Петокласници 2022/2023

  • 28 423
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 29 388
Е, то как може да принудиш някого?!? Ако искат.

 
Мини бал - то албуми, то тържество, то китки, то подаръци - каква е разликата с абитуриентския бал?

Цената може би?!? Grin

# 61
  • here and now
  • Мнения: 4 231
Аз съм от умрелите лисици, не че някой ме пита по принцип де...
Моето си бърше сопола само от яслата още. Госпожата е ходила на работа и е получила доход за това. Не е правила нищо извън задълженията ѝ, да не говорим, че и тях дори не ги покрива изцяло.
При нас 3-ма човека решават и вменяват разходи на още 20, не ми се вижда хубаво това.

# 62
  • Мнения: 6 294
Празника има и друга страна освен разходната.
А ако се раждахме научени на всичко от бърсането на сопол до докторската степен, изобщо тази институция нямаше да е измислена.

# 63
  • Мнения: 29 388
Аз съм от умрелите лисици, не че някой ме пита по принцип де...
Моето си бърше сопола само от яслата още. Госпожата е ходила на работа и е получила доход за това. Не е правила нищо извън задълженията ѝ, да не говорим, че и тях дори не ги покрива изцяло.
При нас 3-ма човека решават и вменяват разходи на още 20, не ми се вижда хубаво това.

Аз съм доволна от госпожите. Да, затова им се плаща, но има огромно значение как точно си вършат работата.

Разходите от 20 лв. не са ли за радостта на твоето дете?!? Не, че е задължително, де..... Празник може да има и с 3 и с 30 деца.

Празника има и друга страна освен разходната.
А ако се раждахме научени на всичко от бърсането на сопол до докторската степен, изобщо тази институция нямаше да е измислена.

Именно!

# 64
  • here and now
  • Мнения: 4 231
Бърсането на сопола и останалото, което е РОЛЯ на родителя съм го свършила. То е част от отговорностите ми като такъв. Ни подарък очаквам ни признателност ни нищо.
Госпожата, какво е свършила знае ръководството на институцията предполагам. Тя доход за това е получила. Аз данъците съм си платила, което мисля е достатъчно. Държа се възпитано и уважително с нея, детето ми също.

При нас няма екскурзии, зелено училище или каквото и да е. Очаква се родителите да организират. Организиращите родители искат мероприятията да с родители. Аз не искам така, детето също. Ние си ходим достатъчно заедно, за да ходим пак и с други майки и да платим разходите и на госпожите.

Това, обаче не им пречи (на госпожите) да разказват на децата как предните випуски ги водели насам натам и колко хубаво си изкарвали (без родители).

Детето ми казва. "Мамо, тя ни кара да се чувстваме, като някакви незаслужаващи нищо".

Soul Free, на празник ще ходи, ако има. За подарък НЕ давам.

# 65
  • Мнения: 29 388
Както казах, не е и задължително. Нито едното, нито другото....

# 66
  • Мнения: 6 294
Е..в нашия клас пък има такава дето смята печалбата на туристическата агенция, вместо безплатното ядене и поене на госпожи.. все по нещо..

# 67
  • Мнения: 68 658
Не всяко семейство разполага с неограничен бюджет. Всеки се разпростира според чергата си. Предполагам притесненията им са не заради нежеланието ди са изпратят детето си някъде, а заради финансова невъзможност.
Но то в бгмама всички са богати, краси и умни, няма място за чудене Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 28 589
Синът ми в понеделник заминава на зелено, много се вълнуват децата. Още преди седмици се разпределиха кой с кого щял да спи, какво щели да носят... Доволна съм, че поне тази година ще отидат. Иначе и при нас ще има тържество (не се знае още къде), албуми... Излишно ми е, но щом са решили. За подаръци за учителките нищо не се споменава.

# 69
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
То затова организацията на събития, тържества, ескурзии трябва да е от самото училище. А подаръците за госпожите не ги одобрявам, освен в случаите на разделяне след дългогодишен учебен процес.

Последна редакция: чт, 05 май 2022, 19:23 от gadamer

# 70
  • Мнения: 68 658
Аз да ви питам..../ето, пак ми възниква въпрос, ако имахме група във вайбър, щях да питам Joy..на мен ми дай да питам/....
Да 5 клас кандидатства ли се пак, ако си в същото у-ще? Тоест..заявление, класиране и записване ще има ли..
Питам, защото ще запазвам дати за море, да знам ако трябва да сме тук и да изчакваме класиране нещо, да резервирам за по-късно морето?

# 71
  • Мнения: 6 294
При нас са обявили на сайта на училището, въпреки че още не са ни уведомявали. Записването е дадено до 8 юли, като преди това има други дати за подаване, класиране и тн.

# 72
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Не би трябвало да се кандидатства за 5 клас, ако си в същото училище.

# 73
  • Мнения: 68 658
Аз винаги първо проверявам на сайта, но няма нищо на нашия. И се обърках и не знам за кога да запазвам хотел.
Аз мисля че пак има кандидатстване и записване. Независимо че остава в същото училище.

# 74
  • Мнения: 2 880
Ако не се разпределят в нови паралелки чрез някакво класиране, не би трябвало да се подават документи.

Общи условия

Активация на акаунт