Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (Козметика от ДМ, Лили и други) - тема 81

  • 49 177
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 950
На мен ми е слагала преди 2 години фризьорка след подстригване. Не ми направи уау впечатление. За ми аманте говоря и аз. Пред него си предпочитам на лореал професионалните кремове . Но не знам те могат ли да се нанасят на суха коса преди термична обработка, за това предпочетох нещо в спрей.

# 661
  • Мнения: 225


Това ли е спрея на Ла рош?
Онзи ден поръчах този на Юриаж да пробвам Simple Smile ама може и този да взема .

# 662
  • Мнения: 4 065
Crystal мисля че не могат да се нанасят на суха коса преди термична обработка. Пробвала съм и косата става на клечки. Явно са само за мокра употреба.

# 663
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
От Ми Аманте сега отпочнах 4-та опаковка, а косата ми е далеч от суха. Минах и през други, но на края пак се върнах при него. Имам на Чи, на Керастаз - Ми Аманте май повече ми харесва.

# 664
  • Мнения: 131


Това ли е спрея на Ла рош?
Онзи ден поръчах този на Юриаж да пробвам Simple Smile ама може и този да взема .

Този е : ))

# 665
  • Мнения: 1 950
Crystal мисля че не могат да се нанасят на суха коса преди термична обработка. Пробвала съм и косата става на клечки. Явно са само за мокра употреба.
Ако се намокри с вода или с хидратиращ спрей от рода на глис и тн 🤔и след това се намаже крема.. не знам и аз.

# 666
  • Мнения: 2 662
Такъв спрей съм използвала на Beology:
https://makeup.bg/product/451118/
Не знам, дали все още се предлага в ДМ и Лили. Купувала съм преди години, но бях доволна. Ароматът й беше супер, също така косата ми беше мека и гладка след употреба.
Здравейте. Бихте ли ми препоръчали спрей за топлинна защита, който наистина да си върши работата. Освен това да няма фиксация, да няма лубрикиращи свойства към косата. Марки като тресеме, Виктория бюти и на дм марката, не ми харесват. Ползвах за кратко на шварцкопф един спрей, обаче ми прави косата твърда и безформена. Мазането на кремчета отгоре й , за да оправи вида й , не помага. Трябва му измиване. Иначе работа вършеше.

# 667
  • Мнения: X
Този спрей на La Roche не го открих в две аптеки... Утре продължавам търсенето.

Имам проблем. От известно време ми излизат пъпки по брадичката и над горната устна. Дебели, болезнени и само се надуват, и връщат обратно. След време на същите места пак. 😒Попитах в аптеката, в която пазарувам най-редовно и там има една красива и любезна дама, която ми предложи за почистване на лицето лавандулова вода. Ползвали ли сте такава и има ли полза от нея? Купих, разбира се. На Ина е. Въобще не мирише на лавандула. Даде ми и тестерчета ето на това, каза, че е добро. Някой ползвал ли го е?
Скрит текст:

# 668
  • Мнения: 14 956
Тази мостричка тинтната ли е, или просто опаковката е такава?

# 669
  • Мнения: 4 065
И това съм пробвала, Кристал... Или аз не го правя умело или просто не става. Но ако си ги ползваш термо продуктите на мокра коса те си остават там и като ползваш преса/маша не е нужно пак да слагаш. Аз така правя. Мия си косата, слагам си термо, олио, коприна, каквото си реша, изсушавам и след ден, два си правя прическа (примерно). Тогава не нанасям отново продукти, те са си там и си вършат работата. Тук не искам да те подведа, ползвам професионални на Керастаз и прочие, но мисля че и дрогерийни да ползваш, нещата пак ще са същите.

# 670
  • Мнения: X
Тази мостричка тинтната ли е, или просто опаковката е такава?
Какво е "тинтната"?

# 671
  • Мнения: 14 956
Леко оцветена Sweat Smile Извинявам се.

# 672
  • Мнения: 131
Този спрей на La Roche не го открих в две аптеки... Утре продължавам търсенето.

Имам проблем. От известно време ми излизат пъпки по брадичката и над горната устна. Дебели, болезнени и само се надуват, и връщат обратно. След време на същите места пак. 😒Попитах в аптеката, в която пазарувам най-редовно и там има една красива и любезна дама, която ми предложи за почистване на лицето лавандулова вода. Ползвали ли сте такава и има ли полза от нея? Купих, разбира се. На Ина е. Въобще не мирише на лавандула. Даде ми и тестерчета ето на това, каза, че е добро. Някой ползвал ли го е?
Скрит текст:

https://shop.lillydrogerie.bg/p-pki-48-br

Аз такива лепенки си слагам на пъпките и спя с тях презнощта и обикновено ги издърпват, като при по-упоритите слагам няколко поредни нощи. Не са някаква панацея, но стават. Иначе лавандулова вода не съм пробвала.

# 673
  • Мнения: X
Леко оцветена Sweat Smile Извинявам се.
Не, не е оцветена. Снимах в спалнята без светкавица, а там имаме тъмни завеси и така е излязло.
Почистих лицето с лавандуловата вода и намазах с това, дано се укротят и престанат да ме мъчат. Срещнах едно приятелче, вече ме занася за тия пришки... 😆

CooLLander, благодаря ти. Не съм ползвала никога такива. То пубертет на дърти години е плъзнал по лицето ми и ще пробвам и такива лепенки.

Последна редакция: чт, 09 юни 2022, 20:40 от Анонимен

# 674
  • Мнения: 1 950
И това съм пробвала, Кристал... Или аз не го правя умело или просто не става. Но ако си ги ползваш термо продуктите на мокра коса те си остават там и като ползваш преса/маша не е нужно пак да слагаш. Аз така правя. Мия си косата, слагам си термо, олио, коприна, каквото си реша, изсушавам и след ден, два си правя прическа (примерно). Тогава не нанасям отново продукти, те са си там и си вършат работата. Тук не искам да те подведа, ползвам професионални на Керастаз и прочие, но мисля че и дрогерийни да ползваш, нещата пак ще са същите.
Аз се успокоявам като слагам защита директно преди обработката. Имам чувството, че при спане, пипане на косата, ресане, излизане на вън, термозащитата се "изхабява"от косата, един вид се оттрива, изветрява и не действа. Тъпа логика ама 😄

Общи условия

Активация на акаунт