Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 22

  • 33 662
  • 750
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 118
От тези за миене на ръце в железарските магазини Simple Smile.Аз взех една от Лидъл уж за същото,но не видях ефект мисля...Стои като трици за почистване на лице Laughing

# 121
  • София
  • Мнения: 1 554
https://www.alo.bg/6164668
Благодаря на Алена за споделената информация. С този препарат измих филтрите на съдовиялната машина, която отказваше работа. Относно СМ рискувах и закупих Миле старият модел и засега работи перфектно. Пускам степен пълно изсушаване и ако дрехите са повече ги разделям за две пускания в сушилнята. Като цяло към момента се справя по-добре от предходната ни машина АЕГ. Дрехите излизат сухи, вкл.и ластиците по дрехите
ПП: не суши така добре естествен пух-якета, завивки, възглавници. Изсушава ги , но не излизат с този обем и пухина присъщи на естественият пух, нещо което АЕГ правеше прекрасно.

Последна редакция: ср, 08 юни 2022, 21:13 от erna

# 122
  • Мнения: 2 452
Здравейте имам АЕГ на 5 г и нещо работи си но нещо не ми харесва. Ако сложа малко повече неща не ги изсушава добре. Освен това изпуска влага която сега лятото ме побърква. Чудя се да се мъча ли нещо да я правя или направо нова. Имате ли препоръка за някоя която прави само топлина без да изпуска влага?

# 123
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Много на едро сте обяснили, първо дайте модел и по-подробно какво се случва.

# 124
  • Мнения: 2 452

ето това е модела. Проблема е че в коридора и като работи се усеща въздуха много прашен освен това все едно разпръсква прах. Уплътненията са здрави но сякаш не уплътняват добре и част от влагата и праха излиза освен това не суши добре. Така си е отначало сякаш. Чистила съм долния филтър че беше станала кора от пресовани власинки но не се оправи.

# 125
  • Мнения: 11 744
Щом е станала кора, значи не я поддържаш редовно . Затова е тази влага и прах. Сигурно въздуховодът е запушен, а също и филтърът за мъхове. Измий го, както беше казала alena, с каша за ръце.

# 126
  • Мнения: 2 452
Ами аз честно казано не се бях сещала че и  онзи филтър трябва да чистя и веднъж като отворих видях тази кора. Разбутах чистих с клечка за зъби с прахосмукачка дърпах доста  по-добре е но не е идеално . Няма как да я измия решетката,  не виждам начин да се свали да може хубаво да се измие. Има ли някакъв друг начин?

# 127
  • Мнения: 2 140
Niss, от любопитство - колко време не е бил чистен долният филтър?

# 128
  • Мнения: 1 104
Ами то хубаво е да се четат инструкциите за употреба, този филтър се чисти поне веднъж месечно, да не кажа 2 пъти тоест през 2 седмици. Вие явно откакто ползвате сушилнята никога не сте го чистили и сега яко се е затлачила.

# 129
  • Мнения: 11 744
Ами аз честно казано не се бях сещала че и  онзи филтър трябва да чистя и веднъж като отворих видях тази кора. Разбутах чистих с клечка за зъби с прахосмукачка дърпах доста  по-добре е но не е идеално . Няма как да я измия решетката,  не виждам начин да се свали да може хубаво да се измие. Има ли някакъв друг начин?
Дай я на сервиз и плати за профилактика. След това си прочети в инструкциите как и колко често да я почистваш. Не е развалена машината, а от неправилна употреба е затлачена юнашката. Няма смисъл да се купува нова-машината е само на около 5 години все пак.

# 130
  • Мнения: 2 452
Ами да ви кажа в моя защита на сушилнята има индикатор който би трябвало да светне за да почистя долния филтър. Ами никога не е светел. Работила е може би 3г така и след това отварям и чистя но не мога да го изчистя навътре.
Монтирана е над пералня много ще е трудно да я махаме и да я караме някъде.Има ли други варианти за почистване на място?Спрей за климатик може ли да свърши работа?

# 131
  • Мнения: 11 744
Ами да ви кажа в моя защита на сушилнята има индикатор който би трябвало да светне за да почистя долния филтър. Ами никога не е светел. Работила е може би 3г така и след това отварям и чистя но не мога да го изчистя навътре.
Монтирана е над пералня много ще е трудно да я махаме и да я караме някъде.Има ли други варианти за почистване на място?Спрей за климатик може ли да свърши работа?
Това нещо, толкова затлачено, се чисти с водоструйка и в сервиз. Всичко се разглобява и е ужасна мръсотия. Ще я свалите, не е толкова тежка.
Нека не говорим за индикатори сега...... Кой крив, кой прав, вече не е от значение. Важното е машината да проработи нормално, защото е добра машина.
Виж за каква мръсотия иде реч _ около 11 минута. (сушилнята е друга марка, но мръсотията е същата):
https://www.youtube.com/watch?v=g-0vvyCl6t0

Последна редакция: нд, 12 юни 2022, 17:59 от petiaivanov

# 132
  • Мнения: 1 445
И моята сушилня е над пералня,но съм я давала 3-4 пъти за почистване. Сушилнята не е тежък уред.

# 133
  • Мнения: 2 452
При нас е трудно защото е в ниша и няма как двама човека да хванат да я свалят. Доста трудно я качихме и затова питам ако все пак има някакъв друг начин. Ама явно няма.

# 134
  • Мнения: 11 744
При нас е трудно защото е в ниша и няма как двама човека да хванат да я свалят. Доста трудно я качихме и затова питам ако все пак има някакъв друг начин. Ама явно няма.
Слагате една маса пред пералнята и издърпвате сушилнята първо върху нея. Така не рискувате да я изпуснете.

Общи условия

Активация на акаунт