WIZZ AIR - 41

  • 39 216
  • 793
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 10 985
Същата история и преди 2 седмици на борда на LAUDA от Задар за София. Стоим над 40 мин вътре .... "натоварен трафик над Балканите, чакаме разрешение за излитане." Със сигурност едната причина е заради пренасочени полети, които не могат да летят над Украйна и Русия, заобикалят от юг. Уизеър например имат от Будапеща до Казахстан и заобикалят яко. Казват, че след началото на войната значително се е увеличил трафикът над България и Румъния

# 781
  • Мнения: 10 598
Това за натоварения трафик е вярно. Има си слотове, които ако се изпуснат, трябва да се чака за следващ слот. Въздушен коридор който се следи от ония там в кулите... За да не стане въздушна катастрофа.

# 782
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Една от причините е натоварен трафик над Балканския полуостров (преди някъде 2 седмици колега отвори flightradar и показа какво лети над източната част в Румъния). Затова самолети, които досега са минавали над Румъния/Черно море и кацащи в Анталия сега и те минават през балканските  коридори. Евала им на въздушен контрол в Сърбия и България!

# 783
  • Мнения: 33
Това за натоварения трафик е вярно. Има си слотове, които ако се изпуснат, трябва да се чака за следващ слот. Въздушен коридор който се следи от ония там в кулите... За да не стане въздушна катастрофа.
Ами пак не ми се връзва, ама може и да не съм прав. Ние бяхме натоварени и готови с всичките му демонстрации и седнали стюардеси, 10 мин. преди обявения час на полета. След като стана 10-15 мин. след часа на полета, командира обяви че чака слот??? Ние си бяхме навреме, къде ни отиде слота? Та вземи 40 мин. чакане!

# 784
  • Мнения: 1 114
Интересна и в същото време притеснителна случка.
Аз съм голяма паника, и доста епизоди на Разследване на самолетни катастрофи съм изгледала.
В една от тях пътник терорист си чекира багажа, и след това слиза от самолета, а в багажа му бомба, и накрая на епизода казват как след този случай е забранено слизането от самолета.
Тук не е имало чекиран багаж, но пак на теория е възможно да качиш и оставиш на борда нещо, и много ме изненада че са го позволили. Очевидно са спазили някаква процедура по проверка на багажа, но ми стана любопитно и ще се разровя за правилата.

# 785
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Наистина има такова правило- багаж без пътник не се допуска. Освен ако не е rush  куфар, който преди това е минал през проверка и е обозначен специално. Заради един Иван така се наложи да чакаме в Нюрнберг, защото куфара беше в багажното, но Иван не се беше качил. Извикаха го стюардесите 3 пъти, никой не се обади и така последва отново отваряне долу и off load.

# 786
  • Мнения: 35 962
Моля някой да пусне нова тема.

# 787
  • Мнения: 1 318
Нали към момента не се искат тестове и сертификата за влизане в България от ЕС? Утре летим с Уиз и ми е напрегнато. Подлудиха ни с тая тъпа Корона.

# 788
  • София
  • Мнения: 16 024
За утре не се искат сертификати.
Но за по-нататък не се знае.
Трябва да се следи в сайта на МВнР преди пътуване.

# 789
  • Мнения: 1 318
Айша, много ти благодаря за бързия отговор!

Последна редакция: сб, 13 авг 2022, 18:59 от мама-ени

# 790
  • Мнения: 287
Здравейте, нали с уиз дискаунт няма да ни накарат да си платим за седалки? Че се опитвам да запазя ама нещо ме кара задължително седалки и ми става доста по-скъпо. Също така ръчния багаж може ли тези малките куфари на Естил?
Мерси

# 791
  • Мнения: 4 323
не е задължително седалки
виж да няма линкче "продължи" малко по-скрито от явния бутон за купуване на седалки, така правят

всичко може да е ръчен багаж, стига да влиза в размерите

# 792
  • Мнения: 161
48 часа само преди полет при чекиране може да се продължи към произволен избор на места..., ако е по-рано се минава през задължително плащане на места

колкото до багажа, ако не е платен ,багаж ръчния се слага под седалката на вашите крака(на вас ще пречи Joy), така че го имайте предвид

**една пътничка си беше сложила раницата под нейната седалка, т.е. на мястото на краката ми.., но й обясних, че трябва да си е до нейните Joy

Последна редакция: сб, 13 авг 2022, 18:38 от Aretka

# 793

Общи условия

Активация на акаунт