Многодетни мами 6

  • 14 239
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 323
Теди, не бой се - аз съм с прозвището "великия диктатор", вече само като вляза в стаята всичко живо се строява в три редици. Срам ме е от мен си! Винаги съм била много сговорчива, не знам какво ми става ( по точно знам , но нищо не мого да направя). Щом мъжът ми ми предложи ако толкова ме дразни да се изнесе от къщи.... представи си. Най лошото е че съм убедена че съм права! А колко сълзи на самосъжаление излях не е истина. Дето плача веднъж в годината!
Сватя, ще я гледам като писано яйце! Той и моя нещо не е по ученето та ще си паснат.

# 46
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте, майчета!
Аз от доста време не съм писала, защото нещо напоследък не съм в много добро настроение....
Голямата ми дъщеря изведнъж започна да носи 4-ка след 4-ка, което никога не е било и вчера много се притесних! Не знам как да процедирам... не искам да уча с нея, защото определено смятам, че е важно да се научи да учи, да си изгради навици... Та сега си продължаваме с досегашната практика - тя си учи и като се запъне някъде идва да пита, обясняваме и после пак продължава сама; вечер обаче мъжът ми ще я изпитва по разказвателните предмети(които всъщност са проблемните), защото той е много по-спокоен и търпелив... Освен това започнах да се чудя дали да не спрем алианса - ходи три пъти седмично и имат доста големи домашни... в събота пък е на курс по математика и на практика няма ден, в който да може само да си почива  Sad
А снощи като споделих с майка ми по телефона за 4-ките и тя като почна "Ами явно трябва да учиш с нея!", а след като и казах, че не мисля, че това е правилно и тя занарежда "Ами то не може без контрол, трябва повече да се занимаваш" и аз избухнах - все едно съм си оставила децата на произвола на съдбата или пък някой друг ми ги гледа и се занимава... Аз по цял ден само с тях се занимавам, може да не уча с нея, но и помагам непрестанно, отговарям на въпроси, търся допълнителни неща, обяснявам... и накрая за всяко нещо майка ми ми казва "Ами то с тия три деца..." Все едно ми казва "При такова количество, няма как да има качество..." Дори по отношение на външния ми вид коментарът е "Ами ти какво искаш, три деца си родила?!"
И ми е много тъжно....

# 47
  • Мнения: 11 607
cvyrche, ще ти отговоря, защото част от това,което си написала ми е до болка познато, но сега имам малко работа! Въобще имам два отговора да пиша - до теб и за ваучерите! Дано успея днес на работа да го свърша! Успях, права корекция, за да не пускам нов постинг!

А снощи като споделих с майка ми по телефона за 4-ките и тя като почна "Ами явно трябва да учиш с нея!", а след като и казах, че не мисля, че това е правилно и тя занарежда "Ами то не може без контрол, трябва повече да се занимаваш" и аз избухнах - все едно съм си оставила децата на произвола на съдбата или пък някой друг ми ги гледа и се занимава... Аз по цял ден само с тях се занимавам, може да не уча с нея, но и помагам непрестанно, отговарям на въпроси, търся допълнителни неща, обяснявам... и накрая за всяко нещо майка ми ми казва "Ами то с тия три деца..." Все едно ми казва "При такова количество, няма как да има качество..." Дори по отношение на външния ми вид коментарът е "Ами ти какво искаш, три деца си родила?!"
И ми е много тъжно....

Моята майка също не ме разбира по отношение на децата! Все ще намери как да ми намекне за количеството... Искам да попитам и другите мами тук - получавате ли разбиране за броя на децата си от най-близките ви - родители, братя, сестри? Защото аз не! Гледат ни с такова съжаление и само напр. да почувстват,че има проблем -Ами вие си го избрахте да имате три деца - чукайте си главите сега! Преди началото на учебната година напр. се започва едно айкане - ами сега дрехи, обувки, как ще се справите. И тъй като рожд. дни на Йоан и Рая  са преди 15.09. постоянно ми се напомня,че парите,които са получили децата да не ги харчим за глупости,а да ги пазим за дрехи за училище! Ето, сега майка помага на Рая за училище. Рая наистина има напредък в училище откакто майка е дошла! Не го отричам,но трябва ли да ми се натяква това постоянно? Понякога чакат и най-малката грешка от наша страна и веднага конското е готово! Затова вече почти нищо не споделям с родителите ми! За тях е безумие да имаме толкова много деца! Постоянно ни оплакват - те сега били малки,ама да видим колко тежки ще ни бъде като пораснат! Ще се убедим в нещата,които те са ни говорили,ама късно щяло да бъде! Когато повиша тон на децата - ето нервна съм била, как ще ги гледам с тези нерви???? Все едно не е нормално да грешиш, да се ядосаш, да си изморена,да си изпуснеш нервите и т.н. Проявява ли и малко слабост - ти си го търсеше, вие искахте да се плодите........ Ами не съм от желязо!!!!!! Точно заради всичко това не исках майка много-много да идва!!!!!! Хубаво ми е, не готвя, не чистя, посреща и изпраща децата, докато съм на работа, помага, но ми излиза психически през носа! Има едни недомлъвки такива....... Моята философия е,че децата трябва да се научат сами да се оправят в морето от ангажименти - което включва грижа за дрехи, обувки, за домашните задължения, оправяне на стаи, грижа за училище и домашни, да се учат да бъдат организирани и т.н. А майка ми изпада в ужас защо съм карала Вили да хвърля боклука. Тя има едно странно разбиране за възпитание,но нейното възпитание не е моето!!!! И ме обявява за диктатор, за студена майка, за такава, която не я е грижа за децата и т.н. и т.н. За нея аз ще съм добра ако по цял ден съм на печката, в кухнята, чисто е, измито е, уча с децата, не се карам, не се уморявам и т.н. И ако не мога да се оправя - ти сама си го избра с тези три деца!!!!!!

Моля, помогнете ми! Дори изпадам в едни депресивни състояния, едни комплекси за малоценност! В мен ли е вината??????Посъветвайте ме!

Лек ден скъпи мами!

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 10:15 от Мама Цоцоланка

# 48
  • Мнения: 525
Здравейте!Това за самостоятелното учене мисля,че не е само навик,а зависи и от детето.С големият ми син(вече почти на 15) още се изпитваме от време на време(когато намали успеха).Толкова е разсеян,все се мотае и не може да се накани да започне да учи.Малкият(на близо 13) е по-отговорен.На него няма нужда да напомням да учи.Даже през ваканциите,когато им дават домашни сам си сяда и си ги пише.И аз мислех,че е смешно да изпитвам ученик в девети клас,но явно това е начина при него и така правя.
Цоцоланке аз нямам такива точно проблеми с близките си,но имам други.Много съм нервна и усещам как много често си го изкарвам на децата без да са виновни(викам,крещя и раздавам наказания).После си давам сметка и съжалявам.Аз съм домакиня,но това не означава,че трябва цял ден да чистя и подреждам.Момчетата сами си подреждат стаята,а аз само пускам прахосмукачка.

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 10:36 от vanyia

# 49
  • Мнения: 470
cvyrche, спокойно!

Всичко е временно, защото е циклично. NaughtyУдарните дози бременност няма начин да не се отразят на физиката, но пък ударните дози детска обич според мен са идеален консервант за млада кожа и младежки дух на старини. LaughingОпределено си мисля, че на 60 ще сме доста по-секси, отколкото на 30. StopПонеже нашата многодетна логика изглежда алогична, мисля че тогава е логично да се разхубавяваме с годините натрупано доверие и обич към нашите деца. И в крайна сметка ще се получи такъв външен вид, какъвто заслужаваме Grinning.
За четворките в училище не мога да съм компетентна като за кожата, че сме далеч още от училището, но като лингвист да кажа, че няма особен смисъл от чуждоезиково обучение под 12-13 г възраст, освен ако не се провежда от носител на езика.През тези години, прекарани по алиансите децата научават общо горе-долу толкова, колкото ще научат през една подготвителна година в училище, когато вече ще имат идея за граматична структура и ще могат да учат паралелно дори няколко езика. В ранна възраст има смисъл само ако в алианса работят носители на съответния език, защото тогава се формира артикулационната база на децата и наистина усвояват произношението без акцент. Всичко друго е постижимо значително по-лесно и ненатоварващо за децата когато наистина му дойде моментът.
Не те агитирам да я спреш от алианс, просто споделям защо аз няма да запиша моите деца на алианс. Дано да съм помогнала Praynig

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Мамо Цоцоланке,
напълно те разбирам!
И аз, след като съобщих новината, че чакам трето, какво чух насреща - че ще докарам майка ми до инфаркт, че не мисля за двете си по-големи деца, след като съм се решила да раждам трето, че Калинчето сега е в седми клас и вместо да съм плътно до нея за уроците, за да я приемат в гимназия, аз, видите ли, какви ги върша!

И това на човек, който има собствено жилище, работим и двамата, смятам децата си за достатъчно самостоятелни, а и на 16 и на 13 не им е мечта майка им да им ходи по петите! Все ме пита - Калинчето разбира ли, колко е важно да учи, да има само шестици, заради кандидатстването? Чак ми иде да хлопна майка ми по главата. Да не е малоумно това дете, естествено, че разбира! Аз като съм била пълна отличничка във всяко едно учение, да не би да съм постигнала олимпийски върхове? Не всичко в живота е оценки и учене!

Не изпадай в депресивни състояния! Този, дето си няма работа, дай му да дава съвети на другите. Та и майките ни така. Нямат в момента нещо, което истински да ги ангажира и вълнува и започват да раздават съвети за внуците. Ама ако ги изолира човек, да не виждат децата, да си живеят самотния пенсионерски живот, ще запеят друга песен.

Интересно ми беше да чета една книга на Франсоаз Долто, френска психоложка, за семействата във Франция през 70те години. Масово бяха с по 3-4 деца, но на никого не му е идвало наум да го смята за ненормално. Било е масово явление. Но никой не казва, че трябва да сме като всички. Пък и както казва мъжът ми - стойностните хора трябва да се размножават, а не само циганите.

# 51
  • Мнения: 3 323
От първи до 7-ми клас го дондурках големия - резултата е че хляб не може да си отреже сам! , От тази година ще се оправя сам (с малко помощ от тати) -не са му блестящи резултатите, но трябва да свиква и сам да се оправя! Малкия той пък му е доста трудно но си гони задълженията - аз само помагам при нужда. Явно различни са децата!
Колкото за майките.... моята почина, но свекърва ми е до нас и непрекъснато ме укорява в нещо.
Защо децата да хвърлят боклука, да чистят с прахосмукачката, да бършат прах? Ми защото живеят в този дом! Защото той е и техен! Скоро подскочи до тавана че скъпоценният и син чисти балкона, докато аз си седя!(е, това че бях в 7-мия месец няма значение!) Еми лесно е да даваш такива акъли, като си отгледала децата си при свекър и свекърва дето душа дават за внуците. Тя си е учила образованието, гонила си е кариерата, а баба и дядо гледат децата.
И на мен ми вменява че не се грижа добре за тях, но спря да ми пука! След толкова години просто и казах че не искам да ми стъпва в дома и от месец и нещо нещата се закротиха.
Може би вашите майки от жалост към вас се държат така, вие сте техните деца дето се гърчат. И най вече смятат че по добре знаят кое е по-добро за вас. Сигурно и ние ще мислим така за нашите. Моя големия се дразни като се грижа за него, как да му обесня че нищо че е метър и осемдесе за мен си е моето детенце и искам да му облекча живота с нещо. Сигурна съм че и на 50 да стане - пак ще искам да се грижа за моята рожба (да сме живи и здрави), нали аз съм го носила под сърцето си и съм го научила да срича....
Малко се увлякох, но пишете за тези неща поне подкрепа ще намерите тук.

# 52
  • Мнения: 3 069
Здравейте момичета!

Bях в понеделник при д-т Кърлов в раковата защото от както съм родила имам силно течение със странна миризма.Уж го лекува лекаря който ми направи секциото, за малко отшумя и после пак се започна.....Та Кърлов ме прегледа и каза, че има възпаление и пусна материал за микробиология и антибиограма.Днес мъжа ми ги взе и се оказа, че имам анаеробна инфекция която не е страшна и сега 7 дни ще се лекувам с Далацин и после на контролен преглед.Трябва възпалението да се излекува и тогава да се направи цитонамазката, иначе ако я вземат сега ще даде грешен резултат.
Стискайте палци момичета всичко да е наред.
Иначе всички са добре, баткото ходи на лекции и много му е интересно, по-малкия батко гледа да очарова учителите в гимназията за да изкласи до абитуриенския бал а Вики сега е като попивателна Simple Smile
Прегръщам ви силно Hug

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Стискам ти палци, emoli, здравето е най-важно! Дано се оправят бързо здравословните проблеми, че колко радости те чакат?!  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 11 607
emoli дано лечението е успешно и в скоро време да нямаш дискомфорт! И резултатите да са добри! Ще се молим всичко с теб да е ОК! Но споделяй и тук! Тук нали затова сме си едно голямо семейство и в добро, и в лошо! Да си помагаме, да се изслушваме, да разкажем - понякога няма на кого да споделиш, а самото споделяне - помага толкова много! понякога е по-важно и от самото разрешаване на проблема! Помага много психически!

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
emoli, стискам палци  Praynig Praynig Praynig

# 56
  • Мнения: 3 323
Емоли, с теб сме и се молим всичко деа е наред!
А, така сватя, дай едно рамо в борбата!
Мами , горещата тема днес е в Клюкарника. Започната е от нашето секстетно Цвете.

# 57
  • Мнения: 639
Eeee,стига момичета с това лошо настроение HugМамче цоцоланке я горе главата ,каква я тази депресия ? Mr. GreenПогледни дечицата си ,това е най-пълноценното и прекрасно нещо което може да извърши една жена през целият си живот.Най-смисленото ,най-стойностното и най- красивото.Всичко друго е много преходно и ми се вижда безсмислено.Цоцоланке ,ти си №1.А и вярвам ,че каквото мисли човек за себе си ,такова мислят и околните за него.Така че повярваш ли в силните си качества ,ще успеят и другите да ги видят .Много е важно ти ,да се харесваш и обичаш  bouquet HugНие сме с теб.
emoli,мила нещата ще се оправят ,не се притеснявай ,това което го описваш го имаше и моя приятелка.Всичко приключи успешно.
За децата:Мойта Станислава от 1кл.е абсолютно самостоятелна.Сама се готви за изпитите след 7кл.,без уроци.Тогава се роди и Естел,нямах време и средства да я пращам на уроци.Сама реши в коя гимназия да учи.Изкара и на двата изпита отл.оценки и я записах ме във итал.гимназия.Пълна отличничка я и получава стипендия за отл.успех.Завършва и анг.гимназия успоредно с итал..Подготвя се сама ,без учители и уроци.За всичко това което е постигнала сама е получила от нас само много морална подкрепа и засвидетелствуване на много доверие и Любов.
Илиян ,чаровен нехранимайко ,леко и меко се носи из живота ,постига нещата с много чар и по-малко труд.Също сам се справя,сам избра у-ще си след 7кл.Морско ,капитанси профил.,но без много мъки.
Естел,напълно ме обърква това дете ,супер непонятно за мен и много различно /дете индиго/

# 58
  • Мнения: 3 479
Здравейте  Hug


emoli не се притеснявай. Всичко ще се оправи. Ние всички те подкрепяме и ти пращаме нашата положителна енергия.

По темата за майките няма какво да кажа. Моята майка си отиде внезапно (при автомобилна катастрофа), когато ние със сестра ми имахме само по едно дете. Все си мисля, че повече щеше да ме подкрепя, но няма как да го знам сега Sad
Много странна беше реакцията на свекърва ми обаче. Когато мъжът ми й казал, че съм бременна за трети път, тя попитала: А Галя съгласна ли е? Joy За нея е непонятно как една жена може да иска да има повече от едно дете. Тя повече от 30 г обясняваше каква тежка бременност е карала и как е страдала. Хич не се разбираме с нея, но не смее нищо да ми каже лошо, защото ще види внучета през крив макарон Mr. Green Освен това тази тема вече не я обсъжда, защото не може да излезе срещу мен с никакви доводи. Аз водя с 3:1 Joy
Баща ми ме подкрепя. Знам, че понякога му е трудно да обясни, защо дъщеря му има 3 деца, обаче се справя и е на моя страна. Обичам го Simple Smile Сестра ми много се гордее с мен.

# 59
  • софия
  • Мнения: 555
Emoli стискам палци, бързо оправяне.

cvyrche - и моя ученик ги е почнал едни 4,6,3,4,4... много им идва на децата. като им гледам учебниците няква сборщина на физико-химия-биология и история с география. нямам спомен ние какво сме учили, ама тяхното ми се струва трудно. помня ние много правехме опити и така разбирах материала. децата и те гледам имат за домашно опити да правят, ама в домашни условия не винаги става. Сещам се сега за едно - ай кажете ми кое е по-здраво - метала или пирона, а? Ще питате къв метал и къв пирон ... то ние не знаем, пък децата от къде да знаят.

pritty - хубаво си го написала това за чуждия език, аз само бих искала да добавя, че език най-лесно се учи в среда, вече има много възможности за летни курсове в чужбина, но колко от нас биха могли да си ги позволят и то за всичките си деца - това вече е друг въпрос.

Цоцоланке - разбирам те за мама. но те мамите все искат да ни закрилят, както ние си закриляме децата. на мен някой като ми говори нещо дето не ми изнася просто изключвам за малко и така хем си почивам, хем другия си казва квото има да си казва и му олеква малко. жените имат нужда да споделят проблемите и искат някой просто да ги изслуша, като попа в изповедалнята Simple Smile дишаш дълбоко и се опитваш да приемеш нещата от филосовската им страна, нали ти помага - това е по-важното.

Общи условия

Активация на акаунт