Секс с бившата ми съпруга

  • 8 480
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 313
Не съм казала, че не е женска позиция, а че е по-мъжка.
Да кажем, че за един мъж валидацията чрез секс е на по-челно място като причина да го прави от свързването с друг. За жените е обратното.
Второто не ти го разбрах, ако е отправено към мен.

# 76
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Така, и от името на колко точно мъже (и съответно, жени) твърдиш кое е "по-мъжко" и "по-женско"(освен от своята собствена позиция)?

Това твърдение ли е или по-скоро лично мнение? Защото във втория случай обикновено подкрепа с нещо повече от въздух не е дори задължителна.

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 10:14 от Phoenix Wright

# 77
  • Мнения: 4 822
Хич не се замисляй - обяснението и твърденията кое какво е, зависят в момента в коя позиция си.
 Провокиращата ситуация е породена от двама и " оценяващият" отново е мъж или жена , та половото разграничение е безмислено.

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 13:25 от ccvet

# 78
  • Мнения: 313
Така, и от името на колко точно мъже (и съответно, жени) твърдиш кое е "по-мъжко" и "по-женско"(освен от своята собствена позиция)?

Това твърдение ли е или по-скоро лично мнение? Защото във втория случай обикновено подкрепа с нещо повече от въздух не е дори задължителна.
Чела съм литература по въпроса. Не го твърдя аз, но защо така подскочи нямам идея.
Твоите твърдения също не виждам да ги подкрепяш с нещо. Какво не ти харесва в това твърдение?

Говорил ли си с жени(познати и приятелки, нека да не е от форума) дали се валидират чрез секса? Точно и единствено чрез секса.
Какво е мнението на мъжете по въпроса?

Защото аз съм дискутирала такива теми и мъжете са готови до голяма степен да спят с коя да е жена само и само да си покажат нещо си, което за жена е доста по-малко вероятно да се случи. Има изключения, разбира се, но те са изключения.

# 79
  • Мнения: 18 381
Не всичко чуто е за вярване. И мотивите за някоя постъпка не винаги са осъзнати.

На автора бих казала да не се връща назад. Като мотив за раздяла изтъкнатият е несериозен, а поведението на бившата му след раздялата - още повече. Върви напред...

И да попитам - защо не стигнахте до деца?

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 11:37 от Lorelada

# 80
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Кежуълния секс (или казано другояче, секса без ангажименти) е, освен всичко друго, и валидационен. Това не се променя нито от това кой какво твърди, нито какъв пол е практикуващия го. Така че, чела си, но недостатъчно.

Отделно, действията на един човек, особено такъв, предпочитащ кежуълен секс, говорят много повече за предпочитанията и мотивите му отколкото приказките му.

И не подскачам. Забавно ми е да задавам въпроси, когато се правят опити да се вкарват стереотипи, без нито да имат някаква подкрепа, нито нужда от такива. Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 11:42 от Phoenix Wright

# 81
  • Мнения: 313
Така е за кежуалния секс. И кой го практикува по-често?
Знаеш какво съм чела ли, че отсичаш дали е достатъчно? Или може би ти знаеш повече?

# 82
  • Мнения: 3 783
Феникс, какви доказателства търсиш? Това е форум, по дефолт мненията са базирани на личен опит и лични разсъждения, ако търсиш теории за доказване, чети научни публикации.

# 83
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Феникс, какви доказателства търсиш? Това е форум, по дефолт мненията са базирани на личен опит и лични разсъждения, ако търсиш теории за доказване, чети научни публикации.
Аз лично не търся нищо и генерални твърдения не съм правил (освен ако не намериш някое в предните ми постове), но ми е забавно, когато хората забравят разликата между личните мнения и постулатите и смело твърдят за общовалидно нещо, което е валидно единствено за техния личен кръг и то дори не винаги на 100%.
Все пак, малко или много, така се появяват стереотипите... Grinning

Знаеш какво съм чела ли, че отсичаш дали е достатъчно? Или може би ти знаеш повече?
Ето тук е разликата между теб и мен. Аз не чета, нито слушам какво твърдят хората, а наблюдавам действията им. "На парче". И си правя изводите пак "на парче".

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 13:42 от Phoenix Wright

# 84
  • Мнения: 313
И спориш и заключаваш..пак "на парче".

# 85
  • Мнения: 3 783
Така, и от името на колко точно мъже (и съответно, жени) твърдиш кое е "по-мъжко" и "по-женско"(освен от своята собствена позиция)?

Това твърдение ли е или по-скоро лично мнение? Защото във втория случай обикновено подкрепа с нещо повече от въздух не е дори задължителна.
Ето, този твой пост излиза от духа на форума. Тук няма нужда от статистика, всичко е лично мнение и доказваш, ако искаш и както искаш. Никой не е задължен да приема форумните спецове за доказани такива и няма нужда от подмятания, това имах предвид.
 Да се забавляваш си е твое право, но що за опит за компрометиране на нечие мнение е този пост, да не би авторът да е застанал с името и научните си титли зад твърдението, та да предпазваш заблудени наивници?

# 86
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Задавам въпроси. Не очаквам отговор на всеки, нито пък от всеки, но очаквам когато има такъв, той да е за това, което питам. Който не желае да отговори на поставен от мен въпрос, обикновено не го прави, освен ако няма намерение да играе контра.
Такива, които скачат в отговор, по-често са се ангажирали с въпроса повече, отколкото е било необходимо, или са се познали (пряко или косвено) в тезата, която създава въпроса. Човек, който не отговаря на тези две неща (заедно и поотделно) и е напълно наясно с това, няма как да го "компроментираш".

Този въпрос конкретно беше риторичен, освен ако някой наистина не е очаквал запитвания наистина да изнесе статистика, така че за това кое е в духа на форума и кое не си (за което си има хора, които следят за това и им е работа) - без коментар. Ако преценят, ще ме изтрият... и дотам!

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 14:20 от Phoenix Wright

# 87
  • Мнения: 2 280
Жената може да е искала да бъде "като другите приятелки" и да спи с "чужд" мъж. Развежда се. И хоп - завива гайката на стария болт, но се брои секс с чужд мъж. За мъжа - все едно си кара старата кола, дето е продал - знае и особеностите - къде отделя съединителя, колко са твърди спирачките, колко да натиска в завоите. Ако не се натискат да се женят - всичко е под контрол.

# 88
  • Мнения: 5 474
Много по-лесно е да правиш секс с бившия- поне всичко си знаете, отколкото с нов неизвестен, който кой знае какво може да донесе или направи. По-безопасно е, а и вие не сте се разделили с лошо. Не е лесно на пораснала жена да търси връзки и то в тези времена. Аз съм за това да си дружите. Не е нужно да се жените пак.

# 89
  • Мнения: 3 841
Аз не разбрах каква е идеята от написаното, каква е целта? Надежди за събиране отново ли?
Признавам, аз не разбирам такъв тип взаимоотношения. Бившите са си бивши и трябва да си останат в миналото... Щом е имало причина да скъсате уж по взаимно съгласие сега с какви очаквания сте?
Неориентирани ми изглеждате и двамата.Това да си неориентиран е много неизгодно за самия човек. И най-лошоъо решение е по-добре от нерешителмостта.
Аз обичам ясни отношения, но това дъм аз...
Успех ви пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт