АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 10)☀

  • 24 942
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 789
Много зависи какви са рефер.стойности на дадената лаборатория. Понеже моя моя хемоглобин почна да пада рязко и АГ ми назначи желязо. При мен желязото е добре,но В12 е ниско според реф стойности. И започнах и В12,иначе вит Д вземам два пъти седмично понеже ми е в средата 😊

# 16
  • Мнения: 3 321
Аз имам бебефон още от баткото на Лорели. Обаче с малката, с нейна помощ, нещо се развали. Двете устройства губят връзка. Говорих с един колега да го занеса да го погледне. Той ми даде идеята ако не стане да си взема камера за наблюдение, били долу горе на същите пари като бебефоните. И така от 1м го нося да го види.

# 17
  • Мнения: 190
Леле това ме срази 😆 Няма как бебенцето да попречи на личната хигиена! Бебета в началото предимно спят, пък ако чак толкова няма как, нали си има и татко...
С баткото не съм ползвала бебефон, но сега мисля да взема, няма да е от скъпите, този на лорели си върши работата.
Coccoshaи аз си мислех за някаква люлка/шезлонг или кошарка за пред банята , че не смятам да ходя мизерна.Една приятелка ми разправя , че около месец  не си била мила главата.Еми съжалявам , ама колкото и да съм заета с бебенце няма да се оставя толкова време.Ако трябва единия ден ще си мия само главата ,единия ден само краката дето се вика ама ....като се има предвид , че тя роди пролетно бебенце, не е да кажеш в тежка студена зима
[/quote

# 18
  • Мнения: 606
Каролева, новата тема е страхотна, благодаря!
Предния път бях с обикновен бебефон, сега ще си взема видеофон.
Направо не искам да идва утре. Обещала съм на детето яйцата да боядисаме, козунак да месим, вечерта и агне имаме да правим. Не знам, как ще оцелея....

# 19
  • Мнения: 3 944
B12 е хубаво да е към горната граница, както някой вече каза. Изключително важен е за развитието на мозъка на бебето. Фолиевата също е хубаво да се пие през цялата бременност.
Сега, да не ми се обиди някой, ама това с некъпането ми е..... Ако започнеш да си търсиш оправдания за спазването на елементарна хигиена, според мен и преди това не ти е била приоритет.

# 20
  • Мнения: 3 321
Спомням си само веднъж да не съм успяла да си измия косата и ММ си беше вкъщи тогава даже. Влязох в банята, пуснах водата, Сияна повърнала от преяждане и ММ дойде в банята да ме изкара. Всъщност той така се развика още от спалнята, че сигурно няколко етажа разбраха. Преоблякох бебето, смених чаршафите, гушнах я да се успокой и съм заспала с нея. ММ я изместил по някое време и решил, че едва ли ще вляза да се къпя след като спя.
Никога не ми е било проблем да мина през банята, независимо дали съм сама с детето/децата или той си е вкъщи. Само дето като съм сама с тях се къпя по експедитивно, а когато той е вкъщи съм по спокойна и се плацикам както се изразява той.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 617
Как няма да се къпя, това е абсурд. Дори и през деня да не успея, вечерта като се прибере таткото от работа, ще гледа децата, а аз ще се хигиенизирам. Не си представям да не се изкъпя и ден, особено след раждане, лохии, кърма навсякъде и т.н.

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
Това с не къпането и при мен няма как да се случи 😀, не мога да си представя да не вляза в банята дори и по най- бързия начин за един душ. А косата ми отнема много повече време да я изсуша отколкото да я измия 😀. ММ от сега дава големи заявки, че да го видя дали ще ги спази, говори на котката ни как те двамата щели да се грижат за бебка, а мама да си почивала 😀.
За сега все още не сме си намерили по- голям и бюджетен апартамент, та в този нямам нужда от бебефон.
Момичета малко ще помрънкам 😀, не стига че от понеделник съм на леглови режим, ами ми се беше разстроил и стомаха от желязото (понеже само него бях добавила като ново лекарство), казах на АГ и той ми изписа пробиотик. Сега нещата са обратното, не мога да отида до тоалетна цял ден и  съм супер подута 😭.
Все си мислех, че след като сме ин витро , поне бременността ще ми бъде по- лесна, то какво се оказа..., искам поне една спокойна седмица 😀.

# 23
  • Мнения: 1 454
Благодаря за темата! Hug
Да се включа и аз в нея.
Днес бях на мидлайфка. Вчера цял ден усещах бебчо много слабо ( бях на работа 15часа пак)... И сутринта много слабо.
Казах й, че не го усещам от вчера ( исках да видя какво ще каже, а и наистина не бяха от нормалните движения).
За мое учудване малко ми се скара, и ми натърти 100 пъти в такива ситуации да звъня на номерата които са ми дали.
Ииии не изкара фуния, както ме лъжеха, а си изкара доплера. Много бързо намери бебчо, опипа ми целия корем ( малко се стреснах). Всичко си е наред и той си рита вече нормално. На 12 май ще ходя пак и за мое щастие, ще ми взема кръв. Урината няма белтък днес. Общо взето останах доволна от нея, поговорихме си.
На 9ти май ще обсъждам с консултант раждането и проблемите ми дотук.
Ще ми идва проверка, сега за нея се притеснявам малко, но дано да е преувеличено пак. На 17 май, ще оглеждат вкъщи, дали е безопасно за дете, как де подготвяме, как се чувстваме, какво сме купили за бебето.
Добре че изместих часа, искаха да идват другата седмица, а аз нямам нито едно боди вкъщи, само два биберона. В неделя отиваме в Лондон до някакъв голям магазин, мъжа ми се е надъхал да отметне половината списък Grinning че се  стресна от проверката.

# 24
  • Мнения: 2 420
Plamingo, желязото запича, а магнезия на гладно разстройва.
Аз от една билкова кръв се запекох,  че от Диаспорал минах на 3х2 магнетот.

До колкото четох и ми каза АГ. Магнезия се пие 3 часа отстояния от желязото.
Желязото трябва да има 2-3часа от млечните.
Желязото 10ч от еутирокс (хормон за щитовидната жлеза).

И накрая ставаш луд от сметки 😕

# 25
  • Мнения: 921
Благодаря за темата!

Magic1720, какви са тези проверки?

# 26
  • Мнения: 2 142
И накрая нищо не става от сметки, аз един месец пробвах да не ги засичам магнезия (3х1 таблетка )и желязото (3х1 таблетка )и за щитовидната л-тироксин ми казаха два часа преди другите лекарства и не ги пиех редовно, защото не ми стигаше времето, накрая АГ ми каза, че като ги пия отделно ще си разваля стомаха и да пия заедно магнезия и желязото, не знам дали е правилно, но започнах така да правя. Ти успяваш ли да ги пиеш редовно и да не ги засичаш?

Plamingo, желязото запича, а магнезия на гладно разстройва.
Аз от една билкова кръв се запекох,  че от Диаспорал минах на 3х2 магнетот.

До колкото четох и ми каза АГ. Магнезия се пие 3 часа отстояния от желязото.
Желязото трябва да има 2-3часа от млечните.
Желязото 10ч от еутирокс (хормон за щитовидната жлеза).

И накрая ставаш луд от сметки 😕

# 27
  • Мнения: 3 944
Как няма да се къпя, това е абсурд. Дори и през деня да не успея, вечерта като се прибере таткото от работа, ще гледа децата, а аз ще се хигиенизирам. Не си представям да не се изкъпя и ден, особено след раждане, лохии, кърма навсякъде и т.н.

Дааа! Представям си, при това в най-голямата жега лятото и ми иде да повърна. Пък какво остава да пропускаш дни. Блякс 😀

# 28
  • Мнения: 3 321
Благодаря за темата! Hug
Да се включа и аз в нея.
Днес бях на мидлайфка. Вчера цял ден усещах бебчо много слабо ( бях на работа 15часа пак)... И сутринта много слабо.
Казах й, че не го усещам от вчера ( исках да видя какво ще каже, а и наистина не бяха от нормалните движения).
За мое учудване малко ми се скара, и ми натърти 100 пъти в такива ситуации да звъня на номерата които са ми дали.
Ииии не изкара фуния, както ме лъжеха, а си изкара доплера. Много бързо намери бебчо, опипа ми целия корем ( малко се стреснах). Всичко си е наред и той си рита вече нормално. На 12 май ще ходя пак и за мое щастие, ще ми взема кръв. Урината няма белтък днес. Общо взето останах доволна от нея, поговорихме си.
На 9ти май ще обсъждам с консултант раждането и проблемите ми дотук.
Ще ми идва проверка, сега за нея се притеснявам малко, но дано да е преувеличено пак. На 17 май, ще оглеждат вкъщи, дали е безопасно за дете, как де подготвяме, как се чувстваме, какво сме купили за бебето.
Добре че изместих часа, искаха да идват другата седмица, а аз нямам нито едно боди вкъщи, само два биберона. В неделя отиваме в Лондон до някакъв голям магазин, мъжа ми се е надъхал да отметне половината списък Grinning че се  стресна от проверката.
Леле на мен с големия ако ми беше идвал някой на проверка щеше да открие, че имам само една кошара в кашона и то само защото ММ мрънкаше да я поръчам рано, че ако се забавела какво щял да прави. Че затова я прескачах 4м. Всичко друго купих в 8м и началото на 9м. Беше набелязано кое от къде и набързо приключихме. Сестра ми ми даде и дрехи, че такова нямаше много за купуване. А количката я взехме след като ме изписаха. Има си хас и нея да бях взела по рано, че да в прескачам в гарсониерата. Ваничката ми е от свекървата и я оставихме в тях, ММ я взе като родих. И ходи 3 пъти да купува кана за поливане. Първия път взе подобна за тези за айрян, втория път взе канче, и на третия път вече уцели. Свекърва ми беше взела и кофа ама забравила за кана жената. Накрая се смя, че му показала някаква нейна кана, че да знаел какво да купи.

# 29
  • Мнения: 1 454
Благодаря за темата!

Magic1720, какви са тези проверки?

Ами healthy visitor. Техни изисквания за безопасност ще гледат, чистота ми казаха и подготовка. Друго незнам, притеснявам се малко, заради кучето. Но те нямат къща без котка или куче тук, така, че не би трябвало да е проблем. И в едната стая се пуши. Но ние ще вземем мерки.
След раждането пак ще има.
Разказва ми скоро мъжа на една колежка, че отишли на третия четвъртия ден след раждането. Проверка за дома и бебето, дома добре ама бебето не наддвало (всички знаем, че може да има такъв в момент в ранния етап). И й казали вземаме ти го.... Познайте каква паника и ужас. Той се прибрал разправии с тях и се разминало. И колко вярно и колко е точно не мога да кажа, разкази пак...

Добавям се : Майка ми ми чисти къщи 6 години. Каза ми, че нашата е като лаборатория в сравнение с английските къщи.
 Както казваш bolibon праскачат акушерките, само че не просто кашон.
Прескачат дрехи и боклуци за да намерят бебето в кочината.

Общи условия

Активация на акаунт