Искаш да кажеш, че си пила постоянно лекарството. Така ли?
Лекар ли ти ги е изписал?
Звучи невероятно.
Иначе си права за усещането. Прогестеронът, когато се пие преди овулация, действа противозачатъчни. Пие се само по-схема, с постоянно следене на нивата му с кръвни тестове и при определени условия. При продължителна употреба води до редица проблеми. Ако наистина си го приемала непрекъснато, потърси добри лекари - репродуктивен гинеколог и репродуктивен ендокринолог, които да преценят какво да правиш.

# 2
  • Мнения: 6
Гинеколког ми го изписа след установяването на ПКЯ, вчера споделих с гинеколкожката си че съм решила и съм го спряла тя поиска да направим хормонални изследвания утре ми е 3-ти ден от цикъла ще ходя да ги пусна бадявам се всичко да е Ок.

Общи условия

Активация на акаунт