Дискова херния - 21

  • 35 090
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 169
Хора, пак съм аз. Виждам, че има хора с по-сериозни проблеми и пожелавам на всички да се оправят, много кураж и вяра. Успех на дамата, която ще пътува за Кипър. Започнах да се притеснявам за себе си, проблемът с ръката още не се разреши. На ломбалните прешлени уж е само протрузия, но се появиха болки в кръста (които нямах преди). Вече ме боли и вторият крак. Всъщност двата си ги усещам като камък малко, сковани. Движа се без проблем, само че по-бавно. Намерих поне добър невролог, изписа ми Нивалин и каза, че ако не подейсвта ще правим ЕКГ. Боли ме гърба на различни места, а и малко слабините. Кога ще се оправи всичко това?..

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 30
Благодаря ви, момичета, за куража! Наистина имам нужда от положителни мисли! Sparkling Heart
Пожелавам ви болежките да ви напуснат възможно най-бързо! Hands Pray
Бъдете много здрави и благословени! Revolving HeartsHands PrayFlowers Four Leaf Clover

ПП. Видях, че не съм отговорила на някои от въпросите ти, amy_nka .
Така съм от малко повече от година и половина, вече към две отива. На пети да застана е много трудна работа.
По време на изследването невролога каза, че S1 е на 30% увреда, но виждам, че не го е написал в разчета.
Походката ми е щадяща от месеци насам, в опит да си спестя някое и друго изригване на мощна болка.

Последна редакция: ср, 04 май 2022, 21:45 от stelkata6

# 17
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Аз свърших физиотерапията си и ми казаха че такава мога да правя отново догодина - правиха ми магнит, йонофореза, парафин, масаж и ултразвук - чувствам се прекрасно - имаме много добро отделение в болницата по физиотерапия и кинезетерапия - момичетата са изключително внимателни към болките на хората и много се стараят да ги излекуват Simple Smile
Въпроса ми е имате ли линк към държавните санаториуми - тези с по-силна минерална вода за да ги разгледам - сега няма още да заявявам но нещо съм загубила линка?

# 18
  • Мнения: 20 163
Аз свърших физиотерапията си и ми казаха че такава мога да правя отново догодина -
В какъв смисъл, че здравната каса не може да отпусне повече, или че просто не са ти необходими повече процедури?

# 19
  • Мнения: 6 159
Преди малко ми излезе това като реклама . Някой питаше Grinning
https://www.facebook.com/groups/sanatorium.noi

# 20
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 559
Преди малко ми излезе това като реклама . Някой питаше Grinning
https://www.facebook.com/groups/sanatorium.noi
Тази група е едно безкрайно задаване на повтарящи се въпроси.
Имам усещането, че търсачката е паяжинясала.

# 21
  • Мнения: 156
Здравейте,
със сменена тазобедрена става съм от 2011. Точно преди една година ми излезе, наместиха я, един месец след случилото се получих страхотни болки в гърба в средата там където се закопчава сутиена. Започнах с Милгама Н, защото знам, че ми помага. Пих я 3×на ден + 2 мента глог и валериана+ флекс код няколко месеца. Спрях я януари и отидох на невролог. Изписа ми прегабин, но като прочетох листовката му ме достраша, защото аз и така имам хашимото което не мога да овладея + чести главоболия, световъртеж, ниско кръвно и трябваше да пия и еманера с комплекс антибиотици за стомаха, така че не се реших. ЯМР на торакални показа парестезии по л1,2, без парези, без патологии. бях месец без милгама, но при едно навеждане ме хвана пак болка в гърба като че ли ще се счупи. Може да е тъп въпрос, но това няма как са стане нали? Плюс колко дълго може са вземам милгама Н? Във Вторник съм на невролог, друг да видим какво ще кажат, но ще се радвам за съвети.

# 22
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Аз свърших физиотерапията си и ми казаха че такава мога да правя отново догодина -
В какъв смисъл, че здравната каса не може да отпусне повече, или че просто не са ти необходими повече процедури?
Да здравната каса не отпуска повече за моята диагноза, например в моята стая имаше жена с операция на коляно и на нея казаха че след месец може да повтори процедурите така че зависи в какво състояние те оставят Simple Smile

Тази сутрин обаче много ме боли целия ляв крак и дори петата така че не знам колко е имало ефект процедурите - може би трябва да почакам

# 23
  • Мнения: 20 163
Може да е лечебна криза, до седмица- две трябва всичко да отшуми.
До колкото зная, два пъти годишно можеш да ходиш на физиотерапия по каса от лл. А може направление и от специалист -- невролог, ортопед, но дали влиза в тези два пъти, не зная.
И после физиотерапията ти издава документ, че ти трябва още лечение, и заминаваш на балнеосанаториум.
Но пък теб може сега да са те водили приета в болница 🤔

# 24
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Да в болница бях приета Simple Smile

# 25
  • Мнения: 20 163
Значи май си изгърмяла възможността за балнеосанаториум, сега.

# 26
  • Мнения: 10 598
Хора, пак съм аз. Виждам, че има хора с по-сериозни проблеми и пожелавам на всички да се оправят, много кураж и вяра. Успех на дамата, която ще пътува за Кипър. Започнах да се притеснявам за себе си, проблемът с ръката още не се разреши. На ломбалните прешлени уж е само протрузия, но се появиха болки в кръста (които нямах преди). Вече ме боли и вторият крак. Всъщност двата си ги усещам като камък малко, сковани. Движа се без проблем, само че по-бавно. Намерих поне добър невролог, изписа ми Нивалин и каза, че ако не подейсвта ще правим ЕКГ. Боли ме гърба на различни места, а и малко слабините. Кога ще се оправи всичко това?..
А, случайно да си получавала някога сърцебиене? Предлагам да минеш и през съдов хирург за изтръпването на пръстите на ръката.
За кръста... Нямай вяра на скенера. Направи си ямр и виж какво е действително положението. ЕМГ (електромиография) също си направи, щом имаш сковаване в мускулите на краката. Това веднага би дало насоки на невролога къде има проблем, за да се огледа и на ямр на същото ниво. ЕМГ на краката ли ще ти правят?
Питаш каква е разликата между "бълджинг диск" и "протрузия". Това са два отделни термина, които се бъркат постоянно и се ползват за едно и също състояние. Бълджинг диск е издут диск. Все едно да натиснеш топка кайма и да стане кюфте. Simple Smile Т.е., сплеснат вертикално диск и издут хоризонтално. Протрузията, всъщност, е действието, което прави издутия диск върху нерва. Протрузиране е търкане. Екструзия пък е другото название на същинската херния - част от диска се къса и парче пулпозно ядро (то е като памуче) излиза извън пръстена, при което протрузира с нерва. Наскоро бях споделила едно клипче, на което се вижда на ендоскоп същинска дупка в пръстена, от където стърчи парче пулпозно ядро. Чак не можах да повярвам, че е възможно да се получи такава дупка в пръстена на диска. Какво движение трябва да си направил за да стане такава дупка, си зададох въпрос...

ЯМР на торакални показа парестезии по л1,2, без парези, без патологии.
Тука нещо голяма каша е станало. Торакалните не са L, те са Th. А, на ЯМР се виждат само находки, а не неврологичен статус. Неврологичен статус (парези, парестезии) може да се види на ЕМГ и чрез ортопедични тестове.

Последна редакция: пт, 06 май 2022, 14:56 от amy_nka

# 27
  • Мнения: 169
Хора, пак съм аз. Виждам, че има хора с по-сериозни проблеми и пожелавам на всички да се оправят, много кураж и вяра. Успех на дамата, която ще пътува за Кипър. Започнах да се притеснявам за себе си, проблемът с ръката още не се разреши. На ломбалните прешлени уж е само протрузия, но се появиха болки в кръста (които нямах преди). Вече ме боли и вторият крак. Всъщност двата си ги усещам като камък малко, сковани. Движа се без проблем, само че по-бавно. Намерих поне добър невролог, изписа ми Нивалин и каза, че ако не подейсвта ще правим ЕКГ. Боли ме гърба на различни места, а и малко слабините. Кога ще се оправи всичко това?..
А, случайно да си получавала някога сърцебиене? Предлагам да минеш и през съдов хирург за изтръпването на пръстите на ръката.
За кръста... Нямай вяра на скенера. Направи си ямр и виж какво е действително положението. ЕМГ (електромиография) също си направи, щом имаш сковаване в мускулите на краката. Това веднага би дало насоки на невролога къде има проблем, за да се огледа и на ямр на същото ниво. ЕМГ на краката ли ще ти правят?
Питаш каква е разликата между "бълджинг диск" и "протрузия". Това са два отделни термина, които се бъркат постоянно и се ползват за едно и също състояние. Бълджинг диск е издут диск. Все едно да натиснеш топка кайма и да стане кюфте. Simple Smile Т.е., сплеснат вертикално диск и издут хоризонтално. Протрузията, всъщност, е действието, което прави издутия диск върху нерва. Протрузиране е търкане. Екструзия пък е другото название на същинската херния - част от диска се къса и парче пулпозно ядро (то е като памуче) излиза извън пръстена, при което протрузира с нерва. Наскоро бях споделила едно клипче, на което се вижда на ендоскоп същинска дупка в пръстена, от където стърчи парче пулпозно ядро. Чак не можах да повярвам, че е възможно да се получи такава дупка в пръстена на диска. Какво движение трябва да си направил за да стане такава дупка, си зададох въпрос...

ЯМР на торакални показа парестезии по л1,2, без парези, без патологии.
Тука нещо голяма каша е станало. Торакалните не са L, те са Th. А, на ЯМР се виждат само находки, а не неврологичен статус. Неврологичен статус (парези, парестезии) може да се види на ЕМГ и чрез ортопедични тестове.

Aми не, не съм получавала сърцебиене , но имам ниско кръвно и проблеми с оросяването от малка. Тази зима ми се случи на 2 пъти нещо, което ме е поуплаши. В общежитието сме на парно и съм по тениска, явно по някое време през нощта - 3-4 го намаляват . Събуждам се и дясната ръка , почти от рамото надолу не я усещам, направо си ми тежи. При което опитах да я стопля с другата ръка и за няма и 10 секунди всичко приключи. Сега съм на Нивалин + Агапурин(активна съставка : пентоксифилин, което е за оросяването) и каза, че ако не подейства ще правим ЕМГ. Проблемът бил, че по здравна каса се отпуска само на един отдел от гръбначния стълб, но аз май ще и предложа да доплатя за другия. Та, долу l5-s1 протрузия, горе - c3-c4 нещо подобно. Обаче това горе не обяснявало проблема с ръката, защото за нея отговарял c8. И се съмнява за синдром на карпалния тунел/нещо с улнарния. Преди си живеех с протрузията с кризички на моменти, но ме болеше само единия крак , а сега са и двата Grinning иска ми се да си оправя ръката първо, четох че ако е синдром на  карпалния тунел или се повлиява от лекарства или се прави операция, не трябва да се оставя във времето. За протрузиите мисля да си почна плуване и се надявам да се оправи така. Благодаря, че ме изслуша Grinning Просто съм едва на 24 и трябва да бъда работоспособна. Освен това наскоро и открих , че имам талант в рисуването и просто трябва трябва да се оправя. Пожелавам го на всички ни.

Последна редакция: пт, 06 май 2022, 19:00 от Lavendervibes

# 28
  • Мнения: 10 598
... и каза, че ако не подейства ще правим ЕМГ. Проблемът бил, че по здравна каса се отпуска само на един отдел от гръбначния стълб, но аз май ще и предложа да доплатя за другия. Та, долу l5-s1 протрузия, горе - c3-c4 нещо подобно. Обаче това горе не обяснявало проблема с ръката, защото за нея отговарял c8. И се съмнява за синдром на карпалния тунел/нещо с улнарния. Преди си живеех с протрузията с кризички на моменти, но ме болеше само единия крак , а сега са и двата Grinning иска ми се да си оправя ръката първо, четох че ако е синдром на  карпалния тунел или се повлиява от лекарства или се прави операция, не трябва да се оставя във времето. За протрузиите мисля да си почна плуване и се надявам да се оправи така. Благодаря, че ме изслуша Grinning Просто съм едва на 24 и трябва да бъда работоспособна. Освен това наскоро и открих , че имам талант в рисуването и просто трябва трябва да се оправя. Пожелавам го на всички ни.
Това за по каса само на единия отдел на г.с., за ЯМР сигурно ти го е казал. ЕМГ се прави на мускулите. Добре звучат плановете ти. И аз мисля като теб за работоспособността, пък и не само... И за семейство трябва да се мисли... Simple Smile

# 29
  • Мнения: 169
... и каза, че ако не подейства ще правим ЕМГ. Проблемът бил, че по здравна каса се отпуска само на един отдел от гръбначния стълб, но аз май ще и предложа да доплатя за другия. Та, долу l5-s1 протрузия, горе - c3-c4 нещо подобно. Обаче това горе не обяснявало проблема с ръката, защото за нея отговарял c8. И се съмнява за синдром на карпалния тунел/нещо с улнарния. Преди си живеех с протрузията с кризички на моменти, но ме болеше само единия крак , а сега са и двата Grinning иска ми се да си оправя ръката първо, четох че ако е синдром на  карпалния тунел или се повлиява от лекарства или се прави операция, не трябва да се оставя във времето. За протрузиите мисля да си почна плуване и се надявам да се оправи така. Благодаря, че ме изслуша Grinning Просто съм едва на 24 и трябва да бъда работоспособна. Освен това наскоро и открих , че имам талант в рисуването и просто трябва трябва да се оправя. Пожелавам го на всички ни.
Това за по каса само на единия отдел на г.с., за ЯМР сигурно ти го е казал. ЕМГ се прави на мускулите. Добре звучат плановете ти. И аз мисля като теб за работоспособността, пък и не само... И за семейство трябва да се мисли... Simple Smile
Абсолютно! Аз съм малко кариеристка, но напоследък започнах да се замислям кои са важните неща. Мечтая си да се оправя и един ден да мога да тичам след едно мъниче.

Общи условия

Активация на акаунт