Кой ви е любимият град в България и защо?

  • 7 252
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 745
Видин, определено off the beaten track, но любимо място за прекарване на спокойна лятна ваканция - прекрасна градска градина, история, случайни заблудени туристи (основно чуждестранни), невероятният Дунав, по величествен, отколкото е във Виена или Будапеща, еклектичната архитектура, заемка от съседни поречни народи, различни забавления за деца и тъжната слава на северозападнала България.

Докато има градове, славещи се с автентично българската си атмосфера, дори и сега, в забравата си от повечето българи, заради дистанцията, и заради международното си положение, Видин си има средноевропейско самоопределение.

Последна редакция: нд, 24 апр 2022, 11:17 от ierldan

# 46
  • Мнения: X
Варна, Бургас, В.Търново, Несебър, Созопол

# 47
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 856
Добавям и Хасково като приятен град за разходка. Има главна улица с готини магазини, паркове...

# 48
  • Мнения: X
Моите любими градове са Русе и Велико Търново. Русе е родния ми град, тук живея все още и винаги ще го обичам, каквото и да става. Харесва ми, че е спокойно и тихо място. Велико Търново ми харесва заради прохладата и университета там е много хубав, според мен.

# 49
  • Мнения: 10 893
От Монтана съм, но съм варненка от 15 години. И Варна е готина за една почивка, но постоянният живот не е песен (като навсякъде).
Но темата е положителна, така че ще кажа, че въпреки всичко си харесвам Варна - центъра, Морската, крайбрежната алея, лятото в огромната блъсканица се изнервям яко, но пък атмосферата е неповторима.

Монтана, малък областен град, но много симпатичен. Може би, защото съм израснала там, ама ми е едно спокойно. Има много красива градска градина с езеро и огромни фонтани по центъра.

Велико Търново - най-вкусната храна в Щастливеца. Като едно добро прасенце си умирам да си хапна там Grinning Царевец, Самоводската чаршия, страхотни гледки има и какво да се види. Хората са много готини, такива винаги облечени добре, усмихнати. Мислех, че по-накотнени от варненките няма, но явно са търновките Wink Даже обмислям скоро кратка почивка там.

Пловдив - един път съм била, но останах очарована. Стария град, центъра, абе всичко! И пак ще отида скоро, 100%. Но щом за едно посещение успя да се нареди в топ любими.

# 50
  • тук и там
  • Мнения: 11 608
От Стара Загора съм. Обичам града, макар да има много какво да се желае от към чистота и т.н.Но от "у дома" , по-хубаво няма.
Харесвам морските ни градове- Варна, Бургас и по-малките  морски градчета.Има ли море- някак всеки град става красив. Само гледката на море ми е достатъчна.. (не съм фенка на плажа и морските бани по принцип ), просто ми харесва да гледам  самото море..Харесвам и Пловдив-центъра и старият град.

# 51
  • Мнения: 1 686
Бургас. Най-красивият град е това, чудесен е, морето и морската градина, спокойствие, всичко е направено, нагласено, сияе градът.

# 52
  • Мнения: 14 497
Сливен ми е любимият град...заради хората, но е и много хубав и широк, Сините камъни горе, липсата на сняг зимно време, прохладата от планината лятос.

# 53
  • Мнения: 819
Пловдив, Варна, Велико Търново, Враца ... Всичките ги свързвам с определени събития в живота ми.
Посетих с приятеля ми Несебър Стария град миналата година по средата на ноември. Нямаше никого, освен нас, беше толкова спокойно и приятно. От къщичките се носеше ухание на препечен хляб.
Харесвам и Свищов, пролетта е невероятно.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 554
Пловдив е любимият ми град. Мама беше пловдивчанка. Макар да съм родена и отраснала в София, в момента, в който стъпя под тепетата душата ми намира покой. Усещането за дом е толкова силно, че има моменти, когато просто паля колата и отивам макар и само за няколко часа и два тегела на Главната.
Това усещане, този дух не може да бъде описан с думи. Това е чувство.

# 55
  • Мнения: 5 820
Поздравления за прекрасната тема.

      Най-любимият ми град е Бургас, макар че ми се случиха някои отвратителни неща там, но пак ми остана един от най-любимите ми градове. Красив е.

     След това Велико Търново. Град, който носи старото в себе си.

     След това София. Харесва ми там, че има доста паркове, старинни неща.

     Пловдив - не съм ходила там. Но от снимките, които съм гледала по интернет и разказите на моята бивша приятелка, която е родом от Бургас, но живя известно време в Пловдив, ми харесва този град. Дано някой ден имам шанс да го посетя. Доста градове искам да посетя още.

# 56
  • Мнения: 3 325
Бургас е хубав ама повече не искам да ходя там, все нещо неприятно ми се случва Simple Smile
Пловдив не ми харесва поради някакви необясними за мен причини, всеки път като отида и нямам търпение да се махна.
Като гледам коментарите, Велико Търново определено държи първото място.

# 57
  • Мнения: 150
Любимите ми градове:Пловдив ❤ Стария град,Главната,Пеещите фонтани,Пловдивските тепета-Младежкият хълм най-много ми харесва,гребна база.Сопот ❤Къща-музей Иван Вазов,Радино училище,Сопотски манастир-Свети Спас,Сопотски водопад,Дядо Стояновата воденица,лифта.Карлово❤Къща-музей Васил Левски,Паметник на Левски с лъвчето,Водопад Сучурум,Местност „Кръстта“ там е невероятно пролетта или лятото е най добре да се посети.Клисура❤Паметник на Иван Танков – Боримечката,Музеят на българската артилерийска слава.Копривщица❤Архитектурно-исторически резерват Копривщица,Паметник Георги Бенковски,Калъчевият мост.Несебър❤Старият град,Вятърната мелница.Хисаря❤Римската семейна гробница,Термите на Диоклецианопол,Колонадата,Паркът Маймун дере.❤

# 58
  • Мнения: 2 493
Хисаря и аз много го харесвам. Хасково също. Много уреден град. А паркът до паметника на Богородица е прекрасен .
За Пловдив съм пристрастна, защото ми е роден и си го обичам. За съжаление все повече се презастроява и градът се задъхва.

# 59
  • Мнения: 4 270
Не искам да отварям някакъв спор, амаа какво точно ви харесва на тая София? Казвам го като кореняк софиянка, до девето коляно всички сме раждани тук, но не намирам нищо красиво в този град. А пък напоследък става все по-зле.
Пловдив, Варна, Бургас, Созопол ми харесват, но любим град ми е София.
Като кореняк софиянка мога да кажа, че в София има много красиви места, а през нощта е прелест.
Не искам да отварям спор и аз, но не е истина и не съм съгласна с мнението, че няма нищо красиво в този град. Много се направи за града, това не може да се отрече. Мръсно е на места, но нека не си затваряме очите пред това, че много хора дойдоха в града с всичките си не дотам добри навици.
Знам, че усещането е субективно и че е изказано лично мнение, но имам право да кажа, че не съм съгласна.
Отчитам, че много зависи кой къде живее и в коя част на София работи и се движи обичайно.

Общи условия

Активация на акаунт