Ново начало. Възможно ли е?

  • 5 343
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Съветвам те да приемеш помощтта от майка си. Ще изкараш курса, ще намериш работа и ще си стъпиш на краката. На 36 си, млада, здрава, права жена. Тоя льольо ти е смачкал самочувствието, бягай час по-скоро!

# 16
  • Мнения: 11
Давам си сметка, че е така. Но това, че го осъзнавам, не значи, че мога да го игнорирам. А майка ми има сериозни здравословни проблеми в момента и последното нещо на света, което бих ѝ причинила, са още тревоги. Достатъчно ме яде съвестта дали не се разболя заради моите семейни проблеми...

# 17
  • Мнения: 5 197
Мацка, НИКОГА не е късно Simple Smile ще намериш училище за хлапетата, ще си намериш работа дали покрай този курс, дали покрай друг, стига да искаш. Щом имаш къде да отидеш - перфектно! Сигурна съм, че майка ти ще се радва децата да са й по-близо Simple Smile както и ти Simple Smile и да си спокойна Simple Smile да не говорим, че тя ще е помогнала за това Simple Smile
Достатъчно шансове си дала. Пре-пре-пре-пре достатъчно. Сега дай шанс на себе си - да си щастлива, да си самодостатъчна, да си спокойна, както и на децата си да растат в нормална (широко понятие, знам) среда.

# 18
  • Мнения: 15 221
Не знам за майка ти, но моите родители много повече биха се тревожили дали не съм тормозена и мачкана, отколкото дали имам по-шикарна марка сирене на масата.

# 19
  • here and now
  • Мнения: 4 340
Давам си сметка, че е така. Но това, че го осъзнавам, не значи, че мога да го игнорирам. А майка ми има сериозни здравословни проблеми в момента и последното нещо на света, което бих ѝ причинила, са още тревоги. Достатъчно ме яде съвестта дали не се разболя заради моите семейни проблеми...
Ами постави се на мястото на майка ти и някое от децата ти е в твоята ситуация.
Ако приемеш помощтта и тя знае, че ти си добре няма ли да е по-добре за ... всички?

# 20
  • Мнения: 11
Нарцѝса, родителите ми винаги са ме оставяли да допускам грешки и да си поемам последиците от тях. И това е най-хубавото, което са ми дали. Да, те винаги са там и при нужда ще ми помогнат, но до тогава мога да си чупя главата както намеря за добре. Като например 6 години се подготвях да кандидатствам медицина, ходих по състезания, олимпиади... И в 12-ти клас реших друго. Само попитаха дали съм сигурна в решението си и това беше. На смъртния си одър татко беше притеснен за мен и за това какъв човек съм избрала. Каза ми "Тежко ще живееш заобиколена от глупаци" (визирайки и други роднини на половинът). Само че онези мога да ги игнорирам, за разлика от него. А и явно тази стена няма да я разбия с глава, стига ми толкова блъскане. В добрите периоди си мисля, че - ето, той не е лош човек, може да си живеем спокойно и в мир. Докато му "дойде" и не започне целият свят да му е крив. Само че аз не съм длъжна цял живот да му стъпвам на пръсти. И определено няма да го направя.

Алис, точно това е "ключа за бараката" - не знам ще бъда ли по-добре, ще се справя ли (основно психически) да бъда самотен родител. Няма ли след време децата да ме мразят, че не съм намерила начин да бъдем хубаво и здраво семейство?

# 21
  • Мнения: 15 221
Тоест, само ти си длъжна да намираш начин да сте хубаво и здраво семейство, докато мъжът ти действа в обратната посока - да разруши семейството?
Ако се притесняваш, че ще излезеш ти виновна - ами да, има риск.
Моите родители също ме оставят да си чупя главата, ама това не ги прави щастливи, нито спокойни за мен. Най-щастливи и спокойни за мен са, когато не я чупя, пък дори и да се наложи да дадат някой лев.

# 22
  • Мнения: 18 390
Спасявай се... Pensive

# 23
  • Мнения: 4 808
Темата истинска ли е изобщо или събираш материал за нов разказ?! Защото преди малко в една друга тема от един друг профил, четох разказ, в който точно по същия начин авторката поставяше наклонени черти преди и след кавичките. Струва ми се прекалено голямо съвпадение...

# 24
  • Мнения: 496
Няма ли след време децата да ме мразят, че не съм намерила начин да бъдем хубаво и здраво семейство?
Не е твое задължение да намираш начини. Постига се общо от двамата. Като полагаш само ти усилия, то не си заслужава. Като проработи - е временно, сама казваш. За какво ти е този начин на живот? Разбира се, че по-добре сама. Искам да ти кажа, че моя близка започна живота си отначало на 55. Изкара квалификация, започна страхотна работа. И тя беше смачкана и не си вярваше. Да, ама сега цъфти, момиче е. Действай, няма да те намразят децата ти. А и терминът “здраво семейство” според мен трябва да остане в миналото. Винаги се сещам за филма “Сезонът на канарчетата”. Тоя я изнасили, тя забременя, заведе се дело и съда, моля ти се, се произнесе те двамата да се оженят, за да създадат “едно здраво социалистическо семейство”. Ма кое му е здравото???

# 25
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Мъжът  ти е манипулатор.Дали ще се справиш с две деца времето ще покаже.Може да намериш друг мъж по пътя.Ако не опиташ едва ли ще разбереш.

# 26
  • Мнения: X
Аз съжалявам, че нашите не се разведоха по-рано. Много неща щяха да се спестят и да са различни. Така че да се седи в нещастна и изчерпана връзка заради децата не е опция. А мъжът ти как се отнася към децата?

Темата истинска ли е изобщо или събираш материал за нов разказ?! Защото преди малко в една друга тема от един друг профил, четох разказ, в който точно по същия начин авторката поставяше наклонени черти преди и след кавичките. Струва ми се прекалено голямо съвпадение...
Това с наклонените черти е бъг. Потребители се оплакваха.

# 27
  • Мнения: 32 417
Не, не могаа....
Не може да има толкова глупави жени.
Ама явно има.
Ще ме прощаваш, но ти си виновна.
Не червени лампи, ама червени светофари си имала още отначало, че до себе си имаш завършен комплексиран социопат.
И не мога да повярвам, че жена с висше и възможности е  търпяла и продължава да търпи такъв идиот.
Разбирам да е някоя със средно и ниска заплата да търпи, ама това е върха на идиотизма просто.
Вземи си промени отношението към себе си. Може би тогава ще успееш.
Работа може да си намериш и по-добра. Ако искаш.
Ако искаш може да го напуснеш. Ако искаш.
Ако искаше, досега може да си му завъртяла с тигана главата. Още преди 10 години.
Много мрънкаш и нищо не правиш.
Да ти кажа на твое място още по време на бремеността при такова отношение правя аборт и го изритвам. Лудите психопати се разпознават.
Ама като те чета ти си пуснала тая тема само за да си излееш мъката.
Нищо няма да направиш.

# 28
  • Мнения: 2 004
"Няма ли след време децата да ме мразят, че не съм намерила начин да бъдем хубаво и здраво семейство?"

А ти сега за това семейство можеш ли да кажеш "хубаво и здраво"?
Ще се справиш - оправна, инициативна си. Само че ТМ ти е смачкал самочувствието. Като напуснеш отровната среда и преболедуваш раздялата, осъзнаването, че той е обичал повече себе си, тогава ще се огледаш и ще разбереш, че добре си направила.
   Аз напуснах ММ (тормозител) на 53г. Още съжалявам, че не го направих по-рано. Но сега съм спокойна и живея добре. Питат ме: Защо плащаш наем, като имаш апартамент? Отговарям: Плащам данък спокойствие. Повярвай ми - безценно е. Сега лекувам хронично автоимунно заболяване, получено от стрес и "хубаво и здраво семейство".

# 29
  • Мнения: 32 417
Страшна среда живеят тия деца. И това ако смята авторката за хубаво и здраво семейство, аз съм трамвай.
Те и децата ще си го отнесат, вече сигурно доста са отнесли от такъв психопат.

Общи условия

Активация на акаунт