Дискова херния - 21

  • 35 759
  • 724
  •   2
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 11 732
..........................
Изобщо не е проблем една ампула, та има хора, които живеят ежедневно с кортикостероиди, разбира се, че при други заболявания
[/quote]
Не е необходимо да ми се показва, на какво ще навреди кортикостероидите, ние , тук в темата сме дълбоко навътре в нещата и сме напълно наясно. Ако се смята, че показаното може да изплаши някой от нас - дълбоко се лъже, ползвали сме ги и знаем, освен това не сме от вчера в тази тема. Но нещо има,  което е по - важно, защо след като имате проблем и ходите по доктори, съответно се предписват лекарства, се пристига в темата и се започват въпроси,  "ама да го пия ли... страх ме е , че ще навреди, ..малий какви неща може да сътвори този-онзи медикамент .." и още и още тъпотии трябва да се четат. След като се няма вяра на лекар- специалист, защо трябва да се посещава???? Ние, тук, не сме лекари, ние само можем да споделяме от какво сме доволни и от какво сме недоволни, кое ни помага, кое не ни помага,  но лекарствата ,които се изписват от лекар специалист е излишно да се коментират, той, доктора, знае много повече от нас, затова е учил едва ли 10 години и продължава да се учи и чете, а ние сме завършили за по 4 години ,но не е медицина  и се правим, че вече всичко ние ясно и даваме акъли, ами не става така, затова са докторите!!!

# 691
  • Мнения: 20 191
Марчева, той/тя, хем ни пита, хем като му дадеш отговор, не е съгласен 🙄
Що се занимаваш изобщо 😎

# 692
  • София
  • Мнения: 11 732
Марчева, той/тя, хем ни пита, хем като му дадеш отговор, не е съгласен 🙄
Що се занимаваш изобщо 😎
Абсолютно си права, Lemy, защото ни пълни темата с питанията си,  една ли не с тъпи въпроси, ами взех ,че го насметох, да се усети, да разбере, че след като му е предписано някое лекарство трябва да го вземе, да се пробва, може и да му мине, може и да не му мине, ще си остане с болка.
Това не е за първи път, такова питане от други в темата , " ами вредно е лекарството, как да го пия  и т.н..." ами ще го пиеш, защото ти е изписано, дадена ти е схема и ще пиеш по тази схема, всичко е вредно и аспирин е вреден,  а ако смяташ, че си доктор недей да ходиш на консултации и да даваш по 60 - 80 лева за този дето духа, предписвай си си сам/сама.  ......И последно, след като смяташ ,че някое лекарство ще ти навреди, означава, че не си толкова зле, не ти е толкова силна болката,  и  капризничиш.
Пиша всичко това, защото лично съм минала по пътя на страшната болка, не, тя не беше страшна, а ....виех от болка, като животно виех, тогава ,ако някой ми беше казал ,че арсен ще ми помогне щях да го глътна без да се замислям.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 816
Някой да е правил терапия с инжекции колаген Гуна? Търсачката не ми даде информация. Около 20 лева е едната. Имам силни болки, херния на врата, протрузии и другите екстри са налице и надолу по гръбнака. Това ми предлагат като помощно средство, инжекциите се поставяли локално, не разбрах точно колко локално обаче - дали близо до прешлените или направо между тях нямам представа.
Правили са ми Гуна терапия , но не инжекции, а втриване с някакъв апарат ( нещо като ултразвук ) в Павел баня . При мен нямаше ефект. Писах преди време , че след Павел баня се влоших. Там и цената беше по висока.

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 109
В София има ли място където можеш да вземеш вана с Мин.вода и само платено ли е?
Майка ми доста я успокоява, но за санаториум е сложно (заради продължителния престой).
Доколкото зная само в обществената баня в Панчарево - https://bnr.bg/sofia/post/101742854
Не зная дали се плаща нещо, но дори и да се плаща, подозирам, че ще са символични суми

# 695
  • Мнения: 2 062
Здравейте. Идвам и аз насам да се оплача. Ще ходя тези дни на Ямр на кръста. Много ме боли, като се навеждам все имам усещането че ще се сецна, а крака ми целия вибрира. Изкарах Ковид и всичко се влоши. На шийни прешлени още миналата година ми установиха две протрузии. Сега намерих невролог, който ми изписа Линефор и някакъв антидепресант, за да се потуши тръпненето, болката и вибрациите. Не съм ги почнала още, че до сега бях на антибиотици за една инфекция. Аз получавам едни спазми в самите мускули на гърба от всичко това, все едно са ме били със сопи сутрин като стана. Не знам има ли връзка всъщност или просто не мога да намеря подходящ матрак и възглавница. Най-голямия ми страх е как ще работя занапред. Ръцете ми изтръпват като седна да работя, гърба и кръста ме болят, става страшно след около 2 часа. А права не мога да стоя на едно място повече от 20 минути. Почва ужасна болка. Искрено се надявам да е възможно подобрение, защото в нашата мила родина ако ще да си се скършил на две пак трябва да работиш и никой не го интересува как си.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 550
Здравейте. Идвам и аз насам да се оплача. Ще ходя тези дни на Ямр на кръста. Много ме боли, като се навеждам все имам усещането че ще се сецна, а крака ми целия вибрира. Изкарах Ковид и всичко се влоши. На шийни прешлени още миналата година ми установиха две протрузии. Сега намерих невролог, който ми изписа Линефор и някакъв антидепресант, за да се потуши тръпненето, болката и вибрациите. Не съм ги почнала още, че до сега бях на антибиотици за една инфекция. Аз получавам едни спазми в самите мускули на гърба от всичко това, все едно са ме били със сопи сутрин като стана. Не знам има ли връзка всъщност или просто не мога да намеря подходящ матрак и възглавница. Най-голямия ми страх е как ще работя занапред. Ръцете ми изтръпват като седна да работя, гърба и кръста ме болят, става страшно след около 2 часа. А права не мога да стоя на едно място повече от 20 минути. Почва ужасна болка. Искрено се надявам да е възможно подобрение, защото в нашата мила родина ако ще да си се скършил на две пак трябва да работиш и никой не го интересува как си.
Взех да се замислям дали и на мен не ми се обостри състоянието след изкаран ужасен вирус края на август (уж не беше ковид). Какъв антидепресант ти изписаха, на мен да ми изписвали Прегабалин, но понеже пия и друг препарат, не съм посегнала още към него. Мен ме мъчат кошмарни вибрации вътре в двата крака, нон стоп, не мога да стоя права дълго, вие ми се свят, от там страшна тревожност, знаете как е за съжаление

# 697
  • Мнения: 2 062
Скрит текст:
Здравейте. Идвам и аз насам да се оплача. Ще ходя тези дни на Ямр на кръста. Много ме боли, като се навеждам все имам усещането че ще се сецна, а крака ми целия вибрира. Изкарах Ковид и всичко се влоши. На шийни прешлени още миналата година ми установиха две протрузии. Сега намерих невролог, който ми изписа Линефор и някакъв антидепресант, за да се потуши тръпненето, болката и вибрациите. Не съм ги почнала още, че до сега бях на антибиотици за една инфекция. Аз получавам едни спазми в самите мускули на гърба от всичко това, все едно са ме били със сопи сутрин като стана. Не знам има ли връзка всъщност или просто не мога да намеря подходящ матрак и възглавница. Най-голямия ми страх е как ще работя занапред. Ръцете ми изтръпват като седна да работя, гърба и кръста ме болят, става страшно след около 2 часа. А права не мога да стоя на едно място повече от 20 минути. Почва ужасна болка. Искрено се надявам да е възможно подобрение, защото в нашата мила родина ако ще да си се скършил на две пак трябва да работиш и никой не го интересува как си.
Взех да се замислям дали и на мен не ми се обостри състоянието след изкаран ужасен вирус края на август (уж не беше ковид). Какъв антидепресант ти изписаха, на мен да ми изписвали Прегабалин, но понеже пия и друг препарат, не съм посегнала още към него. Мен ме мъчат кошмарни вибрации вътре в двата крака, нон стоп, не мога да стоя права дълго, вие ми се свят, от там страшна тревожност, знаете как е за съжаление
[/spoiler]
Антидепресанта е Аритави. Вибрирането е ужасно. Аз от Ковида имам още и едно вътре някак си на самите органи. Доктора каза, че нервната система става като лампички на коледна елха и светва цялата, активира се от вируса. И при мен имаше много неврологични прояви от Ковида. Така че и друг вирус да е може да има подобно действие.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 550
Скрит текст:
Здравейте. Идвам и аз насам да се оплача. Ще ходя тези дни на Ямр на кръста. Много ме боли, като се навеждам все имам усещането че ще се сецна, а крака ми целия вибрира. Изкарах Ковид и всичко се влоши. На шийни прешлени още миналата година ми установиха две протрузии. Сега намерих невролог, който ми изписа Линефор и някакъв антидепресант, за да се потуши тръпненето, болката и вибрациите. Не съм ги почнала още, че до сега бях на антибиотици за една инфекция. Аз получавам едни спазми в самите мускули на гърба от всичко това, все едно са ме били със сопи сутрин като стана. Не знам има ли връзка всъщност или просто не мога да намеря подходящ матрак и възглавница. Най-голямия ми страх е как ще работя занапред. Ръцете ми изтръпват като седна да работя, гърба и кръста ме болят, става страшно след около 2 часа. А права не мога да стоя на едно място повече от 20 минути. Почва ужасна болка. Искрено се надявам да е възможно подобрение, защото в нашата мила родина ако ще да си се скършил на две пак трябва да работиш и никой не го интересува как си.
Взех да се замислям дали и на мен не ми се обостри състоянието след изкаран ужасен вирус края на август (уж не беше ковид). Какъв антидепресант ти изписаха, на мен да ми изписвали Прегабалин, но понеже пия и друг препарат, не съм посегнала още към него. Мен ме мъчат кошмарни вибрации вътре в двата крака, нон стоп, не мога да стоя права дълго, вие ми се свят, от там страшна тревожност, знаете как е за съжаление
[/spoiler]
Антидепресанта е Аритави. Вибрирането е ужасно. Аз от Ковида имам още и едно вътре някак си на самите органи. Доктора каза, че нервната система става като лампички на коледна елха и светва цялата, активира се от вируса. И при мен имаше много неврологични прояви от Ковида. Така че и друг вирус да е може да има подобно действие.
Просто "чудесно"
Пиши ми на лично, ако искаш, по-нататък, ако решиш да го пиеш и изпбщо дали нещо ти е помогнало за тези вибрации
Мерси

# 699
  • Мнения: 282
Днес за първи път ходих на Физиотерапия(Електротерапия)

На кръста слагаха това нещо,май e Магнит.
Почна да боли кръста..до сега нямах болка.

Какво да правя? Утре да ходя ли или  да прекъсна?

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 10:43 от waynubg

# 700
  • Мнения: 10 680
Waynubg, не знам как ще ти прозвучи, ама идеята е да нямаш болка. С болка не може да се работи. Без болка - може. Хората се оперират, щото не търпят на непрестанни болки, които не се повлияват от аналгетици и опиатни. Ти защо си навираш таралеж в гащите?
Аз вече гледам да не обръщам внимание на усещанията в крака. Има моменти в които си давам сметка, че съм ходила почти нормално, после пак се натоварвам и пак се прецаквам, пак ми се сковава мускула, дърпа ми, щрака ми, изтръпва ми, вибрации... Почивка, пазене и пак стигам до ниво да си припомня за малко какво е да ходиш нормално. Трябва да се работи укрепването на мускулатурата на корсета, без да се пренатоварваш. Едно "супермен" да правиш всеки ден пак е нещо. Полуклекове ако можеш да правиш - още по-яки мускули.

# 701
  • Мнения: 581
До известна степен е нормално да се засили болката при физиотерапия. Подобрението идва чак след 1 седмица. Най-добре говори с физиотерапевта, който ти е назначил процедурите, той ще прецени дали да продължите или да смени електростимулацията с нещо друго.

# 702
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 280
Мен ме предупредиха че болката е възможно да се усили но бях упорита и си довърших процедурите и ме излекуваха - все пак по-модерния магнит който е като кръг около леглото е по-добре от този - пробвала съм и двата затова от моя опит това съм изпитала този който около кушетката повече ми помогна
https://topmedic.bg/%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8/%D0%BC% … 0%BF%D0%B8%D1%8F/

# 703
  • София
  • Мнения: 1 732
Здравейте, от темата за рака на белия дроб идвам с надежда за помощ и тук. Става въпрос за баща ми, който от 8 месеца е с ужасни болки в лявото рамо, които се пренасят към към левия прешлен и към ръката, твърди, че вратът не го боли. Обиколихме невролози, ортопеди, ревматолози, правихме снимки 7-8 рентгенови на рамото, ямр на рамото, иглотерапии, инжекции кортикостероиди 13, от които 5 вътреставни, НСПВС всякакви - всичко с ефект от часове до 2 дни… В търсене на този проблем му откриха и тумор на белия дроб, но не е Панкост (върхов, който причинява тази болка). От пет скенера стана ясно, че не е метастаза, а е описан периартрит/спондилартроза/омартроза. Миналата седмица направихме и ямр на глава и шия. Търся читав невролог, който да каже дали тази нечовешка  болка може да от проблема в шията. За съжаление, предвид основната диагноза, сме много ограничени в приемането на лекарства вече (той е на химиотерапия), но тази болка го съсипа, буквално - денонощна и все по-силна! Качвам и резултата от ямр и ще оценя всеки коментар и препоръка!

# 704
  • Мнения: 10 680
Е, видя ли какво било - шипове! Сериозен проблем на ниво C5-C6. С6-С7 - също проблем!
Не ти трябва въобще невролог, ами консултации с неврохирурзи! Според мен е леко спешно състоянието. Новаков, Фердинандов, Минкин... За обективно мнение, идете и при Генчев.

Общи условия

Активация на акаунт