Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 22

  • 33 433
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 923
Здравейте, предстои ми купуване на сушилня. Може ли да ме насочите към марка, вид и т.н. кое е най-добро на пазара в момента. Мисля и за втора ръка Миле, ако новата е твърде скъпа. Чудех се за комбиниран уред, но се разубедих след като прочетох темата за комбинираните уреди, а и имам място мога да си позволя отделен.
Пералнята ми е gorenje вече 10 години не е мръднала, преди 2 и смениха някаква част на мотора, но още си работи перфектно. Майка ми си взе втора ръка Миле, доста стар модел, но върши идеална работа.

# 31
  • Мнения: 11 616
Тъй като в морето от уреди, всъщност, се намират съвсем малко добри, то прочетете трите страници от тази тема поне малко от предишната, че ни омръзна все едно и също да пишем. Нищо не е мръднало на пазара през последната година...освен цените.

# 32
  • София
  • Мнения: 923
Прочетох ги, мислех че темата е за взаимопомощ. Освен Аег - то 9 серия нещо друго свясно има ли? Или и тук е като при детските количките най-скъпото е най-добро...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Взаимопомощ не означава поднасяне на информацията на готово.Няма да ви бъде написано нищо различно от това,което пише в последните страници.Дори бюджет не сте дала...
Не знам защо има хора,които се имат за по-различни от останалите, когато търсят даден уред и очакват специално внимание !

Последна редакция: ср, 27 апр 2022, 14:27 от Мъж с пушка

# 34
  • при него
  • Мнения: 1 230
Elasmen, според мен правилно сте се разубедила от комбиниран уред.
Ако имате място и бюджет, бих казала, винаги е по-добре 2 отделни.
Кажете горе долу в какъв бюджет се движите и на какво държите. Може би така ще получите доста по-насочени съвети.
Иначе от мен, голямо "Да" за АЕГ 9-та серия, личен опит. За 8 серия, също чета много добри отзиви.

# 35
  • Мнения: 258
Привет,

Някой дали има отзив за смарт функцията на Бош сушилня и отделна пералня?
Клоним към тези модели по-долу, просто ми се иска да са адекватни със смарт контрола.

https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/tumble-drye … ebox=accessories/

https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/washing-mac … ogglebox=manuals/

# 36
  • Мнения: 11 616
Много кофти програми има тази сушилня- 1 риза, 5 ризи ...., а няма програма, за връхни дрехи, нито за сушене на вълна.

Последна редакция: чт, 28 апр 2022, 09:06 от petiaivanov

# 37
  • Мнения: 3 028
Петя,Бош-а ти знаеш Simple Smile не сушат вълна Simple Smile  ...Според техника моята от 4-та серия била от подледните,които имат  за пух...на следващите там вече е  деликатни.

Последна редакция: чт, 28 апр 2022, 11:32 от reninel

# 38
  • Мнения: 258
Много кофти програми има тази сушилня- 1 риза, 5 ризи ...., а няма програма, за връхни дрехи, нито за сушене на вълна.

Привет,

Ама има си всички програми Simple Smile Wool означва вълна, и има опция Additional programs - т.е. допълнителни програми.



Някакси, ако за тези пари нямаше програми, щеше да е странно.

# 39
  • Мнения: 3 028
Тази програма както многократно е писано и аз я имам-тя обаче не суши вълна,а освежава!За това е wool FINISH .Бош нямат за вълна.

# 40
  • Мнения: 11 616
Скрит текст:
Много кофти програми има тази сушилня- 1 риза, 5 ризи ...., а няма програма, за връхни дрехи, нито за сушене на вълна.
Привет,

Ама има си всички програми Simple Smile Wool означва вълна, и има опция Additional programs - т.е. допълнителни програми.

Скрит текст:

Някакси, ако за тези пари нямаше програми, щеше да е странно.

Е, някак си ги няма всички програми за тези пари. Вълна не суши. За справка, страница 27.
https://media3.bosch-home.com/Documents/9001444086_A.pdf

Wool Finish (Вълна завършване) ã
Перяща се в пералня вълна или текстилни тъкани със съдържание на вълна.
Указание
■ Текстилните тъкани стават по-меки, но не съхнат.
■ Извадете текстилните тъкани след края на програмата и ги оставете да съхнат.
0,5 кг

Последна редакция: чт, 28 апр 2022, 12:15 от petiaivanov

# 41
  • Мнения: 258
Скрит текст:
Много кофти програми има тази сушилня- 1 риза, 5 ризи ...., а няма програма, за връхни дрехи, нито за сушене на вълна.
Привет,

Ама има си всички програми Simple Smile Wool означва вълна, и има опция Additional programs - т.е. допълнителни програми.



Някакси, ако за тези пари нямаше програми, щеше да е странно.

Е, някак си ги няма всички програми за тези пари. Вълна не суши. За справка, страница 27.
https://media3.bosch-home.com/Documents/9001444086_A.pdf

Wool Finish (Вълна завършване) ã
Перяща се в пералня вълна или текстилни тъкани със съдържание на вълна.
Указание
■ Текстилните тъкани стават по-меки, но не съхнат.
■ Извадете текстилните тъкани след края на програмата и ги оставете да съхнат.
0,5 кг


Ясно, не съм погледнала. И все пак, аз питах за друго, така или иначе няма да ползвам програма за вълна, защото не ми се налага ( нямам артикули от вълна) Simple Smile

# 42
  • Мнения: 11 616
Имам наблюдения и двата уреда си комуникират добре.

# 43
  • Мнения: 1 445
Пак аз с многото въпроси,някак съм пропуснала да досаждам в последните 2 теми. Вече съм много близо до купуване на сушилня (и пералня). Искам да са една марка. Държа на пералня 9 кг и сушилня 8 или 9 кг. Много ми е важно сушилнята да се почиства сравнително лесно и да има програма,която суши завивки, връхни дрехи с естествен пух и програма за вълнени.
Гледам тази
https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-tej675-wp-ecoand9kg и тази
https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-t1-twf640-wp
Ако някой е използвал някой от моделите и е сушил връхни дрехи (особено с пух) да сподели дали е доволен.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 554
Ние в крайна сметка след дълго колебание взехме Миле- По-нисък клас в сравнение с АЕГ сушилнята, която ползвахме досега, не ми се рискуваме Милето като конструкция определено изглежда по-стабилна. От моите дълги проучвания единствено АЕГ И БЕКО имат конкретни програми за пух. Милето първо я изпробвах с пухено яке, но ефектът не беше, както изсушено от АЕГ. Все пак още не съм я разучила, отделно описанието е само на немски.

Общи условия

Активация на акаунт