Любими и разочароващи ресторанти в София

  • 65 129
  • 620
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 200
Е, различни хора - различни вкусове, нормално е. Обаче не знам как може еклер за 5 лева да впечатлява с цена, а парче торта за 10 да е ОК.

# 76
  • Мнения: 7 716
Tea в Изток .

# 77
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 408
Скоро не съм яла торти в Росичето. Последно пих уиски там. Определено се изненадах от цените в Хлаб и Соул, при положение, че редовно купувам скъп хляб и баници от други места.

# 78
  • Мнения: 9
Харесвам  Цукерня Савенко. Обслужването на Вила Росиче и оскъдните наличности от иначе голямото меню ме отказват да го посещавам в последно време.

# 79
  • София
  • Мнения: 5 152
Kostis са добри, но не е особено уютно.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 750
Харесвам  Цукерня Савенко. Обслужването на Вила Росиче и оскъдните наличности от иначе голямото меню ме отказват да го посещавам в последно време.

Мен цените ме отказват. Те май не познават парите

# 81
  • Мнения: 23 230
Понеже съм работила в сферата на сладкарството, искам да защитя цените на продукцията.Така наречените бутикови сладкарници работят само с пресни продукти, без полуфабрикати.Колкото и да се взимат цени на едро, виждате какви са в магазина цените на основните продукти.Няма как да излезе ниска себестойност като на големите вериги сладкарници, които имат поточни линии и големи цехове, според мен работят и с полуфабрикати.
За да се самоиздържат, а и все пак да се изкарва и печалба от труда,  ценуте няма как да са ниски.И последно искам да добавя, че трудът е доста- физически, на крак.Професията на е лесна, само отстрани изглежда романтично. Simple Smile
Беше ми хоби да правя торти, но никога не бих го превърнала в бизнес, защото е доста трудоемко е времеемко.

# 82
  • Мнения: 2 885
Tita Cakes, но не мисля, че са бюджетни. Brimeks преди бяха доста стандартна сладкарница, напоследък са се ъпгрейднали значително. Мисля, че като цени са прилични. 

За Вила Росиче нищо хубаво не мога да кажа. На мен дори са ми прехвалени и не си заслужават парите.

# 83
  • Мнения: 13 435
Бримекс не ми харесват, само фасона са им напудрили, иначе са си все същите полуфабрикати и консерванти.
На Kostis ми харесват сладките и соленките, но тортите  са ми малко безвкусни.

Но сте прави, че наистина са кът хубавите сладкарници в София.  Почти всички са да си вземеш за вкъщи или ако има места за сядане са някакви сбутани.Този, който открие нещо с качестени сладкиши, добро обслужване и прилични цени няма да може да се отърве от клиентела.

# 84
  • София
  • Мнения: 5 152
В допълнение - изборът от десерти в ресторантите е отчайващ. Крем-карамел, палачинка, сладолед... евентуално тирамису. Не е чак толкова трудно да се приготви приличен пресен десерт. Знам, че ако има истинско масло, сметана, мляко, продукти, няма как да е жълти стотинки.
И още нещо - аман от бланширани картофи, аман!

# 85
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 408
Абсолютно съм съгласна, че хубавите неща струват скъпо, лично аз съм свикнала да давам над 100 лева за торта за рожден ден за 10-15 човека, както и да купувам хляб и банички на по-високи цени. Щом съм се облещила над нещо, значи е имало за какво.

# 86
  • Мнения: 23 230
Всъщност въобще нямах теб предвид, някой после беше писал за Цукернята.И като човек, работил в сферата, исках да кажа, че цените са логични, а не силно преувеличени.

# 87
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 408
Ясно де, просто си говорим.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 750
Понеже съм работила в сферата на сладкарството, искам да защитя цените на продукцията.Така наречените бутикови сладкарници работят само с пресни продукти, без полуфабрикати.Колкото и да се взимат цени на едро, виждате какви са в магазина цените на основните продукти.Няма как да излезе ниска себестойност като на големите вериги сладкарници, които имат поточни линии и големи цехове, според мен работят и с полуфабрикати.
За да се самоиздържат, а и все пак да се изкарва и печалба от труда,  ценуте няма как да са ниски.И последно искам да добавя, че трудът е доста- физически, на крак.Професията на е лесна, само отстрани изглежда романтично. Simple Smile
Беше ми хоби да правя торти, но никога не бих го превърнала в бизнес, защото е доста трудоемко е времеемко.

Е да де ама във вила росиче се съмнявам бякой да прави тортите сам с предни продукти всеки ден. Тортите са си винаги еднакви затова според мен си имат поточна линия, а като съдя по вкуса определено са от полуфабрикати което не оправдава цената от почти 10 лв на парче

# 89
  • Мнения: 3 313
И колко трябва да е едно парче торта, за да е хубаво и да не фалират, 15 или 20лв, явно за 9-10 не става.
Само цените се вдигат, качеството не.


Общи условия

Активация на акаунт