Злоядо дете

  • 2 143
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Имах предвид психически, говорно, емоционално развитие дали е в норма, не физическото.
Да готви с вас е много добра идея. Моето доста подобри храненето от както готви с нас.

Напълно нормално дете е.

Интереса му към готвенето е точно 2 мин… и като му кажа “Хайде сега да опиташ от това което приготви” идва едно категорично “Не” 🤷🏻

Последна редакция: ср, 20 апр 2022, 13:04 от diana1991

# 16
  • Мнения: 5 819
Нямам дете. Била съм злояда и родителите ми просто ме оставяха да огладнея. Когато огладнея, съм яла каквото и да е. В детската градина обичах храната. Разнообразие имаше там. Само определени храни не ядох там. И сега просто не ям някои храни и ястия. Малко капризна съм към храната.

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Децата имат вкус, може да е различен от нашия. Опитайте да съчетавате храни, които харесва със зеленчуци или нещо, което не харесва, а вие държите да яде. В крем супа може да сложите всякъкъв зеленчук, видях идея за зеленчуков пастет и т.н. Опитайте сандвичи и ястия, декорирани с личица и животинки, при нас работеше. И 28кг на 6г е доста добре, детето определено не стои гладно.

# 18
  • Мнения: 2 046
28 кг ми се струва добро тегло зя дете на 6г. Моят син е на 6г, 21 кг и 130 см и не ми си вижда слаб , а по -скоро с нормално тегло. Той яде всичко , големият син от малък яде много малко неща, но аз не се съобразявам много с неговия вкус - готвя за всички еднакво, който иска яде , който иска стои гладен, като гледам вкъщи да не се купуват сладки неща .С времето свикна да яде готвено, но до ден днешен не опитва плод и домати.

# 19
  • Мнения: 10 578
Екстра си яде детето, според мен. Моето и толкова не яде. Sweat Smile

# 20
  • Мнения: 2 052
Препоръчвам тази книга на др. Карлос Гонзалес, ще бъде полезна в случая:

https://www.amazon.de/-/en/Carlos-Gonzalez-ebook/dp/B087Z5RGHM/r … 575172&sr=8-1

# 21
  • Мнения: 21
Аз пък за пръв път чувам за градина, където всеки носел храна за детето си .. това е безумие някакво или не става въпрос за детска градина, а някакъв център за почасово гледане. В детските градини си има стандарт за детско хранене и храната е изцяло съобразена, няма как да се внася външна храна. Даже за деца с алергии си има специфично меню, пак по стандарт, но без алергените. И в България, и в "чужбината" не вярвам да е по-различно, то е извън всякаква логика всеки да си носел. За какво ходи на градина тогава!? Кой и кога ще му ги готви тия неща за "градината"?! За какво се плаща такса?! Ами ако Пешо иска обяда на Сашко?! Пък Сашко види Ани как яде шоколад за закуска wtf
И да, в градината обикновено прояждат супи и манджи като гледат едно от друго и като нямат избор и са гладни. Другото са наистина глезотии на родителите. А това с "червените" храни ми направи силно впечатление. Детето иначе в норма ли е за възрастта си?
Хич,недейте се чуди. Почти на всякъде в чужбина е така. България има едни от най-добрите социални политики,въпреки че на някой 
може да звучи преувеличено, но е така. Примерно малко са държавите където можеш да имаш майчинство почти две години.

# 22
  • Мнения: 1 440
Направете му червени пържени картофи. Измислете някаква заливка от цвекло.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 9 702
Синът на приятелка беше така. Като по-малък ядеше всичко, след това останаха 3-4 неща, които да яде, и толкова. Живеят във Франция, стоеше си гладен в училище. Но и това премина. И сега не е склонен да опитва всичко, но се храни доста по-разнообразно. Момчетата в едни момент се запалват по фитнес и здравословно хранене. Тогава нещата си идват на място.
Ако детето е здраво, няма причини за притеснение. Нека яде това, което му харесва. 

Общи условия

Активация на акаунт