КГБ = Клуб на Готините Баби - 208

  • 45 234
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 375


Момичета, Христос Воскресе! Светли Великденски празници на вас и семействата ви!

Скрит текст:
АЙША, оказа се, че рецептата е много точна. Бабината ми рецепта е същата, умножена по две. И моите козунаци втават на конци, но тези, месени в пекарната са още пои-добри. То конци, то чудо. Да се чудиш на макари ли да намотаваш конците или на кълбета.
Продукти:
125 мл. хладко прясно мляко.
3 големи яйца със стайна Т, разбити.
150 гр. захар.
100 гр. размекнато масло.
щипка сол.
2 суп. л. ром или есенция. Аз го правих без тази съставка.
настъргана лимонова кора.
2 ванилии.
500 гр. брашно, два пъти пресято.
1 пак. суха мая.
Продуктите се слагат в пекарната по реда на написването. Маята се изсипва върху брашното. Включва се на програмата за сладък хляб. Тестото ще втасва три пъти. След третия път го извадих и го оформих. Намазах го с леко разбит белтък и поръсих със захар. Оставих го да втаса още веднаж. Пекох във фурна на 180 градуса за 40 мин. След 20 -та минута завих козунаците с хартия. На финала пробвах с клечка. Готови бяха.
Ще пробвам и какво ще се получи, ако ги изпека в пекарната. При звуковия сигнал можеш да сложиш стафиди, предварително накиснати в коняк или ром, подсушени и оваляни в брашно. Козунакът се намазва с белтък, или с жълтък и чаена лъжичка мляко или с цяло яйце и 1 суп. л. вода. Въпрос на избор. Следва поръсване със захар и печене.
Ами това е.

# 16
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И МИР ЗА ВСИЧКИ!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 672
Христос воскресе!  Вои́стину воскре́се!
Здраве, мир и светлина да бъде!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 529
Честито Възкресение Христово!
Нека този ден да донесе на всички здраве, мир, благополучие, просперитет!
Нека има любов, щастие, вяра и надежда!
Нека в този светъл ден във всяка къща дойде онова, което винаги е липсвало!
Бъдете благочестиви и Бог да Ви закриля!
                                                                                                         
         

# 19
  • Мнения: 1 250
ХУБАВИ ПРАЗНИЧНИ ДНИ МИЛИ ДЕВОЙКИ! ЖИВИ, ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ

# 20
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 781
Честито Възкресение!
Пожелавам на вас и семействата ви светлина,  доброта,  благоденствие, вяра и любов!

# 21
# 22
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856

# 23
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
Честит празник, момичета! Бъдете благословени вие и семействата ви! Честити именици, където ги има ( сещам се само за именика на Шпунц). Да са живи и здрави!
Честит рожден ден на Мамси! Скъпа приятелко, бъди здрава и много щастлива!

# 24
  • Мнения: 18 546
Супер нова тема!
Честит рожден ден на Мамси ,здраве ,късмет и творчество, уютен дом и разбирателство  и занапред.
и ни забрави, вероятно се срамува вече да се появи, няма страшно и не боли.

Извъртях една суперцветна майска торта, да се почерпим виртуално.

# 25
  • Мнения: 1 193
Честит Великден!
Мир, здраве и късмет във всеки дом и всяко семейство!

# 26
  • Мнения: 5 346
Първо  благодаря за хубавите поздрави, които сте написали!

Е такъв кутсузлия като мен, едва ли има!
Край на нощното готвене, дето така го хвалих само преди 2 дни  и никога не ме е предавало.Но винаги има първи път ! .  
 
Скрит текст:
Слагам аз месото във фурната към 1 след полунощ. Ставам по някое време, намалявам температурата на 180 и си лягам с идеята  след половин час  да намаля на 100.  НО! Заспивам и се събуждам в 8. Познайте какво стана с месото! Печено, печено , та чак мнооого  препечено! Но все пак трябваше да продължа. Слагам аз картофки във фурната и след  10 мин. се чува пссссс! Бушоните изгърмяха, фурната  приключи дейността си изцяло! Девер ми оправи бушоните,  ама печката няма как. Отивам в етажа на другия  син, където още е предишната ми печка.Да, ама съм забравила как се пуска с електрониката. Пробвах разни копчета и не успях,а  всички други вкъщи спят. Може би и тя е сдала багажа,а ме е спасявала  при предишно разваляне на вградената или приготвене на повече неща едновременно по поводи.   Чак към 10, 30  снахата дойде  за нещо и   изпратих тавата в тяхната фурна. После и дроб-сърмата.  Имаше останало нещо читаво от месото под почти изгорялата повърхност ,  та гладни не останахме, ама не беше, както трябва.
Та така с кулинарията. Ама пък иначе си изкарахме добре.    
Лошото е, че сега трябва нова фурна, а като гледам цените.......  ! Тази вече почти 10-годишна,  ремонтирана и не става за в работа.  Ще се размина с планираната екскурзия  за лятото заради нова.  
Дано вие да не сте имали такива кулинарни "подвизи" и всичко да ви е било  на  6 ! Приятен почивен понеделник.  А аз все пак имам кукър и ер фрайер. Ще измисля нещо за утре. .

Последна редакция: нд, 24 апр 2022, 23:18 от K.A.G.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 740
           Христос воскресе!
           Честит празник!
      ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И МИР ЗА ВСИЧКИ!

# 28
  • Мнения: 7 386
Честит празник - здраве и късмет!

                           25 април за нас винаги ще е Великден!Преди 46 години на този ден започна историята на нашето семейство.История на една любов ,която с годините става все по-силна,по-здрава,по- осмислена!И нека здравето,топлината на дома,радостта от прекрасните ни деца и внуци ни дават надежда и спокойствие за още много щастливи дни!

# 29
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
Честит празник, Диди! Бъдете все така ръка за ръка!

Общи условия

Активация на акаунт