Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 51

  • 20 160
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 27 509
Аз ще си хапна козунак. Но, както казах, взели сме такъв, който доста хора определят като несладък и с вкус на изсъхнал кекс. 😆 Няма поръска от кристална захар отгоре, няма стафиди, локум или други плънки.
Азара, много ми хареса салатата Фамилия на Живкови, но я купихме за 1,99 ле вчера,  намалена. Иначе...ето какви са редовните им цени, определено цената точно на Фамилия не е около 3 лв:

# 46
  • Мнения: 12 732
Тц, не трябва 😋. Цял живот ме гледат като извънземно, щом кажа, че не обичам козунак. Единственото хубаво на ИР-то е, че сега имам оправдание да не го ям 😂. Кошмарен ми е, комбинацията от тесто и сладко...бррр... и почвам да хълцам 😂. Благодарна съм, че не обичам такива неща, иначе сигурно щях да съм стигнала 100 кила, или да съм официално с диабет. Е, за това пък ми е трудно да устоя на торта с хубаво кремче. В мярката е въпросът, а и да не си го слагаме на душата. Хапнете каквото Ви се яде, момичета и не се чувствайте виновни, вече знаете какво и как трябва да правите. Весели празници!
Мен така ме гледат като откажа да се впечатля от торта пък Grinning Може да стои пред мен парчето и аз да се чудя дали да го изям или да се престоря че съм си го оставила за после там да не се обиди рожденникът. Толкова рядко ще е наистина да ме поблазни че тогава хапвам без да го мисля.
Козунакът е едно от малкото сладки неща дето ми харесват, ама да е хубав домашен, то за тия имитации по магазините не си струва да си развалям режима... А в нашата фамилия само аз правя и то не всяка година. Харесва ми да работя с тесто и когато има кой друг да го изяде правя по нещо.

# 47
  • Мнения: 581
Долче, да аз казах че редовно я намалят, и аз миналата седмица си купих последните 2 пакета на прИмоция Simple Smile И аз я обожавам.....нищо особено няма в нея, но някакк си ми е вкусна Simple Smile Не ми се налага да режа, мия и тн Simple Smile Малката си я хапва директно от пакета ...

Не знам какво става, дали щото не пия метформин...напоследък някакви "лоши" мисли ми се завъждат в главата...някаква странна лакомия ме подгонва вечерно време.......както казах козунак не обичам, не знам дали ще ям.....страх имам от захарта....все си мисля, че е заради объркания ми цикъл........
Вчера 2 клиентки ми обясняваха че ходели на Боуен терапия...била много успешна за здравословни проблеми от към жлезите с вътрешна секреция, хор,монални смущения......Много ми я хвалеха....Някой нещо да знае по темата ?
https://www.puls.bg/fitnes-i-rekhabilitatsiia-c-23/bouen-terapii … vo-pomaga-n-34457

# 48
  • Мнения: 1 221
Аз съм ходила и на Остеопатия ( приятно и релаксиращо е) и Боуен терапия мои приятелк  ходят за болки в гърба и те са с ИР.
Не очаквай че терапията спира лакомията, или подрежда хормоните  всичко е воля и хр режим, който трябва да се спазва до живот😵💫

# 49
  • Мнения: 581
Аз съм ходила и на Остеопатия ( приятно и релаксиращо е) и Боуен терапия мои приятелк  ходят за болки в гърба и те са с ИР.
Не очаквай че терапията спира лакомията, или подрежда хормоните  всичко е воля и хр режим, който трябва да се спазва до живот😵💫
Такива мисли изобщо не са ми минавали, още повече през всичко което минах си беше воля и хранителен режим....просто ми стана интересно, не бях попадала на тази тема...затова попитах който има личен опит....

# 50
  • Мнения: 33 395
Аз пък реших да се примиря, че по-малко от 70 кг няма да стана. Явно тялото ми вече си е достигнало максимума в отслабването. Имам по 1 свален см от корема и ханша.
Ще си поддържам това тегло с режима и спорта и това е.

# 51
  • Мнения: 1 221
Аз пък съм упорита и докато не видя 57 на кантара няма да се кротна.

# 52
  • Мнения: 27 509
Азара, при нас пък е точно обратното😕- един-единствен път я видях намалена тази салата на 1,90 лв и я взех. И само 1 пакет имаше точно от нея. Иначе бих купувала по-често. Особеното в нея е ендивията (не мога да я намеря самостоятелно като салатка). Иначе, ако вкъщи си измиеш и центрофугираш айсберг и салатки, са вкусни по същия начин. Просто има голяма разлика, когато салатките се центрофугират и държат после в затворена кутия в хладилника- стават хрупкави и се запазват свежи за доста повече време...🙂

Последна редакция: пт, 22 апр 2022, 17:11 от dolce miele

# 53
  • Мнения: 240
Благодаря за новата тема!
Момичета,  как Ви изглеждат тези изследвания? На моя близка са, приема Неоформен, но не е редовна.  Заложила е на хуск, ежедневно. От време на време пие Пизона.

# 54
  • Мнения: 27 509
Мисля, че изобщо не е хубав гликираният хемоглобин. Ако е достоверен (примерно, няма ниско желязо и нисък хемоглобин), значи поддържа висока КЗ, над 7 се пада средната стойност...Т4 е нисичък.

# 55
  • Мнения: 1 052
Момичета, колко оптимално следва да се повиши захарта на първи час /например 1 единица или трябва да е под 6/.  Ясно е, че всичко зависи от изходната стойност и каква е храната.

Нали се забавлявам с глюкомера 😂
Досега разбрах, че млякото не ми се отразява зле от 4.8 на 5.1 след 200 гр. йогурт и 7-8 вишни и кафе с мляко.
Но сега за вечеря правих пилешки филета с корнфлейкс за домашните. Моите бяха с бадемово брашно и пармезан. Изядох и 2 от техните. Всичко това със зелена салата. И захар 6.8, което ми се струва ужасно предвид съвсем малкото количество корнфлейкс, което съм изяла.

Иначе след 2 часа е 5

Последна редакция: пт, 22 апр 2022, 21:49 от sladko

# 56
  • Мнения: 1 221
Автор и превод: д-р Стефан Митев fb
Интермитентното гладуване НЕ дава допълнителни ползи при хора със затлъстяване.

Изводът идва от проучване в най-престижното медицинско списание NEJM. 139 пациенти с индекс на телесната маса (BMI) между 28 и 45 са разделени в две групи. Едните могат да се хранят само в интервала между 08:00 и 16:00, другите могат да се хранят, когато пожелаят. И при двете групи има стриктно ограничаване на приеманите калории. Диетата осигурява между 1500 и 1800 ккал дневно за мъже и между 1200 и 1500 ккал за жени. Разликата между двете групи е единствено във времевия интервал на хранене.

Очаквано, след една година и в двете групи се наблюдава редукция на телесно тегло - съответно 8 и 6.3 кг. Разликата НЕ е статистически значима. Интермитентното гладуване НЕ носи допълнителни ползи, различни от тези на ограничените калории. Няма статистически значими разлики между двете групи и в другите проследявани показатели - коремна обиколка, BMI, процент телесни мазнини, кръвно налягане и метаболитни рискови фактори.

Резултатите не ме изненадват. Калорията си е калория, независимо кога и как е приета. Проучвания с мишки, проведени в миналото, показват известни ползи от интермитентното гладуване, но хората не са мишки. Затова всеки резултат от проучвания с животни трябва да пъде потвърден и при хора. Резултатите в това проучване са категорични. Не е нужно да ограничавате храненето в времеви определен интервал. Няма допълнителни ползи от подобно поведение.

Не се подвеждайте по популярни диети и здравни гурута. Ако искате да отслабнете, заложете на научно базираните подходи.

Източник: Calorie Restriction with or without Time-Restricted Eating in Weight Loss - N Engl J Med 2022; 386:1495-1504
DOI: 10.1056/NEJMoa2114833

Последна редакция: сб, 23 апр 2022, 17:45 от Bria

# 57
  • Мнения: 31 669
Глупости на търкала.
Ей на, сега си чета Фънг и той книги написал. И приказва обратното.

# 58
  • Мнения: 12 732
Фастовете или интервалното хранене по принцип не са (или поне не винаги са само) заради калориите... Никой не може ме убеди че една и съща храна ако си я изям на обичайните си две хранения и ако я дъвча по малко цял ден, е едно и също. Никой. Хеле пък в тема за ИР където интервалите в които спада инсулинът са ни важни.
По-скоро тази публикация я чета как казва че с единия глад нищо не става - сериозно затлъстели хора, карат година на сериозно недохранване и всичките свалят несериозно малко тегло.

# 59
  • Мнения: 31 669
Има хора си мислят, че ако ядат 3 дни пици, дюнери и пасти и ако гладуват един ден, ще направят нещо.

Общи условия

Активация на акаунт