Перфектните майки

  • 4 765
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Ха-ха, перфектни майки няма!А иначе има една сентенция за майката, която много харесвам и ми се ще да се придържам към нея: "Майката не е човек на чието рамо да се облегнеш в случай на нужда, а човек който да направи облягането ненужно"

# 76
  • Мнения: 2 849
Не съм перфектна .  Rolling Eyes

# 77
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Перфектна майка е майка ми.  Peace

# 78
Няма такова животно!  Laughing
Има само хора, вманиачени на тема перфекционизъм, но то си е за тяхна сметка. И за сметка на близките им, за съжаление...  
Peace
  По-скоро аз се чудя дали съм добра майка newsm78

# 79
  • Мнения: 3 886
Такова нещо  като "перфектна майка" няма. Винаги ще има поне една причина майката да не е перфектна, но ми се струва че не е нужно да си перфектна майка за да те обича детето ти. Пък и ако си перфектна на детето, а и не само на него, може да му се струва че все пак нещо не е наред.




Сеедно аз съм го писала Money

# 80
  • Мнения: 4 195
Няма такова животно!  Laughing
Има само хора, вманиачени на тема перфекционизъм, но то си е за тяхна сметка. И за сметка на близките им, за съжаление...  
за пореден път съм абсолютно съгласна с теб............
Народа се е побъркал - а стига с тая перфектност, вашите майки са перфектни, така ли. И що трябва раждайки, да стана спокойна, ведра, усмихната, винаги готова и винаги даваща - аз какво съм - робот ли. И на работа ходя, и времето ми за детето е малко, и съм нервна чат пат и викам - и все пак, детето ми успява достатъчно добре да ми покаже, че съм му МАЙКА - това е дума ненуждаеща се от допълнителни епитети, нали?

# 81
  • Мнения: 990
Какво означава перфектна майка ? Какво трябва да прави за да влезне в тая категория? И кой всъщност определя коя е перфектна и коя не? За мен има добри майки, а и не винаги това което си мислим че е добро за децата е така. Каква майка съм могат да кажат само децата ми и то след години.

# 82
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Ами, аз съм перфектната майка! В смисъл, че децата ми няма никога да имат по-добра от мен независимо от качествата и добродетелите й. Щом няма по-добра от мне, значи съм перфектна!

# 83
  • София
  • Мнения: 5 606
Не гледайте от позицията си на бебешки майки- спокойна, усмихната...
Перфектни майки няма.
Най- добре за детето е майка му да го обича, да е умна жена с позитивна нагласа към живота и да успее да го направи уверен в себе си човек. Другото е въпрос на житейски обстоятелства.
Peace

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 14 141
Аз пък си мислех, че форума е пълен само с перфекнти майки Simple Smile

# 85
  • Мнения: 6 472
Ако някой успее да формулира критериите за перфектна майка, може и да отговоря на въпроса. Звучи ми доста наивно  (без ни най- малко да искам да засягам авторката). С малки паталогични изключения, всяка майка е перфектна - тя просто е единствената за детето  и няма база за сравнение Mr. Green
Ако питаш, дали е по- добре да си седиш в къщи и да си гледаш детето или да ходиш на работа - ами всеки да си гледа в паничката и да си соли спрямо собствената манджа Grinning

# 86
  • Мнения: 4 176
Зависи от критериите и възпитанието на майката.
Едни смятат, че като задоволяват всеки каприз на децата си и напълнят къщята с ненужни играчки и никога не казват "не" са перфектни майки. Познавам такава, която ми отговаря " детето ми заслужава най-доброто". Питам се друго аз- кое дете не го заслужава. newsm78
Има пък други дето заебават кариера, работа, приятели, роднини в името на детето и се превръщат в майки орлици ( квачки), кото според мен повече вредят на децата си, но тях ако питаш- те правят всичко за тях.
Има трети вид, дето пък вманиачени в себе си заебават децата на бавачки и гонят кариера или тичат по солариуми и фризьори, а детето го гледа бавачка. Те пък според тях му давали "самостоятелност", което пак е осакатяване.

Незнам. Аз не искам да съм перфектна, защото знам, че такава няма. В стремежа си да избягвам грешките на моите родители, правя куп свои. Няма начин. И каквото и да правя знам, че един ден детето ми също, ще избягва моите грешки и, ще прави свои. Това е един омаьосан кръг.
СТремя съм да не съм лоша майка. Да градя един индивид със самочувствие и да дарявам любов, да има  доверие в нас. Сега на този етап не мога да кажа каква майка съм. Това, ще се види след 30 години ( ако съм жива). Надявам се, ако някой ме попита тогава да мога да кажа " да".

# 87
  • Мнения: 8 917
Знам, че за моето дете аз съм перфектната майка и това ми стига Mr. Green Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 61
Няма перфектни хора ,майки още повече.
Дане говориме ,че не е перфектност да гледаш бебе или да задоволяваш или не капризи.

# 89
  • Мнения: 1 043
РАЗБИРА СЕ ЧЕ НЯМА ТАКОВА ЖИВОТНО  Mr. Green, ВСЯКА МАЙКА Е НАЙ -ДОБРА ЗА СОБСТВЕНОТО СИ ДЕТЕ - ЗА МЪЖА Е ОТДЕЛЕН ВЪПРОС hahaha Joy, НО ИМА ЛОШИ МАЙКИ - АЗ СЪМ ПРОТИВ ШАМАРОСВАНЕТО НА ДЕЦА - БИЛО ТО ОТ МАЙКАТА ИЛИ БАЩАТА / А ИМА ДОСТА ТАКИВА, КОЙТО С ШАМАРИ ВЪЗПИТАВАТ /

Общи условия

Активация на акаунт