Как да спра да хъркам? Моля, помогнете

  • 5 800
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 327
Съвет от майка ми - не лягай на сърцето. Тоест на лявата страна.

# 16
  • Мнения: 10 266
Ох и в нас голяма хъркалница. Мъжа ми е ужас. И е фит, и не пие, спортува здраво обаче няма спирка. Ходи преди време на алерголог, понеже в него офис уж разбирали от хъркане. Нищо. За някаква операция го навивали, но той няма изкривена ностна преграда. С някакъв балон, не знам си какво разширявали. Даже не съм го и слушала, че ми писна да търси методи уж да не хърка. Някакви лепенки си лепи по едно време за отпушване на нос. Бяха помогнали временно. На маймуна стана тоя човек да ми угоди, но си хърка все още към днешна дата. Майка му е 40кг. Хърка като слон. Та не е от кг само. Явно с възрастта се отпуска мускулатурата и така.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 368
Спри млечните за известно време. Може да е от тях.
 Предполага се, че действат "слузообразуващо", или нещо такова в организма и увеличават секретите в носоглътката.

# 18
  • Мнения: 3
Здравейте, от скоро се преместихме да живеем заедно с моя приятел и имам проблем с хъркането. Още от преди той си е казвал, че хъркам и като сме спали само ме побутва да се завъртя и си продължаваме да спим. От седмица на новото място се оплаква всяка нощ , че хъркането се е увеличило и се редуваме през ноща или аз или той спи на дивана, но това не е добре нито за мен нито за него. И двамата сме с възглавници с мемори пяна, супер удобни, купувахме ги от метро за 80лв едната. Лошото е , че аз като легна и пет до десет минути вече съм заспала и като цяло спя дълбоко и не се будя от странични шумове, докато той спи леко, по бавно заспива и аз му преча да го прави, или се опитвам да го изчакам да заспи пак сработва до към един два през ноща, но от шума той се буди. Моля за съвет , ако имате да споделите. От към килограми съм започнала с упражнения за сваляне, но това си е така или иначе по бавен процес и не става бързо, а за начин на спане, кара ме да спя по корем, но просто не мога и си спя на една страна.

# 19
  • Мнения: 2 495
Независимо, мъж-жена, първо потърсете причината за хъркането. На млади години ММ ползваше силиконовите разширители за нос, сега е с апарат за обдишване заради сънна апнея. Хъркането е много сериозно състояние и трябва да се елиминира, защото има големи последствия. В София в МА има кабинет по съня. УНГ може да се посети първо за евентуални носни причини.

# 20
  • Мнения: 23
Можете ли да ми кажете в коя част на МА в София се намира кабинета по съня?  Знаете ли нещо друго важно по тази тема? Бих искала да се запиша и да отида на преглед.

# 21
  • Мнения: 2 495
Беше в Неврологията на първия етаж. На мъжа ми правиха изследване на съня- спи се една нощ там, прави се запис, който след това се анализира. Това се случва по желание след консултацията. От запис се разбира колко често спира дишането заради хъркане. Така няма пълноценен сън, човек задрямва на неочаквани места/ може докато шофира, например/, през деня е уморен и липсва концентрация. Може да се увреди сърцето, например. Спомням си, че по някое време на ММ му бяха предписали отводняващи,  за да му се намали налягането в мозъка. Апаратите за обдишване са с неприятни цени, след това се подменят и някои консумативи. Предполагам, че могат да се поръчват от чужбина, но не знам как ще се поддържат тук. След първоначалното ползване може да се наложи регулиране на скоростта на обдишване. Въобще, консултациите по този въпрос трябва да се вземат присърце като за всяко хронично заболяване.
Тук имаше една по-подробна тема, потърси я .

Последна редакция: пн, 05 сеп 2022, 13:36 от liola

# 22
# 23
  • Мнения: 957
Интересно е как по-високите възглавници са ви помогнали. При моят мъж е обратното. Той много хърка, когато приема хапчета за алергия. Има алергия към полени и от април до към септевмри пие противоалергични хапчета и от тях е като дъскорезница нощем. Но установихме, че когато не спи на възглавница почти не хърка. Не му е удобно разбира се, но пък е тихо.

# 24
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 271
Не зная при нас така се получи. Дано да се преборите с алергията

Общи условия

Активация на акаунт