Многодетни мами 6

  • 14 369
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 552
Дидке,ще ти стискам палци за последните изпити!Какъв по-добър пример от това да успееш да заразиш дъщеря си със своята упоритост и  старание към учението.

# 76
  • Мнения: 3 326
Дидке, ти си нашата гордост! Браво на теб! Успех и да минат леко!
Лили, аз май нещо не разбрах - защо има бинтове на ръцете? Така е модерно или нещо друго? Май остарявам!
Цоцоланке, сватьо моя,  давам не едно ми колкото искаш рамена, само да станеш пак жизнерадостна и енергична каквато те знам! И да и кажеш , и да не и.... тя детето си няма да прежали ( пу, какви сме ! и на дърти години все не можем се оправи без мама!). Потърпи още малко пък тя скоро ще си иде. Толкова кураж ми даде ти, а сега се скапваш от такова нещо! Я горе главата, какво щеше да правиш ако ги нямаше тия малки разбойници? Аз съм мислила по този въпрос (нали имаше една песен дето майката си дала най малкото дете), ми никое не ми се откъсва от сърце, даже и това дето не го познавам още пък ме пребива по цял ден!

# 77
  • Мнения: 11 607
Свате, онлайн си,а те няма в скайпа! Аз и сега нямам време,че ще оправям парното и имам работа въобще! По-късно ще се включа!

# 78
  • Мнения: 3 069
Здравейте и от нас  bouquet
Много Коледно сме се настроили / поне аз/.Винаги украсяване къщата на 1.12. и я махаме на 31.01.
Така и се радваме по-дълго време.Големия батко снощи така се е радвал на бебока, голем смех голямо чудо.А малкия батко е много резервиран....все ми струва че не е приел малкия все още но аз не се отказвам.
За родителите-аз почти не се виждам с тях.Никога не сме се разбирали и няма и да се разберем.Отстранила съм ги от живота си и ми е много добре.На никой не позволявам да ми се меси в живота и във съзпитанието на момчетата.Който престъпи чертата знае, че лошо му се пише.Всъщност се разбирам най-добре с жената на брата на мъжа ми.Имам ли нужда от съвет или помощ тя винаги е насреща както и аз бих направила за нея.
Най-важното е да отстояваме позициите си.
На всички пожелавам слънчев и усмихтат ден Hug

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 305
ClanG, любимата певица на дъщеря ми се развява по клиповете си със силно гримирани в черно очи и бинтовани китки. Явно приятелките са се опитали да я направят да прилича на певицата, добре поне, че не я бяха овързали с бинтове.  Laughing

А ти как си? Как се чувстваш на финалната права?

# 80
  • Мнения: 3 326
Направо в корсет (гипсов) да се сложи - представяш ли си какъв фешън какво нещо! Ще падна!
Извинявам се че не съм разбрала - но помислих да не е пострадала нещо (певицата). Ние сме почитатели на Еминем - но той освен че е забравил да си свали памперса - горе долу ми е ясен като визия. Това че речника му се изчерпва до имитиране на домашни животни - също. Но не бях разбрала че да имитираш злополука също е модно.
Сватя, как да включа скайпа като ме допускат до РС - то само срещу заплаха от саморазправа. Да не ти казвам че с едната ръка бъркам палачинки (молятемолятемолятемамо!) , с другата - латекс, с другата манджа, с другата мия прозорци, с другата проверявам правопис....
Ако към чеиза включиш и от тия слушалки с микрофончета безжичните , може и да се включа. Ще си джиткам и ще си приказваме на воля, аз въобще ти се чудя как успяваш . С моите двама няма време , пък и бебчо като твоя направо си чудо!

# 81
  • Мнения: 3 740
Счупи ми се пералнята-а-а! Уа-а-а! newsm45
Току-що изпрах три перални пране на ръка, ама не си е работа. Мъка!
Абе, защо съм такъв душманин на пералните? За десет години две счупих. Какво ги правя?

# 82
  • Мнения: 11 607
Свате, не се притеснявай! Всяко начало  - си има и край! И ремонта ще свърши, и по-леко ще ти стане .... само нерви и сили да имаш! Как се добирам до компа ли - ами има си нещо като график - кога децата, кога аз! И по принцип децата знаят - за да седнат те - първо аз трябва да мина през него! Аз съм царица - мамица! И естествено съм с предимство! А и сега мама е тук..... Ангажиментите са ми по-малко, но и мързела ми е по-голям!  Embarassed  Парното е запалено, мама ще изкъпе разбойниците, аз сигурно сега ще мина през банята! И аз съм обещала палачинки и варя прясното мляко в момента! Ама не бях влизала ден и половина във форума! А за чеиза - безжични технологии все още не предлагам! Само портативен микрофон с дълъг кабел!

Ох, утре започва последната седмица на работа, може би! Защото ни се полага и отпуск за тези 6м. дето работихме колегите избрани по проекта, и тя като се сложи - ей ти го и края! Тъпо ще ми бъде в началото, защото все пак имаше емоции,но пък и ще си остана декември месец вкъщи, когато има парзници и ще мога спокойно да си бъда със семейството! Ще видя после дали да търся работа! Защото колкото и да са големи децата, все още са малки и въпреки всичко трябва човек,който да ги посреща и изпраща! А на Лъчо определено му идваше нанагорно, когато трябваше да ги чака от училище,а той все пак изкарва парите в къщи!

Хайде , сокойна вечер на всички ви!

Секстет, направо не те виждам с ръчната пералня!..... Пиши бързо на дядо Коледа да ти носи пералня нова! Дано бързо се оправи проблема, или ако е възможно с нова от магазина!

# 83
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Lilibon да ти е живо и здраво Калинчето  bouquet,все приятни изненади да ви поднася за в бъдеще,ще чакаме снимките от купона!
Благодаря за пожеланията и стискането на палци-уж четях ,ама пусти навик да вляза в нашата темичка  Flutter Heart Eyes
секстет  съчувствам ти...знам какво е да имаш толкова пране  Sad и на ръка  Cry о ужас!Сменяй марката на пералнята  newsm78 пък и тече реклама за тия покупки с джет кеш-опрощават ти няколко вноски-защо не Hug
Мама Цоцоланка ако ще е наистина последната седмица,дано на е и най-приятната
ClanG добре, Naughty че големите ми деца са във Варна ,а тука се боря само с малкият за ред на компа-той все гледа разни филмчета на него,каката не се натиска особено щото съм скръцнала със зъби заради успеха и,сяда да си чати  Mr. Green ако я допусна/за сега/...така че реда е все мой  Hug
emoli и при нас по-малкият от батковците не се примири лесно с раждането на Павчо,ама ...всяко чудо за три дни-ще се променят нещата с времето

# 84
  • Варна
  • Мнения: 552
Къде се загубихте момичета ?Мислех че сте сменили форума!
Болничните ми свършиха и утре съм на работа Mr. Green, но близнаците са вече добре Grinningи са на градина!Не сме от често боледуващите, но като дойде ми идва в двойна доза-температури, повръщане, кашлици.Спахме 2 дни с легена. Mr. Green
На мен пък ми се развали микровълновата та докато намеря сервиз-ужас ,а без нея по-голям.Мислех да я правя ли ,или да купувам нова!Минах тънко само 18лв.
Моята дъщеря така и не свикна с мисълта че се родиха близнаците ,иска да е сама и това е!
Говоря,обяснявам ,много ги дразни и се карат постоянно!Има строй се-преброй се!Не знам вашите деца как свикнаха с мисълта ,че се увеличавате и че не всичко е само за тях.Но стигнах до извода, че малката разлика е по добра за децата ,но по -тежко за майката.Когато е малко по-лесно свиква с новото бебе, тук се натресоха 2 наведнъж.Въпрос на време е.Но пък на мен ми беше лесно с тази разлика от 6г. че каката ходеше за кухнята пазари наглежда малките.Всяка положение си има предимства и недостатъци.
Хайде че стана дълго!Радвам се че ютията ми работи,та да изгладя дечурлигата за утре.
Пожелавам ви лека седмица и много  Laughing Laughing Laughing!

# 85
  • Мнения: 3 326
Цвете , имаш ли кола? Ако да - заповедай у нас! Сериозно говоря , сама съм в къщи чак до към 16 часа, ма и децата да са тука - нищо! Товари всичко и идвай!
Цоцоланке, това не е ли постоянна работа? Как ще се оправяте после? Ама и с тия малки деца то все едно си си все у дома! Миналата година почнах за малко - е, не спря да боледува моя малкия. Дето не знаеше какво е болест.... И се принудих да напусна щото нямаше смисъл. Тия пари дето ги изкарах отидоха за лекарства и таксита да тичам да го гледат чуждите хора ....
Двете Дидки ще мина един курс на обучение че мен все ме премятат за компа мойте. Когато се наканя - чакай само да видя нещо за училище, и аз чакам - кога гледам той си тегли филмче или си играе игрички Thinking

# 86
  • Мнения: 191
А ако знаете моята леля какво ме попита, когато разбра, че съм бременна за трети път  Joy Joy
- Ама леля как стана ???  Joy Joy направо изпокапах от смях
И ние казахме на другите почти на края и имаше различни мнения, но в интерес на истината само баща ми подхвърли за аборт, но аз реагирах така остро, че повече не се спомена( само, че неговото беше продиктувано от тревога за мен защото бяхс коксоартроза и беше ясно, че една бременност няма да подобри нещата). Както и да е аз родих и само след три, четири месеца мойта сестр каза, че е бременна и то с БЛИЗНАЦИ (а тя вече имаше едно човече) милият ми татко седна на един стол и каза- Ама вие ще ме уморите  Mr. Green Обаче да го видите сега как на всякъде не забравя да спомене, че е многодетен дядо  Joy (малко му идва на нагорно по коледа ама се справя успешно)
Мамо Цоцоланче недей да се впрягаш толкова на майка си недей забравя, че това е единственния човек който е готов да умре за теб.
Емоли и аз ти стискам палци  Praynig
Секстет, бързо на магазина wash, че чак мен ме заболяха ръце като те слушам. Пералнята и съдомиялната са уредите които съм издигнала в култ.
Май се увлякох в писане и таткото започна да ме гледа злобничко от дивана  Mr. Green, че съм му заела място а и трябва да къпя малкия човек  wavey
Само за последно - много ми харасва идеята за среща във Варна така, че давайте   bouquet

# 87
  • Мнения: 11 607
Работата, на която бях до сега бе от бюрото по труда. Т.е. БТ са били партньори на Търговско-промишлената палата. От ТПП имаше един курс по 5 модула. И най-накрая 6-мата най-добри - ги назначават за 6м. на работа в ТПП на минималната заплата, за да бъда по-точна малко над минималната - 165,77лв. От 22 човека - мама ви Цоцоланка бе на първо място сред избраните след направен изпит по всички модули И мила Свате, тези 6м. вече свършват!

В интерес на истината научих се на някой неща - най-вече в счетоводството,аз ги научих на нещоНай-малкото, което е,че всички знаят за форума, многодетните мами, знаят поне по 1 изречение за всяка една от вас! Винаги съм си мислила,че за пиар съм родена! Пускала съм теми тук във форума заради колеги,които имат проблем. Колегите,чието мнение ценя, ми казаха,че много ще им липсвам! Защото съм се справяла много добре с работата и съм влязла най-бързо в час! Между другото много съм им била благодарна,защото ми влизаха в положението,че ми е било трудно на моменти с децата и шетането, и са ме пускали по 1 - 2 ч. по рано да си тръгна, т.е. обещавали са да ме прекриват пред шефа! Добре си живях с част от колежките....

Какво ще правим от сега нататък .... незнам! Пак БТ, но искам да съм до децата и най-вече Рая,че тя наистина е страдала от липса на човек до себе си!

Друго какво да споделя - чакаме татито да се прибере от работа, децата са изпрани, т.е. изкъпани, пералнята работи и заради секстет и така! Чакаме вече новата работна седмица. А то утре ще има рожден ден на една колежка и банкет на работата.

Лека вечер, момичета! И Дидче, хайде да минават успешно изпитите,че ми се яде торта......

mami3  браво със сестричка сте от един отбор! А тя защо не пише тук? Илиева  и не само ти - дано няма болести в домовете ни!

# 88
  • Мнения: 159
Здравейте, момичета,
След толкова четене, реших и аз да напиша нещо. Като виждам как хубаво се разбирате, ми се иска и аз да съм сред вас.
Разбрах за "многодетните мами" от телевизията. Възхищавам се от ентусиазма ви! Веднага се сетих откъде може да сте започнали връзката си. Благодаря на секстет, че толкова бързо отговори на въпросите ми и ме покани във форума. Ще се представя накратко - на 37 години съм, живея в София и имам три малки прекрасни дечица: Иван на 8 г., Виктория на 6 г. и Камен на година и половина (точно днес ги навършва).
Това е засега. Сега ставам, че ни чака ядене и други всекидневни занимания.

# 89
  • Мнения: 11 607
aktivna добре дошла при нас! И се надяваме всички тук да оправдаеш ника си, защото тук имаме нужда точно от това - от активност!

Това го пиша по-късно, всъщност е цитат. Обяснете ми вие как разбирате отговора, защото аз нещо или съм тъпа и не мога да го разбера, или.....

Добронамереността и уважението към многодетните,които лъхат от постинга, очаквам да намерят своето място един ден и в исканията на СНБМ! Да не е само теория, но и практика!

И вярвам знаете - всяко нещо колкото и добро да е то - лесно се опорочава чрез по-малко или повече хитрост и всички вие - мамите на две деца - сте потенциални попълнения на Клуба на многодетните родители! Не се знае, мислейки сега за нас, един ден може да се окаже,че сте мислили за себе си!

Мамо Цоцоланке, освен симпатия и уважение, е трудно да събудите други чувства   bouquet

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 22:52 от Мама Цоцоланка

Общи условия

Активация на акаунт