Четвъртокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 33 942
  • 873
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 532
При сина ми също няма информация за изходното ниво по английски. Засега е минало само по ЧП.
В крайна сметка класната взе да организира екскурзия с нощувка за края на учебната година. Но синът ми засега казва,че не иска да ходи именно заради нощувката... Май повечето деца ще ходят и ми е малко съвестно да пропуска, но пък и няма да му настоявам, ако се притеснява.

# 46
  • Мнения: 1 400
Нашите изходни минаха. Засега чакаме резултат само по математика.
ЧП и БЕл е отличничка, евентуално в понеделник ще правят поправка по ЧО.
При нас ще си направят парти в края на училище.
И са вече бъдещи четвъртокласници😃
Времето минава много бързо...

# 47
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Върнала им е изходното по ЧП и има 6,без нито една грешка.По Английски обаче има 5 на контролното а уж казваше,че е много лесно. Утре щели да правят по ИУЧ български и по ИУЧ Математика и да видим как ще е там.

# 48
  • Мнения: 468
И моят младеж има отличен по Чов. и обществото без нито една грешка. Изпрати ми снимани страниците с теста и аз се затрудних на 3-4 въпроса, но той се е справил. По другите предмети тестовете предстоят.
По-рано бях писала за екскурзиите, че досега никъде не ги бяха водили. Ходих, говорих с директора и веднага организираха екскурзия. Така че има смисъл да се настоява.

# 49
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
Всичко мина вече, само по английски е днес. Взели са и всички уроци. Реално - 5 учебни дни има до края.

По БЕЛ - отличен, с допустимите грешки - много "прости", но като се бърза - така е.
По ЧО - не бяха проверени, но г-жата ми показа теста и набързо го прегледа. Половината - география/грешки нямаше/. На другата половина - история, е объркала само боговете - Тангра, Перун/не беше си ги преговаряла, наблегнахме на годините, а те бяха само 2 в теста/. Тези предмети са при едната г-жа.
При другата:
 По ЧП - отличен, само с 1 грешка/мислех си че ще са повече Thinking но явно теста е бил лесен/
По математика - четворка, не знам как ще я оправяме тая математика/не оценката/, а като цяло предмета...мъка, мъка Rage

Като родител, преминал през кандидатстване и учене в Хуманитарна и Езикова гимназия/дъщерите ми/ сега на внучките говоря за съвсем други у-ща. Има мнооого време още, но ...

# 50
  • Мнения: 1 400
Моята по БЕЛ имаше една грешка на диктовката, написала е съвременно с едно н, така че с много доволна.

# 51
  • Мнения: 6 707
По ЧП на моята и' е много трудно, особено първата част за тела и вещества. Учихме заедно, справила се е отлично на изходното ниво.
По математика също много държа, давам допълнително задачи. Също се е справила отлично. Учудващо и текстовата задача е безгрешна, а деца, които са по-добри математици от нея, са допуснали грешка. Доволна е щерката, защото се увери, че с труд и постоянство се постигат отлични резултати.
По ИУЧ български се е изложила. Уж е лесно, но е допуснала грешки. Има петица (това е контролно, което са правили в началото на месеца). Вчера са правили изходно по български, каза че било лесно, от това, което разказа, се е справила.
Много е разсеяна, мотае се, дали вече е уморена, дали от сезона. И е мнооого бавна. От малка е така. Все я ръчкам, все я подканям. Не знам как ще е нататък.
Мама Яси, за каква гимназия са ти мислите? Вярно, че има време, но ей сега ще дойде.

# 52
  • Мнения: 1 400
Моята също е много разсеяна, но си е такава по принцип. Обаче много бърза и не си прави проверка - каквото това. Ако трябва да съм честна и аз бях такава😃

# 53
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
Ох, ядосвам се аз, но детето си има майка.

Когато е при мен/събота и неделя/ учим най-вече по ЧО и  математиката, но последното с 2 дни учене не става. Но пък има нужда и от почивка, при положение че цял ден е на у-ще.

Fortuna,
Скрит текст:
Сравнението ми е между 3-те елитните у-ща /в нашия град са толкова/и другите гимназии/нали вс.вече са такива/Ами децата на наши близки не бяха така натоварени, някак си с лекота преминаха нещата, и те завършиха висше образование. Но пусти родителски амбиции. Абе говоря си аз, ама съм "на една ръка разстояние"...Rolling Eyes При голямата разлика между твоите деца, вярвам че и ти имаш някакво сравнение. Не е мястото тук да говоря за заплатите които вземат моите и образованието им.

# 54
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Върнала им е на нашите госпожата по ЧО,английски и математика изходните.По ЧО има 6,с една грешка,по Математика и ИУЧ Математика 6,но с по една-две грешки и по Английски има 6,с две грешки и то елементарни.Днес им е взела и част от учебниците и им е казала вече да не носят и тетрадки,само сборника по Математика.Утре  и Петък нямат да учат, другата седмица имат 3 учебни дни, после 30 и на 31 екскурзия и ето ваканцията дошла.Май от тук нататък ще ходят на училище повече за игра ми се струва.

# 55
  • София
  • Мнения: 188
И нашите приключиха най-накрая с изходните нива - вчера бяха последните 2 по ЧО. В четвъртък ще имат спортен празник, ангажирани до обяд. На 31.5 - посещение на музей - пак до обяд. За връщане на учебници инфо още няма. Раздаване на свидетелства - 1.6, отново още няма детайли Simple Smile За капак - ако може в четвъртък да ги заведем на танци (17ч в училище), нищо че ще ни ги "издадат" към 13 Confounded Ще имат да взимат LaughingLaughingLaughing И друга красотийка - открит урок по танци на 02.06 вечерта ... Вероятно и за него няма да я заведа.

# 56
  • Мнения: 6 707
Приключиха и нашите с изходните нива. Доволна съм от резултатите.
Моята, обаче, е голяма мотла. Вчера госпожата седнала да при нея на контролното по математика, за да види защо все не и' стига времето да реши всички задачи. Каза, че знае таблицата, знае алгоритъма за решаване на числови изрази, добре чете и разбира текстовите задачи, но приключва последна, че и в междучасието. Вчера приключила съвсем навреме. Явно се оглежда, мотае. Ще решаваме вкъщи задачи за време, няма как. Simple Smile
Нашите свидетелства ще ги дават на 7.06, дотогава ще имат нещо като лятна занималня.
Утре спортен празник, на 28.05 ще ходят на екскурзия за един ден.

# 57
  • Мнения: 1 400
И при нас вече само си ходят до училището да си говорят и играят. Съжалява, че вече няма да има Компютърно моделиране - любимия предмет.
Нашите свидетелства няма инфо кога ще ги дават, вероятно на 31. Иначе нищо интересно не се подготвя. В последния ден ще се почерпят и ще танцуват... В нашия случай , май че не само децата, но и класната е уморена и не ѝ се занимава да организира нещо.

# 58
  • Мнения: 2 532
При сина ми още не са минали изходните. По английски даже е идната седмица последното. Иначе той вече го раздава по-лежерно някак...
От сега почвам да умувам какво да му измисля като ангажимент за ваканцията😁

# 59
  • Мнения: 1 400
Аз за лятото не мисля да я тормозя много. Този път мисля да се ограничи до четене на книги и попълване на Голямата ваканция. Някъде в края на август ще я хвана малко да преговаряме.
Надявам се да отдаде на повече игра навън, по-малко електронни устройства, защото става все по-голяма и игрите навън все повече ще намаляват.
Записала съм е да ходи на конен лагер, малко при бабите, малко с мен и бебешка, море и лятото ще свърши.

Общи условия

Активация на акаунт