Четвъртокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 34 007
  • 873
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 1 304
качиха тестаааааа


file:///C:/Users/Kremena%20Hadzhivanova/Downloads/nvo_4klas_BEL_29052023.pdf

# 751
  • Мнения: 1 405
Сега ние да видим дали ще се справим!😊

# 752
  • София
  • Мнения: 1 304
Поне няма като "пожарникар" от миналата година.

# 753
  • Мнения: 5 371
качиха тестаааааа


file:///C:/Users/Kremena%20Hadzhivanova/Downloads/nvo_4klas_BEL_29052023.pdf
Това е директория на твоя компютър и няма как ние да го отворим.

# 754
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Аз на 4-ти въпрос сбърках Mr. Green Граматическата част как да е, другото ме отегчи и го зарязах.

# 755
  • София
  • Мнения: 1 400
Ще видим какво е сътворл и моят юнак. Сравнявайки с миналите години и упражнителните им тестове ми се вижва лесно. Мисля, че не се е затруднил, освен на Любомира Simple Smile

# 756
  • София
  • Мнения: 1 304
качиха тестаааааа


file:///C:/Users/Kremena%20Hadzhivanova/Downloads/nvo_4klas_BEL_29052023.pdf
Това е директория на твоя компютър и няма как ние да го отворим.

https://web.mon.bg/bg/101103

# 757
  • Мнения: 10 487
Поне няма като "пожарникар" от миналата година.
Има Любомира Simple Smile Simple Smile Simple Smile Може да е била пожарникарка ...

# 758
  • Мнения: 383
Поне няма като "пожарникар" от миналата година.
Има Любомира Simple Smile Simple Smile Simple Smile Може да е била пожарникарка ...

Няма да е МОН ако няма издънка....Simple Smile)))

Паднал се е текст на Катя Андонова от Двете Кралства.... Моята девойка това го четеше като беше на 5-6 години:) Много хубава книга.

# 759
  • София
  • Мнения: 2 446
Защо да е издънка - има и лични имена, които са сложни думи и това е включено в програмата и учебниците.
(моят син е сбъркал тук, но това не променя фактите)

# 760
  • Мнения: 745
Публикуваха теста: https://www.mon.bg/bg/101167

Някои може ли да каже кои са трите сложни думи в това изречение? Според бланката за отговори, верният е В) три. Моят тук се е затруднил и го е оставил празно.  

Колко сложни думи има в изречението?
В едната си ръка Любомира държеше сладолед, а в другата – светлосини балони.
А) една
Б) две
В) три

Също така е отговорил грешно на въпрос номер 2, така че със сигурност сме 2*(-2) = (- 4) точки надолу.

Значи от първите 14 въпроса, има 12 верни, един грешен и един непопълнен.
За свободните отговори на въпроси по текста ми хареса как ми обясни, че е отговарял, със свои думи и цели изречения.
За съставянето на текст по картинка също звучеше обещаващо, но ще видим...
Сложна дума е с повече от един корен. В конкретния случай явно МОН имат предвид следните сложни думи: Любо-Мира, сладо-лед и светло-син. Признавам си, че вероятно щях да пропусна Любомира 😁.

# 761
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Аз да си призная, че и аз щях да я пропусна Любомира (мислих, че е уловка), но детето е посочило правилния отговор.

# 762
  • Мнения: 383
Защо да е издънка - има и лични имена, които са сложни думи и това е включено в програмата и учебниците.
(моят син е сбъркал тук, но това не променя фактите)

Да да, права сте. Уловка, а не издънка. Съществително собствено също може да е сложна дума. В нашия клас всички са се сетили (поне така са коментирали междучасието)

# 763
  • Мнения: 232
И ние да не останем по-назад с една грешна Любомира. 🤣
Как бе, КАК е сложна дума, да не би да е Благоевград? 😅  - така коментира моето.
Гледам урока в учебника по БЕ и там пише, че слято се пишат сложните същ. имена, които са названия на празници и градове. Градове, не хора. Нито един пример за сложно собствено име на човек. Не зная дали в клас са коментирали точно това, все тая ми е за такава грешка, но пък е хубаво всичко, което се дава на НВО да е от учебното съдържание.

# 764
  • Мнения: 383
Да, точно така. Като знание не е нещо важно защото е име и няма как да объркат, че се пише Любомира, а не разделено.... Но ако го няма в учебниците.... Моята на шесто чувство е отговорила, по инстинкт като е видяла любов и мир:)))

Общи условия

Активация на акаунт